0010.jpg

Як отримати статус ВПО за відсутності реєстрації місця проживання на тимчасово окупованих територіях України?

Статус внутрішньо переміщеної особи можна отримати без реєстрації місця проживання на тимчасово окупованих територіях України. Це можна зробити після евакуації у разі наявності документів, які підтверджують факт проживання на даній території.

У зв’язку з тим, що кожного місяця до департаменту звертаються все більше і більше власників житлових приміщень з питання  отримання компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, вкотре нагадуємо про сам Порядок отримання такої компенсації.

Житлова субсидія призначається одному із членів домогосподарства, які зареєстровані або фактично проживають в житловому приміщенні. Тож, внутрішньо переміщені особи, які проживають у орендованій квартирі (житловому будинку) на території Сумської міської територіальної громади, можуть визначити своє право на отримання від держави компенсації за житлово-комунальні послуги у вигляді житлової субсидії.

1. Якщо в мене вже є довідка ВПО, я можу оформити виплату в Дії?

У застосунку можна отримати комплексну послугу: отримання статусу ВПО та виплати. Якщо ви вже маєте довідку ВПО, тоді для оформлення допомоги необхідно звернутись до департаменту соціального захисту населення.

Наказом Мінреінтеграції затверджено оновлений перелік громад, на основі якого внутрішньо переміщеним особам здійснюватимуть виплати. (https://www.minre.gov.ua/sites/default/files/field/docs/dodatok.pdf)

Якщо Ви маєте статус внутрішньо переміщеної особи і повертаєтесь до покинутого постійного місця проживання або плануєте виїхати за кордон, ви повинні проінформувати про це департамент соціального захисту населення для скасування довідки ВПО.

Постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2022 року № 446 передбачено виплату додаткової грошової допомоги за рахунок коштів Всесвітньої продовольчої програми ООН.

29 квітня 2022 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 507 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 332 і від 16 квітня 2022 р. № 457», якою уточнено порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам з числа малолітніх дітей, які прибули без супроводу законного представника.

До уваги громадян! Департамент соціального захисту населення Сумської міської ради інформує, що Постановою Кабінету Міністрів України № 457 від 16.04.2022 року «Про підтримку окремих категорій населення, яке постраждало у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України» внесено зміни до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

7 березня Уряд затвердив постанову № 214, відповідно до якої строк виплати державних допомог, які було призначено раніше, продовжується на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування і виплачується за повний місяць без звернення до органів соцзахисту.