0012.jpg

Посвідчення з написом «Посвідчення члена сім’ї загиблого» надається особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту (стаття 10 Закону), а саме:
- утриманцям загиблого або того, хто пропав безвісти, яким у зв’язку з цим виплачується пенсія;
- одному із подружжя, який не одружився вдруге, незалежно від того, виплачується йому пенсія чи ні;
- батькам;
- дітям, які не мають (і не мали) своїх сімей;
- дітям, які мають свої сім’ї, але стали особами з інвалідністю до досягнення повноліття;
- дітям, обоє з батьків яких загинули або пропали безвісти.

Під головуванням заступника міського голови Альони Дмітрєвской відбулося засідання комісії щодо розгляду заяв членів сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли та осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, деяких категорій осіб, які брали участь в Революції Гідності, про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення.

За період з листопада 2018 року по листопад 2019 року було проведено 18 засідань Ради учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції при міському голові, на яких розглядались наступні питання:

 1. Організація роботи Ради, внесення пропозицій по зміні Положення «Про Раду учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції при міському голові», залучення членів Ради до участі у засіданнях постійних комісій Сумської міської ради - виконано.
 2. Розгляд заяв на надання у власність земельних ділянок у м. Суми учасникам АТО (розглянуто 96 заяв).
 3. Реалізація рішення Сумської міської ради від 19.12.2018 р. № 4296 - МР «Про внесення змін до рішення Сумської міської ради від 07 липня 2016 року № 954–МР «Про затвердження Порядку забезпечення житлом учасників антитерористичної операції на 2016-2021 роки» (зі змінами) (прийнято на розглянуто 371 заява від учасників бойових дій на надання матеріальної допомоги на придбання житла, призначена одноразова допомога у розмірі 350 тисяч 60 учасникам АТО за рішенням Сумської міської ради від 31.07.2019 № 5361-МР.
 4. Розглянуті документи та підтверджено факт безпосередньої участі в АТО та права на отримання матеріальних допомог, виплат, компенсацій та пільг, передбачених міською програмою 3 добровольцям- учасникам АТО.
 5. Обговорення та надання пропозицій щодо змін та доповнень до Програми забезпечення житлом учасників антитерористичної операції на 2020 рік – виконується (розроблений відповідний проект рішення з урахуванням потреб членів сімей загиблих учасників АТО).
 6. Направлене звернення до міського голови щодо необхідності розроблення робочої документації території по вул. Кощія–Данька в м. Суми.
 7. Розглянуто та підтримано ініціативи громадських організацій, зокрема ГО «Таланти Сумщини» щодо розміщення філіалів інтерактивного «Музею історії АТО», розглядались індивідуальні звернення учасників АТО.
 8. Розглянуті та спільно з управлінням освіти та науки Сумської міської ради врегульовані питання щодо організації харчування дітей, батьки яких є учасниками АТО, добровольцями або загиблими учасниками АТО.
 9. Направлені звернення до голови ОДА та СОР щодо припинення неправомірних дій з боку обласної влади по ситуації з перереєстрацією підприємств обласного підпорядкування, що розташовані на території м. Суми, в райони.
 10. Розглянуті проблемні питання щодо збільшення кількості конфліктів між водіями сумських маршрутних таксі та учасниками АТО, підготовлені звернення до виконавчого комітету міської ради та відповідного структурного підрозділу.
 11. Розглянуто законопроект про статус ветеранів України, осіб, що постраждали внаслідок Революції Гідності та цивільних осіб, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканості України або є цивільними постраждалими внаслідок бойових дій, надані відповідні пропозиції щодо його доопрацювання.
 12. Ініційоване обговорення на засіданні Сумської міської ради звернення до Президента України щодо застосування «формули Штайнмайєра».
 13. Надані звернення до міського голови з проханням правовому управлінню та департаменту забезпечення ресурсних платежів Сумської міської ради визначити можливість повернення у власність громади м. Суми по вул. Роменська (с. Сад) та в районі Біофабрики та подальшого виділення землі учасникам АТО.
 14. Надане звернення до міського голови по ситуації щодо скасування Конституційним судом України Постанови КМУ «Деякі питання удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними» від 07.06.2017року № 413, якою учасникам бойових дій в АТО/ООС надавалось першочергове право на отримання земельних ділянок особистого селянського господарства площею 2 га.
 15. На початку листопада поточного року проведена тематична виставка «Іловайськ» (сквер ім. Т. Шевченка).

Під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Альони ДМІТРЄВСКОЙ відбулося засідання комісії щодо розгляду заяв членів сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли та осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, деяких категорій осіб, які брали участь в Революції Гідності, про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення.

Минулого тижня відбулося чергове засідання комісії щодо розгляду заяв членів сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли та осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, деяких категорій осіб, які брали участь в Революції Гідності, про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення.

Про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення членів сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли та осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, деяких категорій осіб, які брали участь в Революції Гідності

23.10.2019 проведено чергове засідання комісії щодо розгляду заяв членів сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли та осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, деяких категорій осіб, які брали участь в Революції Гідності, про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення.

Радою учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції при міському голові розглянуто заяви від учасників АТО/ООС, які були подані протягом січня-березня 2019 року на надання у 2019 році одноразової цільової матеріальної допомоги для придбання житла відповідно до Порядку, що затверджений рішенням Сумської міської ради від 19 грудня 2018 року № 4296-МР «Про внесення змін до рішення Сумської міської ради від 07 липня 2016 року № 954-МР «Про затвердження Порядку забезпечення житлом учасників антитерористичної операції на 2016-2021 роки» (зі змінами)».

Радою учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції при міському голові розглянуто заяви від учасників АТО/ООС, які були подані протягом січня – березня 2019 року на надання у 2019 році одноразової цільової матеріальної допомоги для придбання житла відповідно до Порядку, що затверджений рішенням Сумської міської ради від 19 грудня 2018 року № 4296 – МР «Про внесення змін до рішення Сумської міської ради від 07 липня 2016 року № 954–МР «Про затвердження Порядку забезпечення житлом учасників антитерористичної операції на 2016-2021 роки» (зі змінами)».

Відповідно до Порядку станом на 20.05.2019 сформовано попередній рейтинговий список заявників, відповідно до суми балів, що нараховані кожній особі по встановленим критеріям.

Визначення Радою осіб, яким надається допомога, здійснюється у період з 01 квітня по 30 червня поточного року.

По закінченню вказаного терміну буде проведено засідання Ради учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції при міському голові, на якому буде визначено перелік осіб, яким рекомендовано надання матеріальної допомоги на придбання житла у 2019 році та передано відповідну інформацію на розгляд постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, науки, культури, туризму, сім’ї, молоді та спорту Сумської міської ради для подальших дій, направлених на реалізацію програми відповідно до затвердженого порядку.

У випадку виникнення зауважень та запитань по суті інформації, що міститься у списку, заявники мають право звернутись до Ради учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції при міському голові (довідки за телефоном: 700-627).

РЕЙТИНГОВИЙ СПИСОК

Про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення членів сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли та осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, деяких категорій осіб, які брали участь в Революції гідності

18.04.2019 відбулося засідання комісії щодо розгляду заяв членів сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли та осіб з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, деяких категорій осіб, які брали участь в Революції Гідності, про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення.

Департаментом соціального захисту населення проведено обстеження матеріально-побутових умов та опрацьовано два пакети документів заявників, які надано для розгляду на комісії:

 • особи з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях;
 • сина загиблого під час участі в Революції Гідності, Героя України.

За результатами розгляду, комісією прийнято рішення про призначення грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення заявникам на загальну суму 2 млн. грн.

При надходженні коштів з державного бюджету їх буде перераховано на особисті рахунки заявників, відкритих у відділеннях «Ощадбанк». Після отримання коштів, заявники протягом року матимуть право придбати житло на території України.

За період з жовтня 2017 року по жовтень 2018 року було проведено 24 засідання Ради антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції при міському голові, на яких розглядались наступні питання: