007.jpg

Нагадуємо, що при визначенні права на призначення субсидії важливе значення має майновий стан членів домогосподарства та членів їх сімей.

Відповідно до Порядку (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/848-95-%D0%BF#Text) субсидія не призначається, якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства на  1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія, має у власності більше ніж одне житлове приміщення.

Але і тут є винятки щодо приміщень, які не враховуються, крім того, їх перелік розширено згідно зі змінами, внесеними 15.11.2021. Тож, тепер при визначенні права на призначення субсидії не враховується житло, яке:

  • розташоване в селі, селищі міського типу;
  • знаходиться на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях, Автономній республіці Крим і м. Севастополі, у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, або тих, що розташовані на лінії зіткнення;
  • непридатне для проживання, що підтверджено актом обстеження технічного стану житлового приміщення;
  • розташоване у гуртожитках;
  • належить на правах спільної сумісної або часткової власності;
  • отримане дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, за рахунок державного чи місцевого бюджету;
  • на яке оформлено спадщину, за умови, що жодне із житлових приміщень, яке перебуває у власності, не здається в оренду, що підтверджується актом обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

З урахуванням таких змін, звертаємо увагу громадян, яким було відмовлено у призначенні житлової субсидії (через наявність у власності двох і більше житлових приміщень, які тепер не впливають на її призначення), що вони мають право повторно звернутись за отриманням субсидії з місяця звернення.

Консультації можна отримати за телефонами: багатоканальний 788-888 та додаткові номери 787-122, 787-123, 050-407-81-99.