001.jpg

Постановою КМУ від 05.03.2022 № 204 спрощено процедуру отримання такої допомоги: наданий дозвіл родинам протягом дії воєнного стану використовувати кошти грошової компенсації на будь-які необхідні товари, зокрема на їжу, ліки, пальне, щоби вивезти дитину в безпечне місце.

Отже, знято обмеження щодо використання коштів виключно на дитячі товари. Окрім того:

  • надано можливість перерахування коштів грошової компенсації на будь-який рахунок, відкритий в АТ КБ «Приватбанк»;
  • знято обмеження щодо купівлі товарів виключно в тих закладах торгівлі, які приєднались до програми з реалізації пілотного проекту;
  • кошти компенсації можна зняти готівкою, перерахувати на будь-який рахунок або оплатити онлайн необхідні витрати;
  • кошти грошової компенсації, невикористані протягом 12 місяців з дня зарахування, не будуть повертатись на рахунок Міністерства соціальної політики України та залишаться на рахунках отримувачів.

Розмір грошової компенсації «пакунку малюка» з 1 липня 2022 року становить – 6 603 гривні. Департаментом у 2022 році року вже призначено грошову компенсацію 484 заявникам на понад 3 мільйона гривень.

Для оформлення надаються документи:

  • заява
  • копія свідоцтва про народження дитини або документа, що підтверджує факт народження дитини в/поза межами закладу охорони здоров’я (за відсутності свідоцтва про народження дитини)
  • довідка з пологового будинку про неотримання натуральної допомоги «пакунок малюка» (у разі народження дитини у пологовому будинку) або копія документа, що підтверджує факт народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я
  • копія рішення про встановлення опіки, про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя або до дитячого будинку сімейного типу, або прийомної сім’ї (для опікунів, патронатних вихователів, прийомних сімей або дитячих будинків сімейного типу).

Подати заяву для отримання грошової компенсації «пакунок малюка» можна онлайн, заповнивши заяву особисто одним із батьків на порталі «Дія», (вкладка єМалятко за посиланням: https://diia.gov.ua/services/yemalyatko)