0010.jpg

Роз’яснюємо законодавство, яким визначається порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги на догляд одиноким особам, які досягли 80-річного віку.
До одиноких осіб належать громадяни, які не мають працездатних родичів зобов’язаних за законом їх утримувати (повнолітні дочка, син, внуки, правнуки).

Соціальна допомога призначається за умов:

Роботу «мобільних соціальних центрів» за місцем проживання громадян запроваджено із травня цього року і прийоми проводяться щотижня.

Масштабні бойові дії на території України стали серйозним викликом для нашої держави, і соціальна сфера не стала винятком. Для підтримки найбільш вразливих та незахищених верств населення за ініціативи міської влади з травня 2023 року запроваджено роботу мобільних соціальних центрів, в яких проводиться прийом громадян спеціалістами департаменту соціального захисту населення за місцем проживання.

Цифровізація та діджиталізація займають важливе місце в житті кожного українця. Ці процеси є надзвичайно важливими і для сфери соціального захисту населення при наданні допомоги найбільш незахищеним категоріям громадян.

У рубриці «Запитували – Відповідаємо» відповіді на питання щодо державної компенсації за програмою «Прихисток»

Непрацюючі вагітні жінки (у тому числі неповнолітні), які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, мають право на державну допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами (https://dszn.smr.gov.ua/dopomoga-u-zv-yazku-z-vagitnistyu-ta-pologami/).

При поданні документів у серпні 2023 року на призначення допомоги на дітей одиноким матерям та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям до середньомісячного сукупного доходу сім’ї враховують доходи за І та ІІ квартали 2023 року, тобто із січня по червень 2023 року.

Починаючи з травня місяця, за ініціативи міської влади, зокрема міського голови Олександра Лисенка та його заступника Віри Мотречко, у більш населених районах міста Суми та на старостинських округах здійснюється прийом громадян «мобільними соціальними центрами».

Мешканці громади мають змогу отримати не тільки фахову консультацію із питань соціального захисту, а і подати необхідні документи для оформлення державної допомоги, компенсації, пільг, субсидії, у тому числі тих, що надаються за кошти громади як додаткові соціальні гарантії.

Скасування довідки переселенця та внесення відповідних відомостей до Єдиної інформаційної бази даних про ВПО відбувається за наявності обставин, коли внутрішньо переміщена особа:

  • подала заяву про відмову від довідки;
  • скоїла кримінальне правопорушення щодо України;
  • повернулася до покинутого місця постійного проживання;
  • виїхала на постійне місце проживання за кордон;
  • подала завідомо недостовірні відомості.

Для консультацій: 788-888 (багатоканальний), (050)4078199, (050)4078002.

Департамент соціального захисту населення у суботу, 29 липня, прийматиме громадян з питань призначення соціальної допомоги.

Приймання здійснюватиметься в Громадській приймальні (вул. Харківська, 35, каб. 135) з 8 до 16 години без перерви на обід.