Допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини, опікуну, який постійно проживає разом з дитиною за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини.
Призначається допомога у розмірі 41280 гривень. Її виплата здійснюється одноразово у сумі 10320 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Для оформлення допомоги подаються:
• заява;
• свідоцтво про народження дитини;
• рішення про встановлення опіки (для опікунів);
• паспорт;
• реєстраційний номер облікової картки платника податків;
• підтвердження особового рахунку для перерахування коштів до установи банку.
Жінки, які постійно проживають (зареєстровані) на території України і народили дитину під час тимчасового перебування за межами України, подають документи видані компетентними органами країни перебування і легалізовані в установленому порядку, що засвідчують народження дитини.
Прийом документів здійснюється у Громадській приймальні (вул. Харківська, 35) з урахуванням безпекових заходів без перерви на обід. Години роботи: понеділок-четвер – з 8:00 до 17:15, у п’ятницю – з 8:00 до 16:00.
Більш детальну інформацію та консультації можна отримати через месенджер сторінки департаменту соціального захисту населення «Соціальний захист міста Суми» у мережі Фейсбук та за телефонами: 788-888 (багатоканальний), 050-407-81-99, 050-407-80-02.
Звертаємо увагу, що з 1 липня 2025 року функції щодо призначення та виплати допомог передані від органів соціального захисту населення до органів Пенсійного фонду України.