001.jpg

В Сумському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Сумської області існує певна система заходів для боротьби з недобросовісними платниками. Насамперед, це постійна співпраця із правоохоронними органами, Державною виконавчою службою.За цифрами боргів перед Пенсійним фондом стоїть своєчасна виплата пенсій, а також долі тисяч людей та їх забезпеченість в старості.


З метою зменшення заборгованості по платежах до бюджету Пенсійного фонду України протягом січня - червня 2017 року до органів суду управлінням було пред'явлено 122 позовні заяви про стягнення боргу в примусовому порядку на загальну суму 57789,4 тис. грн. по відшкодуванню витрат на доставку та виплату пільгових пенсії.
Один з найважливіших та найкропітких шляхів погашення заборгованості перед Фондом є співпраця з органами державної виконавчої служби. На сьогодні Сумське б’єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області співпрацює з 18 відділами ДВС, в яких на примусовому виконанні знаходяться 2915 виконавчих документів на загальну суму 92142,1 тис. грн.
Сумським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Сумської області було проведено 18 спільних нарад з представниками відділів державної виконавчої служби Головного територіального управіління юстиції у Сумській області, на яких затверджені перспективні плани взаємодій між структурами на поточний рік.
Завдяки спільній роботі двох структур з початку року проводиться утримання з пенсії 67 боржників, що дозволяє в середньому в місяць отримувати в рахунок погашення заборгованості 10,5 тис. грн. На виконання рішень судів у розшуку перебуває 31 боржник та проводиться розшук транспортних засобів 35 боржників.
Від комплексу вжитих правових та організаційних заходів, спрямованих на погашення заборгованості перед Фондом, в рахунок погашення існуючої заборгованості з початку року було акумульовано 19075,5 тис. грн.