007.jpg

Дитина віком до 14 років, яка переїхала до іншого регіону України, втікаючи від активних бойових дій, без супроводу батьків, може подати документи на отримання довідки ВПО та оформити грошову допомогу на проживання лише за допомогою її законного представника.

У разі смерті внутрішньо переміщеної особи, яка перебувала на обліку в департаменті, та її місце проживання/перебування було зареєстровано на території Сумської міської територіальної громади, особи, які здійснюють поховання, можуть отримати відповідну компенсацію.

Із 1 по 5 березня 2023 року департамент проводить прийом громадян, які безкоштовно розмістили у своїх житлових приміщеннях внутрішньо переміщених осіб, для оформлення документів на отримання грошової компенсації витрат за їх тимчасове розміщення за лютий.

Внутрішньо переміщена особа – це громадянин України, іноземець або людина без громадянства, яка законно перебуває на території країни і має право на постійне проживання, але змушена покинути місце проживання з огляду на такі причини:

Громадяни, які тимчасово безоплатно поселили у себе внутрішньо переміщених українців із тимчасово окупованих регіонів чи тих, де ведуться бойові дії, отримують компенсацію витрат за їх розміщення.

Внутрішньо переміщена особа – це громадянин України, іноземець або людина без громадянства, яка законно перебуває на території країни і має право на постійне проживання, але змушена покинути місце проживання з огляду на такі причини:

Переміщені особи, які повернулися на місце постійного проживання, можуть скористатися цим сервісом у застосунку самостійно. При цьому, заявки обробляються онлайн, а послуга працює повністю автоматично.

Протягом грудня отримано 106 повідомлень про розміщення внутрішньо переміщених осіб (з початку реалізації програми "Прихисток" про безкоштовне розміщення ВПО повідомили 964 особи).

Інформуємо, що відповідно до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам підтверджувати свій матеріальний стан таким особам не потрібно. Цей вид допомоги призначається з місяця звернення без кінцевої дати її припинення.

Тому допомога ВПО на проживання з 1 січня 2023 року виплачуватиметься без переоформлення.

З 2 по 5 січня 2023 року включно власники житла, які безкоштовно прихистили у себе вдома внутрішньо переміщених осіб, повинні надати заяви на компенсацію за грудень 2022 року (особисто в департаменті або на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).