004.jpg

Питання: Чи може громадянин України, який евакуювався за кордон, отримати довідку ВПО?
Відповідь: ні, не може.

Звертаючись до органів соціального захисту населення за призначенням державних соціальних допомог та компенсацій, громадяни згідно з діючим законодавством несуть відповідальність за правильність поданих відомостей про джерела отриманих доходів та майновий стан. Такі дані підлягають перевірці або верифікації. Верифікація – це комплекс заходів, спрямованих на збір та перевірку достовірності інформації, яка використовується для призначення або здійснення виплат державної допомоги, впливає на розмір допомоги та визначення права на її отримання.

Відповідно до Порядку подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, затвердженого ПКМУ від 23.09.2020 №859 (зі змінами), для призначення компенсації департамент організовує комплексне визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг.

Аби зробити громаду чистішою та навести скрізь лад, на разі на території громади проходить загальноміський місячник із благоустрою та загальноміські толоки.

У рубриці #ЯкЦеПрацює роз’яснення на питання: «Отримав повідомлення в Дії «Довідку ВПО не скасовано». Чому та що робити? У яких випадках таке може статися?»

У Сумській міській територіальній громаді вже кілька років поспіль реалізується програма «Милосердя». Мета прийнятої програми полягає у забезпеченні додаткових до встановлених законодавством гарантій щодо соціального захисту окремих категорій мешканців громади, здійснення конкретних заходів, спрямованих на забезпечення права кожного громадянина на достатній життєвий рівень, поліпшення становища найбільш вразливих верств населення, серед яких, зокрема, Почесні донори України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 04.02.2023 № 120 внесено зміни до Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян та виплати їм компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення (крім м. Києва) рад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 187.

Санаторно-курортне лікування - це медична допомога, що здійснюється з профілактичною, лікувальною або реабілітаційною метою із застосуванням природних лікувальних факторів в умовах перебування на курорті або лікувально-оздоровчій місцевості та в санаторно-курортних закладах.

Чи можна отримати компенсацію за програмою «Прихисток», якщо є заборгованість по житлово-комунальних послугах?

Дітям, які не мають права на пенсію у звʼязку з втратою годувальника (отримали відмову в органах Пенсійного фонду України) призначається державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію.