001.jpg

До відома платників земельного податку та орендної плати за землю.

1 січня 2023 року набуло чинності рішення Сумської міської ради № 3025-МР від 14 липня 2022 року «Про внесення змін до рішення Сумської міської ради від 24 червня 2020 року № 7000-МР «Про встановлення плати за землю» (зі змінами)», яким з 01.01.2023 на період дії воєнного стану в Україні та протягом півроку після його припинення або скасування встановлені ставки земельного податку (додаток 1 до рішення), пільги зі сплати земельного податку (додаток 2 до рішення) та ставки орендної плати за користування земельними ділянками (додаток 3 до рішення).

Вказаним рішенням Сумської міської ради:

  1. ставки земельного податку для земель індустріальних парків, створених відповідно до Закону України «Про індустріальні парки» та для земельних ділянок оборони на території Сумської міської територіальної громади встановлені на рівні – 0%, ставки орендної плати за користування зазначеними земельними ділянками -– 0,01%;
  2. для земельних ділянок сільськогосподарського призначення встановлені мінімальні ставки плати за землю – 0,3%;
  3. для всіх інших земельних ділянок ставки земельного податку та орендної плати за землю зменшені на 50% в порівнянні з 2022 роком.

Департамент забезпечення ресурсних платежів звертає увагу платників орендної плати за землю.

Відповідно до статті 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, а частиною першою статті 651 Цивільного кодексу України та статтею 30 Закону «Про оренду землі» передбачено, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, шляхом укладення додаткової угоди, якщо інше не встановлено договором або законом.

Враховуючи зазначене, рекомендуємо орендарям земельних ділянок, звернутися до Сумської міської ради через управління «ЦНАП у м. Суми» (вул. Британська, 21 (колишня Горького) з відповідною заявою про внесення змін до договору оренди земельної ділянки в частині зміни відсоткової ставки орендної плати за землю з 01.01.2023 на період дії воєнного стану в Україні та протягом півроку після його припинення або скасування.

Рішення Сумської міської ради № 3025-МР від 14 липня 2022 року