001.jpg

Моя близька людина перебуває в зоні активних бойових дій або на тимчасово окупованій території і з ним/нею тривалий час немає зв’язку. Що робити?

  1. В зонах активних бойових дій може бути відсутнє покриття оператора мобільного зв'язку або електроенергії, тому людина може стикнутися з проблемою заряджання телефону або його втратою чи пошкодженням.
  2. Якщо у вас виникає проблема зі зв'язком, не панікуйте. Спробуйте зв'язатися з родичами, сусідами або колегами, які можуть перебувати поруч з вашою близькою людиною, щоб дізнатися більше про обставини.
  3. Перш ніж звертатися до органів державної влади, намагайтеся зібрати якомога більше інформації про зниклу особу та обставини зникнення.
  4. Не забувайте записувати всю зібрану інформацію відразу після отримання, щоб не загубити деталі через хвилювання та зберегти хронологію подій.

Якщо ви втратили зв'язок з цивільною особою, то важливо зібрати інформацію про неї, зокрема її повне ім'я, дату народження, контакти, особливі прикмети та останнє відоме місце перебування. Також важливо зазначити, коли востаннє виходила на зв'язок близька людина і як саме вона це робила. Можливо, інші люди бачили або спілкувалися з цією людиною перед її зникненням.

Якщо ви стикнулися зі зникненням військової особи, важливо зібрати наступну інформацію: повне прізвище, ім'я та по батькові, дату народження, контактні дані, номер військового квитка або жетону, військову частину або підрозділ, посаду та звання, особливі прикмети, які можуть допомогти в ідентифікації особи (наприклад, шрами, татуювання або родимки), останнє відоме місце перебування та іншу корисну інформацію.

Якщо вам не відома така інформація про зниклу військову особу, зверніться до військкомату за адресою https://www.mil.gov.ua/kontakti/oblasni-vijskomati.html. Вони зможуть надати вам контакти військової частини або підрозділу, в якому проходить службу зникла особа, та допомогти вам зібрати необхідну інформацію.

Куди повідомляти про зникнення людини?

Про зникнення людини можна повідомити до Національного інформаційного бюро, Міністерства внутрішніх справ України та Національну поліцію.