005.jpg

07 липня 2021 року Урядом прийнято постанову за № 697 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою удосконалено порядок надання допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги малозабезпеченим сім’ям та підвищено розмір допомоги на догляд за хворою дитиною.

Постановою передбачено:

  • призначення допомоги на дітей одиноким матерям та малозабезпеченим сім’ям буде здійснюватись без зменшення її розміру, якщо центр зайнятості не може запропонувати підходящої роботи непрацюючій працездатній особі, яка перебуває на обліку більше ніж 12 місяців станом на кінець періоду, за який враховуються доходи або таку особу направлено на професійне навчання;
  • отримувати допомогу малозабезпеченим сім’ям зможуть особи, які досягли відповідного пенсійного віку, але не набули права на пенсійну виплату у зв’язку з відсутністю страхового стажу;
  • право на призначення допомоги на дітей одиноким матерям та малозабезпеченим сім’ям при наявності у власності другого житла матимуть багатодітні та сім’ї з дітьми-сиротами або діти позбавлені батьківського піклування чи особи з їх числа.

Крім цього з 01.01.2022 розмір допомоги на догляд за хворою дитиною збільшиться до двох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку. При цьому розмір допомоги буде складати 4200 грн. для дітей віком до 6 років та до 5236 грн. для дітей віком від 6 до 18 років.

Відповідно до прийнятих змін, виплату допомоги на дітей одиноким матерям та малозабезпеченим сім’ям може бути припинено, якщо за інформацією служби у справах дітей, діти, які навчаються в закладах загальної середньої освіти, що входять до складу сім’ї, відсутні на заняттях з невідомих або без поважних причин протягом 10 календарних днів підряд.