0010.jpg

Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Деякі питання виплати у 2019 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань». Ухваленим документом встановлюються розміри та порядок виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також жертвам нацистських переслідувань.

Департаментом соціального захисту населення Сумської міської ради проводиться робота щодо забезпечення осіб з інвалідністю внаслідок війни листами талонів на право одержання ветераном війни проїзних квитків безплатно та з 50% знижкою їх вартості.

З питання отримання вищевказаних листів талонів необхідно звертатися до департаменту (місто Суми, вул. Харківська, 35, каб. 202, тел. 60-45-27).

При собі мати паспорт громадянина України, пільгове посвідчення.

21 серпня 2018 року була перерахована державна соціальна допомога сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, тимчасова державна допомога дітям та допомога на догляд за особами з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу за серпень 2018 року (додаткове нарахування).

Кошти можна отримати в установах банку вже 22 серпня 2018 року.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» (далі – Закон) ветеранами праці визнаються громадяни, які працювали на підприємствах, в установах, організаціях, об'єднаннях громадян, фізичних осіб, мають стаж роботи 40 років – для чоловіків і 35 років – для жінок і вийшли на пенсію.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 р. № 170 «Деякі питання виплати у 2018 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань» встановлено розміри та порядок виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також жертвам нацистських переслідувань.

24 січня 2018 року була перерахована державна соціальна допомога сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям – інвалідам, тимчасової державної допомоги дітям та допомоги на догляд за інвалідами І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу за січень 2018 року (додаткове нарахування).

Кошти можна отримати в установах банків вже 25 січня 2018 року.

23.11.2017 під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Альони Дмітрєвскої відбулось чергове засідання координаційної ради у справах ветеранів війни та праці, інвалідів, на яке були запрошені керівники структурних підрозділів Сумської міської ради.
У ході засідання було розглянуто питання соціального захисту осіб з інвалідністю.

Департаментом соціального захисту населення Сумської міської ради проводиться виплата компенсацій відповідно до Порядку виплати грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів, мотоколясок і на транспортне обслуговування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 року № 228.

Непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами), призначається щомісячна компенсаційна виплата відповідно до Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.04 № 558.
Порядок призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, удосконалено із врахуванням змін чинного законодавства.
Зокрема, це зменшення переліку документів, необхідних для призначення щомісячної компенсаційної виплати.
Забезпечена можливість вибору – звертатися за призначенням компенсації за місцем проживання особи, якій надаються соціальні послуги, або ж за місцем її перебування.

З 01 липня 2017 року набрали чинності зміни до статті 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі – Закон) відповідно до яких особам, на яких поширюється чинність Закону, знижка плати за користування житлово-комунальними послугами надається без урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї.
Додатково зазначаємо, що станом на 01.07.2017 на обліку в департаменті перебуває 2014 членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, із яких 240 використовують своє право на 50-процентну знижку плати за житлово-комунальні послуги за рахунок коштів державного бюджету, 1774 – використовують своє право на житлову субсидію.
Крім того, 54 сім’ям загиблих під час проведення антитерористичної операції та 15 сім’ям загиблих в Афганістані воїнів-інтернаціоналістів встановлено додаткові гарантії шляхом надання 100 відсотків пільги по оплаті за житлово-комунальні послуги за рахунок коштів міського бюджету (за виключенням розміру пільг, які надаються за рахунок коштів державного бюджету) без обмеження соціальної норми житла та в межах соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами, а також без урахування доходів громадян.