002.jpg

Звертаємо увагу, що власники житла, які безкоштовно прихистили у себе вдома внутрішньо переміщених осіб, та які мають намір отримати грошову компенсацію на покриття витрат та оплату комунальних послуг за вересень 2022 року, повинні звернутися до департаменту до 5 жовтня включно.

На даний час департаментом активно проводиться робота по оформленню документів для виплати компенсації витрат власникам житла, які безкоштовно прихистили у себе вдома внутрішньо переміщених осіб із постраждалих від війни регіонів.

ВПО, які не отримали грошову допомогу на проживання за заявами, поданими через Дію до 30 квітня 2022 року, можуть повторно подати заявку на її виплату до 1 жовтня цього року. Таке право визначено ПКМУ від 19.08.2022 № 923.

Із дня повномасштабного вторгнення росії на територію України і станом на сьогодні департаментом соціального захисту населення Сумської міської ради опрацьовані звернення 9596 громадян щодо видачі довідок внутрішньо переміщених осіб.

Найбільше переміщених осіб зафіксовано з громад Сумської області, де ведуться активні бойові дії: Миропільської та Юнаківської сільських територіальних громад, Краснопільської селищної тергромади, Білопільської міської тергромади.

Прийняті документи для оформлення допомоги на проживання від 7200 ВПО.

До відома, прийом ВПО здійснюється з понеділка по четвер із 8 до 17 години, у п’ятницю – з 8 до 16 години. Телефони для консультацій – 788-888 (багатоканальний), 050-407-81-99, 050-407-80-02. Звертаємо увагу, що під час отримання сигналу оповіщення про повітряну тривогу прийом не здійснюється.

Для підтримки окремих категорій населення, яке постраждало у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, внутрішньо переміщеним особам, надається допомога на проживання.

У департаменті соціального захисту населення для внутрішньо переміщених осіб організовано видачу продуктових наборів міжнародної організації AVSI.

Як отримати статус ВПО за відсутності реєстрації місця проживання на тимчасово окупованих територіях України?

Статус внутрішньо переміщеної особи можна отримати без реєстрації місця проживання на тимчасово окупованих територіях України. Це можна зробити після евакуації у разі наявності документів, які підтверджують факт проживання на даній території.

У зв’язку з тим, що кожного місяця до департаменту звертаються все більше і більше власників житлових приміщень з питання  отримання компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, вкотре нагадуємо про сам Порядок отримання такої компенсації.

Житлова субсидія призначається одному із членів домогосподарства, які зареєстровані або фактично проживають в житловому приміщенні. Тож, внутрішньо переміщені особи, які проживають у орендованій квартирі (житловому будинку) на території Сумської міської територіальної громади, можуть визначити своє право на отримання від держави компенсації за житлово-комунальні послуги у вигляді житлової субсидії.

1. Якщо в мене вже є довідка ВПО, я можу оформити виплату в Дії?

У застосунку можна отримати комплексну послугу: отримання статусу ВПО та виплати. Якщо ви вже маєте довідку ВПО, тоді для оформлення допомоги необхідно звернутись до департаменту соціального захисту населення.