001.jpg

Відповідно до вимог чинного законодавства, у березні 2020 року Сумська міська рада повинна затвердити списки присяжних Зарічного районного суду м. Суми та Ковпаківського районного суду м. Суми.

Просимо залучитися усіх бажаючих містян стати присяжним.

Термін подання заяв (згода бути присяжним) - до 20 січня 2020 року (змінено - до 20 грудня 2019 р.).

Звертатися за адресою: м. Суми, м-н Незалежності, 2, каб. 79.

Відповідальні посадові особи: начальник правового управління ЧАЙЧЕНКО Олег Володимирович (т. 700-630, м.т. 066-131-06-50), завідувач сектору обліково-інформаційної роботи правового управління ПЯВКА Юлія Миколаївна (т. 700-629). 

УВАГА!

У зв’язку із листами Територіального управління Державної судової адміністрації України в Сумській області, Сумській міській раді необхідно затвердити у січні 2020 року списки присяжних у кількості 50 осіб, які будуть залучатися для розгляду і вирішення справ у Зарічному районному суді м. Суми та у кількості 30 осіб у Ковпаківському районному суді м. Суми повідомляємо, що скорочується термін подання заяв до 20 грудня 2019 року.

Розпорядженням міського голови від 02.12.2019 року № 427-Р створено робочу групу з питань формування списків присяжних.

Необхідно надати:

Робочою групою будуть розглянуті заяви бажаючих (необхідна кількість присяжних зазначається у поданні територіального управління Державної судової адміністрації України в Сумській області) і сформовані списки присяжних, які будуть затверджені рішенням Сумської міської ради.

Інформація про осіб, які виявили бажання стати присяжними, буде розміщуватися на Інформаційному порталі Сумської міської ради. Всі зацікавлені особи можуть подавати свою інформацію, яка їм відома про осіб, які виявили бажання стати присяжними на е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Просимо залучатися усіх бажаючих містян стати присяжними!

Відповідно до статей 64, 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» Сумською міською радою розпочинається робота щодо формування та затвердження на новий строк 2023-2026 роки списків присяжних Зарічного районного суду м. Суми та Ковпаківського районного суду м. Суми.

Термін подання заяв (згода бути присяжним) - до 15 листопада 2022 року.

Документи подаються за адресами:

  • вул. Горького, 21, каб. 303;
  • вул. Харківська, 35, каб. 237;
  • майдан Незалежності, 2, каб. 72.

Відповідальні посадові особи:

  • начальник правового управління - ЧАЙЧЕНКО Олег Володимирович (м.т. 066-131-06-50);
  • заступник начальника правового управління - БОЙКО Ольга Анатоліївна (т. 700-628).

Особам, які бажають стати присяжними, необхідно подати наступний пакет документів:

Після закінчення строку подачі документів буде створена робоча група з питань формування списків присяжних, на засіданні якої будуть розглянуті подані документи і сформовані списки присяжних, які надалі будуть затверджені рішенням Сумської міської ради.

Інформація про осіб, які виявили бажання стати присяжними, буде розміщуватися на Інформаційному порталі Сумської міської ради та на офіційних сторінках соціальних мереж.

Всі зацікавлені особи можуть подавати свою інформацію (відомості), яка (які) їм відома (відомі) про осіб, які виявили бажання стати присяжними, на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., а також за адресою: м. Суми, вул. Горького, 21, каб. 303 (канцелярія – для письмової інформації).

УВАГА! Додатково повідомляємо, що

присяжним може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду, якщо інше не визначено законом, і надав згоду бути присяжним.

Не включаються до списків присяжних громадяни:

1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;

2) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного;

3) які мають незняту чи непогашену судимість;

4) народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя;

5) особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;

6) громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років;

7) особи, які не володіють державною мовою.

Особа, включена до списку присяжних, зобов’язана повідомити суд про обставини, що унеможливлюють її участь у здійсненні правосуддя, у разі їх наявності.

Присяжним є особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.

Присяжні виконують обов’язки, визначені пунктами 124-6 частини сьомої статті 56 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», а саме:

1) справедливо, безсторонньо та своєчасно розглядати і вирішувати судові справи відповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства;

2) дотримуватися правил суддівської етики, у тому числі виявляти та підтримувати високі стандарти поведінки у будь-якій діяльності з метою укріплення суспільної довіри до суду, забезпечення впевненості суспільства в чесності та непідкупності суддів;

4) виявляти повагу до учасників процесу;

5) не розголошувати відомості, які становлять таємницю, що охороняється законом, у тому числі таємницю нарадчої кімнати і закритого судового засідання;

6) виконувати вимоги та дотримуватися обмежень, установлених законодавством у сфері запобігання корупції.