003.jpg

Перелік суб’єктів господарювання котрі займаються продажем будівельних матеріалів та надають послуги з ремонтних робіт стосовно участі в державній програмі «єВідновлення»:

Для програми «Є-відновлення» (портал «Дія») для пошкодженого або знищеного майна коштом державного бюджету:

 • мешканці будинків, квартир, кімнат тощо, які пошкоджені, в рамках програми «Є-відновлення» подають заяви на відшкодування вартості пошкодженого майна через сервісний портал «Дія» або у паперовому вигляді через Управління ЦНАП (вул. Британська, 21 або через Департамент соціального захисту населення СМР (вул. Харківська, 35), але бажано через ЦНАП, де вже налагоджений процес). Максимальна вартість відшкодування на даний час - до 200 тисяч гривень. Така виплата здійснюється виключно у випадку, коли ремонтні роботи не виконані.
 • мешканці будинків, квартир, кімнат, які знищені, подають заяви на відшкодування вартості знищеного майна через сервісний портал «Дія» самостійно або у паперовому вигляді через Управління ЦНАП (вул. Британська, 21 або через Департамент соціального захисту населення СМР (вул. Харківська, 34), але бажано через ЦНАП, де вже налагоджений процес).

Правове управління, з метою звернення до суду, пропонує мешканцям громади ознайомитись з прикладом позовної заяви та судовою практикою щодо розгляду позовів в українських судах про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, спричиненої військовою агресією російською федерацією.

Станом на 9 червня 2023 року по Сумській міській територіальній громаді подано 34 заяви про надання компенсації для відновлення об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок збройної агресії рф, з використанням послуги «єВідновлення». З них 15 заявників раніше не зверталися до виконавчих органів Сумської міської ради із заявою щодо проведення обстеження пошкодженого майна. Щодо 4 пошкоджених об’єктів Комісія доручила Департаменту інфраструктури міста укласти договір з фахівцями, що мають відповідну кваліфікацію, на проведення технічного обстеження.
Станом на 28 червня 2023 року по Сумській міській територіальній громаді подано 38 заяви про надання компенсації для відновлення об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок збройної агресії рф, з використанням послуги «єВідновлення». Комісією розглянуто 29 заяв. За результатом розгляду прийнято рішення надати компенсацію 19 заявникам, відмовити у наданні компенсації – 10 заявникам.
Станом на 10 липня 2023 року по Сумській міській територіальній громаді подано 39 заяв про надання компенсації для відновлення об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок збройної агресії рф, з використанням послуги «єВідновлення». На засіданні, яке відбулося 10.07.2023, комісією розглянуто 4 заяви. За результатом розгляду прийнято рішення надати компенсацію 2 заявникам, відмовити у наданні компенсації – 2 заявникам. З різних підстав залишаються зупиненими 5 заяв.

Станом на 17 липня по Сумській міській територіальній громаді подано 47 заяв про надання компенсації для відновлення об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок збройної агресії рф, з використанням послуги «єВідновлення». На засіданні, яке відбулося 17 липня 2023 року, комісія розглянула 3 заяви та прийняла рішення надати компенсацію заявникам.

З початку роботи комісії з 47 заяв, які надійшли:

 • прийнято рішення про надання компенсації по 24 заявам;
 • прийнято рішення про відмову у наданні компенсації по 12 заявам;
 • на розгляді – 11 заяв, з яких розгляд 7 заяв зупинено з різних підстав.

Станом на 27 липня по Сумській міській територіальній громаді подано 51 заяву про надання компенсації для відновлення об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок збройної агресії рф, з використанням послуги «єВідновлення». На засіданні, яке відбулося 27 липня 2023 року, комісія розглянула 4 заяви, за результатом чого прийняла рішення надати компенсацію 3 заявникам, відмовити у наданні компенсації – 1 заявнику.

З початку роботи комісії з 51 заяви, які надійшли:

 • прийнято рішення про надання компенсації по 27 заявам;
 • прийнято рішення про відмову у наданні компенсації по 13 заявам;
 • на розгляді – 11 заяв, з яких розгляд 7 заяв зупинено з різних підстав.

Станом на 8 серпня по Сумській міській територіальній громаді подано 69 заяв про надання компенсації для відновлення об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок збройної агресії рф, з використанням послуги «єВідновлення». На засіданні, яке відбулося 8 серпня 2023 року, комісія розглянула 9 заяв, за результатом чого прийняла рішення надати компенсацію 8 заявникам, відмовити у наданні компенсації – 1 заявнику.

З початку роботи комісії з 69 заяв, які надійшли:

 • прийнято рішення про надання компенсації по 35 заявам;
 • прийнято рішення про відмову у наданні компенсації по 14 заявам;
 • на розгляді – 20 заяв, з яких розгляд 7 заяв зупинено з різних підстав.

Станом на 16 серпня по Сумській міській територіальній громаді подано 78 заяв про надання компенсації для відновлення об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок збройної агресії рф, з використанням послуги «єВідновлення». На засіданні, яке відбулося 16 серпня 2023 року, комісія розглянула 9 заяв, за результатом чого прийняла рішення надати компенсацію 5 заявникам, відмовити у наданні компенсації – 4 заявникам.

З початку роботи комісії з 78 заяв, які надійшли:

 • прийнято рішення про надання компенсації по 40 заявам;
 • прийнято рішення про відмову у наданні компенсації по 18 заявам;
 • на розгляді – 20 заяв, з яких розгляд 7 заяв зупинено з різних підстав.

Станом на 29 серпня по Сумській міській територіальній громаді подано 89 заяв про надання компенсації для відновлення об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок збройної агресії рф, з використанням послуги «єВідновлення». На засіданні, яке відбулося 29 серпня 2023 року, комісія розглянула 16 заяв, за результатом чого прийняла рішення надати компенсацію 10 заявникам, відмовити у наданні компенсації – 6 заявникам.

З початку роботи комісії з 89 заяв, які надійшли:

 • прийнято рішення про надання компенсації по 50 заявам;
 • прийнято рішення про відмову у наданні компенсації по 24 заявам;
 • на розгляді – 15 заяв, з яких розгляд 2 заяв зупинено з різних підстав.

Заявники отримали компенсації для відновлення пошкоджених об’єктів нерухомого майна на суму 2 млн. 166 тис. 991 гривень.

 

Станом на 5 версня по Сумській міській територіальній громаді подано 92 заяв про надання компенсації для відновлення об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок збройної агресії рф, з використанням послуги «єВідновлення». На засіданні, яке відбулося 5 вересня 2023 року, комісія розглянула 8 заяв, за результатом чого прийняла рішення надати компенсацію 10 заявникам, відмовити у наданні компенсації – 6 заявникам.

З початку роботи Комісії з 92 заяв, які надійшли:

 • прийнято рішення про надання компенсації по 58 заявам;
 • прийнято рішення про відмову у наданні компенсації по 24 заявам;
 • на розгляді – 10 заяв, з яких розгляд 3 заяв зупинено з різних підстав. 

Станом на 19 вересня по Сумській міській територіальній громаді подано 115 заяв про надання компенсації для відновлення об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок збройної агресії рф, з використанням послуги «єВідновлення». На засіданні, яке відбулося 19 вересня 2023 року, Комісія розглянула 14 заяв, за результатом чого прийняла рішення надати компенсацію 12 заявникам, відмовити у наданні компенсації – 2 заявникам.

З початку роботи Комісії з 115 заяв, які надійшли:

 • прийнято рішення про надання компенсації по 70 заявам;
 • прийнято рішення про відмову у наданні компенсації по 26 заявам;
 • на розгляді – 19 заяв, з яких розгляд 2 заяв зупинено з різних підстав.

Станом на 26 вересня по Сумській міській територіальній громаді подано 124 заяви про надання компенсації для відновлення об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок збройної агресії рф, з використанням послуги «єВідновлення». На засіданні, яке відбулося 26 вересня 2023 року, Комісія розглянула 7 заяв, за результатом чого прийняла рішення надати компенсацію 6 заявникам, відмовити у наданні компенсації – 1 заявнику.

З початку роботи Комісії з 124 заяв, які надійшли:

 • прийнято рішення про надання компенсації по 76 заявам;
 • прийнято рішення про відмову у наданні компенсації по 27 заявам;
 • на розгляді – 21 заява, з яких розгляд 2 заяви зупинено з різних підстав.

Станом на 26 вересня по Сумській міській територіальній громаді отримали виплати за програмою «єВідновлення» 43 особи, 7 особам компенсація нарахована, але ще не виплачена. Загальна сума виплачених коштів становить 2 923 580 грн.

Також по Сумській міській територіальній громаді подано 9 заяв про надання компенсації за знищений об’єкт нерухомого майна. На засіданні, яке відбулося 26 вересня 2023 року, Комісія розглянула 2 заяви, за результатом чого прийняла рішення відмовити у наданні компенсації 2 заявникам.

Рішенням виконавчого комітету Сумської міської ради від 19.05.2023 № 210 створено комісію з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені та пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.

Оновлено склад комісії відповідно до рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 15.06.2023 №227 «Про внесення змін до рішення Виконавчого комітету Сумської міської ради від 19.05.2023 № 210 «Про створення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені та пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України»