002.jpg

З метою врегулювання питання розрахунку середньомісячного сукупного доходу сім’ї прийнято ПКМУ від 15.11.2022 № 1320

Відповідною постановою скасовано застосування «умовного доходу»:

  • для учнів професійно-технічних закладів освіти та студентів закладів фахової передвищої та вищої освіти, які не досягли 18-річного віку;
  • осіб, які перебували у складних життєвих обставинах внаслідок тривалої хвороби;
  • осіб, які працевлаштувались або забезпечили себе роботою самостійно протягом періоду отримання допомоги на дітей одиноким матерям або допомоги малозабезпеченим сім’ям;
  • осіб, які досягли пенсійного віку, проте не набули права на пенсійну виплату у зв’язку з відсутністю страхового стажу.

Також, урегульовано, що:

  • для працездатних працюючих/непрацюючих осіб, які не мали доходів, доходи яких були меншими за 0,5 розміру мінімальної заробітної плати протягом періоду, за який беруться доходи, враховується 0,5 розміру мінімалки (3250 гривень).
  • при визначенні права на призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям не враховуватиметься друге житло, яке належить членам сім’ї та знаходиться на території громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), або житло, яке зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження та знищення внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією рф, а також житла, яке належить на правах спільної сумісної або часткової власності; житла, на яке оформлено право на спадщину, за умови, що жодне із житлових приміщень, яке перебуває у власності, в т.ч. на яке оформлено право на спадщину, не здається в оренду (за підтвердження актом обстеження).
  • у разі звернення за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям, допомоги малозабезпеченим сім’ям особою, яка навчається за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладі загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та перебуває на повному державному утриманні, відповідна допомога призначається на осіб, які входять до складу сім’ї. При цьому така особа до складу сім’ї не включається.

З деталями по конкретному сімейному випадку можна проконсультуватися за телефонами 788-888, (050)4078199, (050)4078002.