007.jpg

До відома громадян, які безкоштовно прихистили у своїх житлових приміщеннях переселенців та виявили бажання оформити грошову компенсацію за їх тимчасове розміщення.

Звітні документи про надання безкоштовного прихистку за травень подаються до департаменту з 1 по 5 червня.

Громадяни, які безоплатно «прихистили» у своїх житлових приміщеннях внутрішньо переміщених осіб та виявили бажання оформити компенсацію витрат за їх тимчасове розміщення, з 1 по 5 травня надають звіти до департаменту.

Звіт надається у формі заяви, зразок якої розміщено за посиланням

За березень призначено компенсацію за програмою «Прихисток» 565 особам, які безоплатно розмістили у своїх житлових приміщеннях 1206 переселенців. Загальна сума коштів для виплати компенсації склала 543 тисяч гривень.

Під час розгляду документів відмовлено трьом заявникам з причини надання прихистку родичам, адже відповідно до законодавства компенсація не призначається у разі розміщення осіб, які пов’язані родинними стосунками, споріднення яких засноване на шлюбі та кровному рідстві - чоловіка, дружини, батька, матір, дітей, онуків, а також не підтвердження факту проживання під час перевірки з виходом на місце. П’ять заявників виявили бажання не розглядати подані заяви.

На сьогодні в межах Сумської міської територіальної громади зареєстровано понад 28 тисяч переселенців – людей, які мають статус внутрішньо переміщеної особи. Із них 23 662 людини, які переселилися під час повномасштабної війни росії проти України. Це нові жителі, які знайшли прихисток у нашій громаді та стали її повноправними членами.

Період подання заяв на перепризначення виплат для ВПО продовжено до 30 квітня 2024 року. При цьому тим заявникам, які подадуть заяви у квітні, допомогу на проживання буде призначено із врахуванням березня. Якщо заяву буде подано в травні, то допомога вже буде призначена з місяця звернення.

22 березня 2024 року Урядом прийнято Постанову КМУ № 331, якою розширено перелік категорії з числа внутрішньо переміщених осіб, які мають право на подовження виплат допомоги на проживання. Відтак, з 1 березня 2024 року виплати буде продовжено автоматично для батьків-вихователів, прийомних батьків та опікунів (піклувальників).

Із 1 по 5 квітня у департаменті проводиться робота про прийому звітних документів за березень від громадян, які безкоштовно прихистили у своїх житлових приміщеннях внутрішньо переміщених осіб та виявили бажання оформити компенсацію витрат за їх тимчасове розміщення.

Прийом здійснюється у Громадській приймальні за реєстрацією в електронній черзі через термінали для запису, що розміщені в холі адміністративної будівлі (вул. Харківська, 35, каб. 135).
Також заяву можна подати у вигляді фото чи сканкопії на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Департаментом протягом лютого прийнято 25 повідомлень про розміщення внутрішньо переміщених осіб.

З 1 березня 2024 року Урядом внесено зміни до Постанови від 20.03.2022 № 332, якими обмежено категорії внутрішньо переміщених осіб, які зможуть подати заяву на продовження виплат на проживання на наступний шестимісячний термін.

Із березня 2024 року родини, які повернулись з-за кордону, ще не встигли працевлаштуватися і не мають джерел доходів можуть оформити державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям.

З 1 по 5 березня департамент проводить прийом заяв від громадян, які безкоштовно надали для проживання своє житло внутрішньо переміщеним особам, для отримання компенсації за лютий 2024 року.