Надрукувати
Перегляди: 2504

Умови та порядок припинення житлових субсидій

Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісячно сплачувати свою обов’язкову частку витрат на оплату цих послуг.

У разі коли вартість фактично використаної послуги менша ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість. Сума субсидії, яку управлінням соціального захисту населення Сумської міської ради було переказано на рахунки організацій-надавачів житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.

 Громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця поінформувати управління соціального захисту населення Сумської міської ради про зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (орендарі - про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу, зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг, шляхом подання відповідних документів.

Надання раніше призначеної субсидія припиняється:

У разі коли через несплату громадянином відповідної частки житлово-комунальних послуг надання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг припинено, громадянин набуває право на її призначення на наступний період після подання документів, що підтверджують погашення заборгованості, яка виникла за період отримання субсидії.

Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (орендарі — про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу, зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію.

У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.

Повідомляємо, що протягом січня 2016 року за поданням організацій-надавачів житлово-комунальних послуг, через неоплату відповідної частки житлово-комунальних послуг управлінням соціального захисту населення Сумської міської ради було припинено надання субсидії 493 громадянам. Поновлення припиненої субсидії не передбачено чинним законодавством, тому для визначення права на призначення субсидії громадянам необхідно подати до управління нову заяву про призначення субсидії та документ, що підтверджує погашення заборгованості, яка виникла за період отримання субсидії.