001.jpg

Відповідно змін  до постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 субсидія не призначається, якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія, має у власності:

  • транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше 5 років;
  • більше ніж один транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років.

Звертаємо увагу про обмеження доступу для подачі заяв на призначення субсидії засобами електронного сервісу «Система попередньої реєстрації документів для призначення житлової субсидії» через сайт Міністерства соціальної політики України з 10 грудня 2021 року. Це пов’язано із впровадженням електронної послуги у сфері соціального захисту населення на Єдиному державному веб-порталі електронних послуг Дія.

Одночасно ро’яснюємо, що за наданими до 10.12.2021 заявами через сервіс Мінсоцполітики будуть прийняті відповідні рішення про призначення/ відмову в призначенні субсидії після надходження інформації, необхідної для визначення права (про розмір платежів, доходи тощо).

За інформацією можна звернутись за багатоканальним телефоном департаменту: 788-888, а також за телефонами 787-120, 787-122, 787-123, 050-407-81-99.

У 2019 році в Україні створено інформаційний портал «Дія», який швидко та в зручний час дає можливість отримувати громадянам публічні послуги, в тому числі соціального характеру.

На цьому інформаційному порталі можна подати заяву для оформлення субсидії, зекономивши при цьому час. Відповідний функціонал запрацював з 29 листопада поточного року (послуга доступна за посиланням https://diia.gov.ua/.../zvernennya-na-priznachennya... ).

Департамент постійно забезпечує соціальними гарантіями мешканців громади, вивчає їх проблеми, враховує ситуації, що склалися у тієї чи іншої родини.

Так, після внесення в травні 2021 року змін до законодавства, зокрема щодо прийняття рішень у виняткових ситуаціях (які раніше погоджувала комісія) на загальних підставах, право на отримання субсидії втратили батьки дітей, у яких відсутні доходи або менше мінімальної заробітної плати, у зв’язку з тим, що вони перебували у відпустці по догляду за дитиною (по довідці ЛКК).

Нагадуємо, що при визначенні права на призначення субсидії важливе значення має майновий стан членів домогосподарства та членів їх сімей.

Відповідно до Порядку (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/848-95-%D0%BF#Text) субсидія не призначається, якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства на  1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія, має у власності більше ніж одне житлове приміщення.

Змінами в умовах призначення житлових субсидій передбачена можливість користуватися субсидією громадянам, які отримали відмови в її призначенні, без врахування фактично не проживаючих осіб. Відтепер, наявність у не проживаючих членів домогосподарства та у членів їх сімей умов, за яких житлова субсидія не призначається, не впливає на призначення субсидії.

Тож, щодо таких осіб не аналізується:

Існує декілька видів боргів, які можуть завадити отриманню субсидії:

1) якщо у людини є заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці (також перешкодою для оформлення субсидії є така заборгованість у члена сім’ї).

З метою надання допомоги на оплату житлово-комунальних послуг найбільш незахищеним категоріям громадян 15 листопада 2021 року Урядом прийнято постанову за № 1184, якою змінено окремі положення порядку надання житлових субсидій.

Повідомляємо, що прийом мешканців сіл, які відносяться до Битицького, Великочернеччинського, Стецьківського та Піщанського старостинських округів із питань соціального захисту і надалі здійснюється за місцем їх проживання в приміщенні колишніх сільських рад старостинських округів згідно з графіком.

Нагадуємо про особливості призначення субсидії на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива.

Субсидія на тверде паливо та скраплений газ призначається домогосподарствам, які не отримують комунальну послугу з теплопостачання та не використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення. Така субсидія призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян, на підставі доходів за попередній календарний рік. А житлова субсидія на оплату ЖКП надається з місяця звернення до кінця поточного календарного року.