0012.jpg

На черговому засіданні опікунської ради при органі опіки та піклування Сумської міської ради під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Дмітрєвскої А.І. підведену підсумки роботи.

З початку року проведено 11 засідань опікунської ради, на яких розглянуто 62 заяви, що стосуються питань опіки та піклування над повнолітніми недієздатними особами.

Згідно з наданими пропозиціями прийнято 11 рішень виконавчого комітету Сумської міської ради з питань опіки та піклування над повнолітніми особами, скарг на дії опікунів, укладання правочинів з нерухомим майном недієздатних тощо. Взято участь у 45 судових засіданнях. Як наслідок, над 20 особами встановлено опіку, надано дозвіл на укладання правочинів з нерухомим майном недієздатних з метою покращення житлово-побутових умов та захисту майнових прав підопічних 9 опікунам.

На 3 нарадах та на семінарі в рамках Обласної програми правової освіти населення на 2017-2020 роки було напрацьовано спільні дії органу опіки та піклування Сумської міської ради, судових органів, спеціалізованих медичних закладів та правозахисників з урахуванням змін, які відбулися у законодавстві з питань опіки та піклування, та обговорено організаційні моменти роботи з питань опіки та піклування над повнолітніми особами з фахівцями органів місцевого самоврядування Сумського району.

Оновлюється та підтримується в актуальному стані реєстр недієздатних повнолітніх осіб, до якого внесено відомості про 452 особи, відповідна інформація внесена до Централізованого банку даних з проблем інвалідності.

Згідно із затвердженими графіками проведено 422 обстеження житлово-побутових умов недієздатних осіб, 463 громадянам надано методичну допомогу з питань опіки та піклування над повнолітніми особами, які за станом здоров’я не можуть здійснювати свої права та виконувати обов’язки.

Нагадуємо, що засідання опікунської ради проводяться кожен останній вівторок місяця, допомогу з питань, що входять до компетенції опікунської ради, можна отримати за адресою: м. Суми, вул. Харківська, буд. 35, кабінети 210 та 211, тел. 60-45-21, 60-44-48.