001.jpg

Звертаємо увагу внутрішньо переміщених осіб, що із 1 серпня 2023 року допомога на проживання призначається лише на 6 місяців з можливістю продовжити виплати ще на 6 місяців для певних категорій отримувачів.
Загальний термін отримання допомоги не може перевищувати 12 місяців з місяця призначення.

З 1 по 5 жовтня – терміни подання заяв на компенсацію за безкоштовний прихисток вимушених переселенців.

Для отримання компенсації за вересень 2023 року власники житла, які прихистили ВПО, з 1 по 5 жовтня повинні надати до департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради відповідну заяву.

Відповідно до законодавства (Постанова КМУ від 20. 03. 2022 № 332 та Постанова КМУ від 01.10.2014 № 509), внутрішньо переміщена особа повинна за 3 дні до свого від’їзду повідомити про це орган соціального захисту населення і написати заяву на припинення виплати допомоги на проживання та скасувати дію довідки ВПО. 
Такі особи, які виїхали за кордон і не мають можливості особисто звернутись до органу соціального захисту населення, можуть дистанційно відмовитись від допомоги на проживання.

Департаментом протягом серпня 2023 року прийнято 59 повідомлень про розміщення внутрішньо переміщених осіб (припинення розміщення або додаткове розміщення).

З 1 по 5 вересня прийнято 677 заяв на компенсацію за серпень за розміщення внутрішньо переміщених осіб, право на призначення якої визначено після складання акта обстеження про підтвердження факту їх розміщення.

Відповідь: Ні, немає.

Довідка ВПО діє безстроково, але може бути скасована, якщо внутрішньо переміщена особа:

  • подала заяву на скасування дії довідки ВПО;
  • скоїла кримінальне правопорушення;
  • повернулася до покинутого постійного місця проживання;
  • виїхала на постійне місце проживання за кордон;
  • подала завідомо недостовірні відомості.

БФ «Право на захист», який є партнером у сфері реєстрації на отримання грошової допомоги від Агентства ООН у справах біженців, повідомляє про виплати переселенцям і постраждалим від війни.

Власники житла, які безкоштовно прихистили переселенців, з 1 по 5 вересня 2023 року повинні надати заяви для отримання компенсації за серпень.

Прийом буде здійснюватися у Громадській приймальні департаменту за адресою: вул. Харківська, 35, каб. 135 за режимом роботи установи.

Звертаємо увагу, що з 1 серпня 2023 року не продовжуються виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, які:

  • перебували за кордоном більше 30 календарних днів поспіль (крім осіб, які перебували за кордоном у зв’язку з службовим відрядженням, оздоровленням дітей, стажуванням, лікуванням, реабілітацією тощо);
  • повернулися до покинутого місця проживання;
  • відбувають покарання у місцях позбавлення волі;
  • засуджені за злочини проти основ національної безпеки України.

Департаментом протягом липня 2023 року прийнято 69 повідомлень про розміщення внутрішньо переміщених осіб (припинення розміщення або додаткове розміщення).

З 1 по 5 серпня прийнято 677 заяв на компенсацію за липень за розміщення внутрішньо переміщених осіб, право на призначення якої визначено після складання акта обстеження про підтвердження факту їх розміщення.

Допомога на проживання для внутрішньо переміщених осіб, може призначатися на другий шестимісячний період, автоматично, якщо: