005.jpg

Сумське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області профінансувало щомісячні страхові виплати за вересень для 2658 потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та членів їх родин.

За оперативними підсумками трьох кварталів 2020 року сумські працівники провели на лікарняних у зв’язку з травмами, хворобами, доглядом за хворими родичами або ізоляцією від COVID-19 188820 днів, оплачуваних за кошти Фонду соціального страхування України.

Сумське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області профінансувало надання допомоги по вагітності та пологах для 897 працюючих жінок, які перебували у відпустці по вагітності та пологах у січні-вересні 2020 року.

Сумське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області упродовж трьох кварталів 2020 року прийняло на фінансування лікарняні, допомоги по вагітності та пологах і на поховання на суму 84,6 млн. гривень. Загалом роботодавці подали заяви – розрахунки на виплату матеріального забезпечення для більш ніж 16 тисяч застрахованих осіб.

З них 15610 працівників отримали від Фонду компенсацію втраченого заробітку за час непрацездатності внаслідок травми, хвороби, зокрема інфікування коронавірусом, догляду за хворими дітьми, а також ізоляція від COVID – 19. Для 897 жінок нараховано допомоги по вагітності та пологах, а також для 75 родинам – допомоги на поховання померлих працівників.

Право на допомогу по тимчасовій непрацездатності (компенсація втраченого заробітку за лікарняним листками), допомогу по вагітності та пологах виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), зайняття підприємницькою та іншою діяльністю, якщо інше не передбачено законом. Підставою для призначення є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі за сумісництвом – копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.

Станом на кінець вересня 440 застрахованих осіб, з яких 65 медиків, знаходилися на самоізоляції під медичним наглядом.

За час тимчасової непрацездатності внаслідок хвороби, травми, догляду за хворим членом родини або ізоляції від COVID-19 Фонд соціального страхування України компенсує втрачений дохід.

17 вересня відбулося засідання круглого столу на тему: «Зупинка реабілітації застрахованих осіб у санаторно-курортних закладах. Пошук шляхів вирішення проблеми на державному рівні».

Для родини лікаря-гематолога Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М. Пирогова, який помер внаслідок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2 під час виконання професійних обов'язків, Фонд соціального страхування України профінансував страхову виплату у розмірі 1576500 грн за рахунок коштів державного бюджету.

За оперативними даними перших восьми місяців 2020 року Сумське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Сумській області профінансувало 73,4 млн грн щомісячних страхових виплат, які компенсують потерпілим на виробництві та їх родинам втрачений через часткову або повну непрацездатність заробіток.

Гостре професійне захворювання медичних і інших працівників на COVID-19, яке настало внаслідок інфікування під час виконання посадових обов’язків, вважається нещасним випадком на виробництві та передбачає страхові виплати та послуги від Фонду соціального страхування України.