Процес діджиталізації є одним з визначальних факторів економічного зростання підприємств, та й усього суспільства в цілому. Діджиталізація та створення різного роду корисних сервісів та ресурсів стало одним із визначальних процесів в Україні. Попри те, що в нашій країні триває воєнний стан, все нові діджітал технології створюються для полегшення та продовження розвитку нашої держави та людей. Однією із таких діджитал новацій став Державний аграрний реєстр (далі ДАР).
12 серпня цього року Міністерство аграрної політики та продовольства України запустило онлайн платформу Державний аграрний реєстр , що тепер відкрита для реєстрації для всіх українських аграріїв.
Що таке ДАР?
ДАР – державна автоматизована інформаційна система збирання, обліку, накопичення, оброблення та надання інформації про виробників сільськогосподарської продукції та сільськогосподарську діяльність, яку вони здійснюють.
По своїй суті – це цифровий хаб для агровиробників України, функціонування якого подібне до реєстрів сільгоспвиробників, які існують у всіх країнах-членах ЄС. Цифрові реєстри для підтримки аграріїв використовуються в Ірландії, Естонії, Іспанії, Італії, Нідерландах та інших країнах ЄС.
Для кого ДАР корисний?
Зареєструватися в ДАР можуть виробники сільськогосподарської продукції незалежно від розміру, організаційно-правової форми чи напрямів діяльності.
Які ж можливості з’явилися?
Програмні засоби ведення ДАР повинні надавати можливість:
- ведення ДАР;
- направлення виробником сільськогосподарської продукції за допомогою програмних засобів ведення ДАР до уповноважених відповідно до законодавства суб’єктів відповідних електронних запитів та документів щодо виправлення помилок у відомостях державних баз даних, Державного земельного кадастру, інших державних кадастрах та реєстрах у порядку інформаційної взаємодії;
- подання виробниками сільськогосподарської продукції за допомогою програмних засобів ведення ДАР до уповноважених відповідно до законодавства суб’єктів електронних заяв та документів про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, про ідентифікацію та реєстрацію тварин тощо;
- подання виробником сільськогосподарської діяльності заявок та документів з метою отримання державної підтримки, підтримки за рахунок коштів місцевих бюджетів, міжнародної технічної допомоги чи іншої допомоги виробникам сільськогосподарської продукції, не забороненої законом, адміністрування яких здійснюється через ДАР;
- адміністрування, розгляд та обробка відповідними користувачами ДАР заявок. Агровиробники, зареєстровані в ДАР, зможуть подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, а також позик, технічної та гуманітарної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів.
Як зареєструватися в ДАР?
Алгоритм реєстрації в ДАР:
- На сайті за посиланням https://www.dar.gov.ua/ «Зареєструватися»
- За допомогою кваліфікованого електронного підпису , чи BankID ( для фізичних осіб)
- Введіть свою елепошту та телефон.
- Після чого коди (п’ятизначні), що надійшли на телефон/пошту ввести у відповідне віконце сайту.
- Підтвердіть згоду на доступ до персональних данних
- Натиснути « Зареєструвати».
- Реєстрація завершена. Після реєстрації уся ключова інформація про виробника автоматично підтягується в ДАР і може бути перевірена сільгоспвиробником.
Під час реєстрації фермер також зможе перевірити в особистому електронному кабінеті дані про свою діяльність, земельні ділянки, тварин тощо.
Увага! Для реєстрації фермеру потрібен електронний підпис.
Як подати заявку в ДАР?
Задля подання заявки на участь у програмі підтримки, сільгоспвиробник, що відповідає вимогам програми, має заповнити онлайн-форму, за необхідності додати скан-копії документів, і підписати заявку своїм кваліфікованим електронним підписом. Процес обробки заявки можна відстежувати в персональному електронному кабінеті у ДАР в режимі реального часу.
Чим регулюється створення ДАР?
ДАР створений на виконання Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції” та постанови Кабінету міністрів України №573 від 02.06.2021 “Про функціонування Державного аграрного реєстру”.
Додатково: Ви можете звернутися до: контакт-центру ДАР 044 339 92 15, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.; до консультантів вашого регіонального відділення Укрдержфонду https://udf.gov.ua/index.php/pro-fond/rehionalni-viddilennia. Консультації з юридичних питань – Єдиний контакт центр безоплатної правової допомоги 0 800 213 103.