006.jpg

З метою підтримки здоров’я ветеранів війни, у сфері Міністерства соціальної політики України діють санаторно-курортні заклади:

  • «Слава» в м. Миргород (лікування захворювань органів травлення та ендокринної системи);
  • «Батьківщина» в м. Трускавець (лікування урологічних захворювань та захворювань органів травлення).

Право на забезпечення безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів мають:

  • Особи з інвалідністю внаслідок війни та колишні малолітні в’язні – позачергово щороку (із січня по грудень);
  • Учасники бойових дій – на 18 або 21 день не частіше ніж один раз на рік;
  • Учасники бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилося 85 років і більше, – на 18 або 21 день позачергово щороку (із січня по грудень);
  • Учасники війни, члени сімей померлих (загиблих) ветеранів війни, – строком на 18 або 21 день не частіше ніж один раз на два роки;
  • Особи з інвалідністю загального захворювання та особи з інвалідністю з дитинства – на 18 або 21 день в порядку черговості.

Путівками без лікування (крім санаторіїв, що належать до сфери управління Мінсоцполітики) забезпечуються особи, що супроводжують осіб з інвалідністю 1 групи (за винятком осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), яким за висновком лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога.

Путівки видаються особам, відповідно до медичних рекомендацій із урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб, в порядку черговості.

Для одержання путівки подається:

ВАЖЛИВО! Для одержання путівки особи, повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а для внутрішньо переміщених осіб – за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік як ВПО.