005.jpg

Дирофіляріоз – це небезпечне захворювання, яке поширене серед тварин (собак, котів, деяких диких ссавців), але можуть хворіти й люди.

Що таке дирофіляріоз

Дирофіляріоз — це паразитарне захворювання, яке передається через укуси комарів. Збудниками є нематоди Dirofilaria repens, що потрапляють під шкіру, в слизові оболонки чи, навіть, в очі. Основні симптоми включають слабкість, лихоманку, міграцію паразита під шкірою та відчуття руху «черв'яка» в тілі. Часто прояви хвороби плутають з іншими захворюваннями, такими як ліпома чи кіста.

Особливо небезпечний дирофіляріоз ока — уражаються повіки, кон'юнктива, склера. Відчуття руху під шкірою часто сприймається як психічний розлад, тому в разі появи подібних симптомів важливо вчасно звернутись до лікаря.

Захворювання передають комарі, заражені від домашніх чи диких тварин. Ризик зараження підвищується під час активного відпочинку на природі або навіть у міській квартирі, де є «підвальні» комарі.

Профілактика дирофіляріозу

Специфічної профілактики дирофіляріозу не існує, є декілька ефективних заходів, які допоможуть знизити ризик зараження.

Оскільки комарі є переносниками личинок мікрофілярій, важливо дотримуватися заходів безпеки, особливо у місцях скупчення кровосисних комах. Слід використовувати репеленти (креми або аерозолі) для обробки відкритих ділянок шкіри під час перебування за містом, на дачі, у лісі або біля водойм. Аерозолі є зручнішими у застосуванні, але важливо дотримуватися інструкції для кожного продукту. Для захисту в закритих приміщеннях рекомендується застосовувати фумігаторами, які знищують комарів у помешканні.

Оскільки собаки та кішки можуть бути джерелом інфекції для комарів, необхідно регулярно проводити дегельмінтизацію домашніх тварин за рекомендацією ветеринарного лікаря. Також потрібно використовувати репеленти для тварин або спеціальні ветеринарні препарати під час прогулянок на природі. Своєчасне виявлення та лікування дирофілярій у собак допоможе уникнути серйозних ускладнень та летальних випадків.