0010.jpg

Обмежена придатність не є підставою для відстрочки від мобілізації або звільнення від проходження військової служби, але тут є свої особливості.

Згідно з наказом Міністерства оборони України №402, обмежено придатні особи непридатні до служби у високомобільних десантних військах, плавскладі, морській піхоті, у спецспорудах. Разом із тим вони придатні до служби:

  • у частинах (підрозділах) забезпечення;
  • військових центрах комплектування (військкоматах);
  • установах, організаціях, навчальних закладах.

Чи можна направити обмежено придатну особу на фронт?

Немає прямої заборони щодо направлення обмежено придатного військовослужбовця в ту частину, яка виконує поставленні їй завдання на передовій, або близько до неї. Це пов’язано з тим, що в законодавстві немає чіткого визначення «бойова частина». У разі такого направлення повинні виконуватись наступі умови:

  • військовослужбовець із обмеженою придатністю не може бути направлений на службу в морську піхоту та в десантно-штурмові війська;
  • у постанові ВЛК, якою було встановлено обмежену придатність, повинно бути чітко зазначено, які види служби, які посади протипоказані такому військовослужбовцю з урахуванням стану його здоров’я;
  • посада і вид служби мають бути пов’язаними з діяльністю саме забезпечення військової частини. Це означає, що не може бути посада «стрілець», «гранатометник» тощо.

Якщо хоч одна з умов не виконується – військовозобов’язаний може подати письмовий рапорт на ім’я командира частини, та просити перевести на посаду, яка відповідає стану його здоров’я.