001.jpg

Повідомляємо, що в жовтні поточного року буде проведено автоматичний перерахунок житлової субсидії на опалювальний період 2021-2022 років без особистого звернення громадян для:

  • домогосподарств, яким призначено субсидію на неопалювальний період (з травня 2021 року);
  • домогосподарств, яким вона була призначена в розмірі 0,00 грн. на неопалювальний сезон.

Повідомляємо, прийом мешканців з питань соціального захисту у жовтні 2021 року буде здійснюватися за наступним графіком:

Битицький старостинський округ в приміщенні колишньої сільської ради :

  • 04.10.2021 з 9.00 до 16.00
  • 18.10.2021 з 9.00 до 16.00

Протягом жовтня буде проведено автоматичний розрахунок субсидії без звернення отримувачів, в т.ч. і тим домогосподарствам, яким субсидію призначено на неопалювальний період в розмірі 0,00 грн. При цьому, розрахунок розміру субсидії на послугу «опалення» буде виконано – з 16 жовтня 2021 року.

Отже, з’ясувати суму призначеної житлової субсидії можно наприкінці жовтня за багатоканальним номером 788-888 та за телефонами: 787-122, 787-123, 050-407-81-99.

  • визначити середньомісячний сукупний дохід сім’ї за період з урахуванням якого призначається житлова субсидія;
  • визначити дохід на одну особу шляхом поділу середньомісячного сукупного доходу на кількість членів домогосподарства;
  • отриманий результат поділити на розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (з 01.01.2021 – 2189,00 грн.), тобто визначити співвідношення середньодушового доходу родини до розміру прожиткового мінімуму на одну особу;
  • отриманий результат поділити на 2 (базовий коефіцієнт доходу для призначення субсидії), а потім помножити на 15% (базова норма плати за житлово-комунальні послуги - 15 відсотків середньомісячного сукупного доходу домогосподарства), і таким чином визначити відсоток обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги.

Мешканці Сумської міської територіальної громади, які користуються пільгою, мають право вибору: користуватися в опалювальний сезон пільгою або субсидією.

Якщо на неопалювальний період отримувач субсидії виявив бажання отримувати пільги, субсидія була припинена за його заявою.

З метою надання роз’яснень жителям Сумської міської територіальної громади про порядок призначення житлової субсидії було проведено зустрічі зі студентами, які зареєстровані у гуртожитках:

09 вересня – зі студентами Сумського національного аграрного університету (вул. Герасима Кондратьєва, буд.160);

14 вересня – зі студентами Сумського державного університету (в приміщенні гуртожитку по вул. Люблінська, буд.10).

Нагадуємо, що житлова субсидія призначається одному із членів домогосподарства, які зареєстровані або фактично проживають в житловому приміщенні.

Тож, внутрішньо переміщені особи (надалі - ВПО), які фактично проживають у житловому приміщенні, можуть визначити своє право на отримання від держави субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.

Житлова субсидія непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, призначається на норму, що перевищує встановлену законодавством соціальну норму житла (далі – понаднормова площа житла), якщо про це зазначено у заяві.

Соціальні норми, в межах яких надається житлова субсидія