Надрукувати
Перегляди: 14980

Комунальна установа "Сумська міська станція швидкої медичної допомоги" є єдиним лікувальним закладом обласного центру, завдання якого – організація і надання своєчасної безоплатної кваліфікованої спеціалізованої екстреної медичної допомоги хворим і потерпілим (дорослим і дітям) на догоспітальному етапі.

Щоб зареєструвати виклик, необхідно набрати телефонний номер 103 або безпосередньо звернутися на станцію за адресою: місто Суми, провулок Громадянський, 4а.

У своїй роботі станція керується правилами виклику швидкої медичної допомоги, які були затверджені рішенням міськвиконкому від 18.08.1999 року №367. Крім того, в 2009 році правила виклику швидкої медичної допомоги затверджені наказом МОЗ України від 01.06.2009 року № 370 "Про єдину систему надання екстреної медичної допомоги" і зареєстровані у Міністерстві юстиції України 14.09.2009 року за № 865/16881.

Виклик приймає диспетчерська служба – це висококваліфіковані фельдшери-диспетчери. Кожен з них має свій порядковий номер, який називає при відповіді на телефонний дзвінок.

При реєстрації виклику диспетчер заповнює спеціальну карту виклику швидкої медичної допомоги, форма якої затверджена наказом МОЗ України від 05.08.1999 року № 197, і ряд питань, які задає диспетчер, обов’язкові, а не спричинені цікавістю медичних працівників. Тому необхідно:

Зважаючи на те, що досить часто потрібну адресу бригаді "швидкої" важко знайти (цьому заважають закопані у землю труби, які перекривають проїзд по подвір’ю; номери будинків на фасадах відсутні або нерозбірливо написані; під’їзди зачинені на ключ або кодовий замок; ліфти не працюють тощо) родичам хворого або супроводжуючим його особам доцільно вийти і зустріти бригаду швидкої медичної допомоги, це дасть можливість у найкоротші терміни надати необхідну допомогу хворому, а не гаяти час на пошуки потрібної адреси.

Якщо у квартирі чи приватному подвір’ї є тварини (коти, собаки), необхідно ізолювати їх від місця, де буде надаватися медична допомога, тим самим створити безпечні умови роботи для медпрацівників.

Бригаду швидкої медичної допомоги необхідно викликати у випадках:

При прийнятті рішення керівником бригади швидкої медичної допомоги про транспортування хворого чи потерпілого до лікувального закладу родичі або супроводжуючі особи, за можливості, повинні сприяти в транспортуванні хворого або постраждалого в санітарний автомобіль.

Супроводжувати пацієнта до лікувального закладу можна лише з дозволу керівника бригади і лише одній особі. Діти транспортуються у супроводі батьків, опікунів, усиновлювачів.

Бригада швидкої медичної допомоги не виїжджає:

Враховуючи вищезазначений перелік, диспетчер має право відмовити у прийомі викликів. При цьому даються рекомендації щодо подальших дій хворого – звернення в лікувальні заклади (поліклініку, травмпункт тощо).

Досить часто пацієнти та їх родичі не володіють інформацією про лікувальні заклади, які надають екстрену медичну допомогу. При цьому вони звертаються за допомогою у службу "103", а це призводить до збільшення кількості викликів на станцію швидкої медичної допомоги і затримки доїзду на виклики.

Тому, якщо у вас стан, що не потребує екстреної медичної допомоги (легка травма, невелика рана), вам доцільно самостійно звернутися у травматологічний пункт при міській клінічній лікарні №1. В разі травматизму у дітей необхідно звернутися в травмпункт обласної дитячої клінічної лікарні, при травмах ока – в травмпункт обласної клінічної лікарні, при гострих стоматологічних захворюваннях - до стоматолога в міську стоматологічну поліклініку, а в нічний час - в обласну клінічну лікарню до щелепно-лицьового хірурга.