001.jpg

Інформуємо, що для призначення житлової субсидії з травня без звернень громадян, департамент в автоматичному режимі збирає інформацію, необхідну для її продовження на наступний термін (доходи громадян з липня по грудень 2021 року, заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг тощо).

19 квітня 2022 року Урядом внесено зміни до Постанови № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

Мешканці Сумської міської територіальної громади, які користуються субсидією, мають право вибору: користуватися в неопалювальний сезон пільгою або субсидією.

Так, якщо родина має право на субсидію, однак її розмір в неопалювальний період невеликий і доцільніше сплачувати за комунальні послуги з урахуванням пільги, то необхідно до департаменту подати заяву про припинення надання субсидії у зв’язку з бажанням отримувати пільги.

Переходити на пільгу можна з 1 травня 2022 року, попередньо написавши заяву на припинення субсидії.

Дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї, а також багатодітні родини, в яких проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку чи піклування, мають право на отримання житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.

Зважаючи на актуальність питання роз’яснюємо, що для розрахунку житлової субсидії, допомоги на дітей одиноким матерям та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, у разі звернення за їх призначенням протягом лютого – квітня 2022 року, середньомісячний сукупний дохід враховується за IIІ-IV квартал 2021 року, а це період з липня по грудень 2021 року.

Після посилення вимог до отримувачів субсидії з травня 2021 року деякі громадяни стурбовані з приводу ризиків втратити право на призначеня житлової субсидії через успадкований будинок або квартиру.

До прикладу можна навести питання мешканця громади, яке надійшло до департаменту: «У мене у власності є квартира, а батько залишив у спадок ще будинок. Чи можу я оформити субсидію?», — запитує заявник.

Житлова субсидія на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива призначаються у разі, коли домогосподарство не отримує комунальну послугу з постачання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) та не використовує природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення. Така субсидія призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян і розраховується з місяця звернення до кінця календарного року. Розмір субсидії визначається на підставі доходів членів домогосподарства за попередній календарний рік.

Громадяни не мають права на отримання житлової субсидії, у яких будь-хто із складу сім’ї на 1 число місяця, з якого призначається субсидія, має на депозитному банківському рахунку або рахунках більше 100 тисяч гривень.

При призначенні житлової субсидії не враховуютьсядепозити до 100 тисяч гривень та доходи від їх розміщення.

Оскільки ця виплата є одноразовою, вона не зменшує розмір житлової субсидії та як дохід не буде враховуватися під час її розрахунку.
Якщо ж у громадянина відсутній дохід, а лише є виплата 1 000 грн. за програмою «єПідтримка» за проходження вакцинації - він не отримає субсидію. Щоб претендувати на житлову субсидію працездатні повнолітні громадяни обов’язково повинні перебувати на обліку в центрі зайнятості як особи, що шукають роботу або перебувати у трудових відносинах, надавати соціальні послуги чи мати інші обставини, передбачені законодавством.

Відповідно змін  до постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 субсидія не призначається, якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія, має у власності:

  • транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше 5 років;
  • більше ніж один транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років.