001.jpg

На виконання заходу цільової Програми підтримки малого і середнього підприємництва Сумської міської територіальної громади на 2022-2024 роки відділ торгівлі, підприємництва, промисловості та захисту прав споживачів управління дозвільної документації, торгівлі та підприємництва Департаменту інспекційної роботи Сумської міської ради (далі-відділ) займається організацією та проведенням тренінгів, семінарів та консультацій для суб’єктів малого і середнього підприємництва Сумської міської територіальної громади.

Міжнародна платформа економічної дипломатії Nazovni – цифровий сервіс, створений за інституційної та інформаційної підтримки МЗС України, який допомагає українському бізнесу вийти на нові ринки за підтримки представників дипломатичних установ України у понад 120 країнах світу.

Головне управління у Сумській області нагадує платникам, що Порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2018 № 733 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.09.2018 за № 1102/32554 (далі – Порядок № 733).

Державна податкова служба України приділяє активну увагу комунікаціям з бізнесом - постійно вдосконалює підходи щодо зручних та доступних інформаційних ресурсів для платників.

Офісом з розвитку підприємництва та експорту разом з партнерами розроблено Каталог інструментів з просування експорту.

Головне управління ДПС у Сумській області акцентує, відповідно до п.п. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 Податкового кодексу України сільськогосподарські товаровиробники для набуття статусу або підтвердження статусу платника єдиного податку подають не пізніше 20 лютого поточного року:

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ), яку впроваджує компанія «Кімонікс Інтернешнл Інк.», оголошує прийом грантових заявок на реалізацію заходів, спрямованих на підтримку та розвиток українських переробних підприємств у таких галузях:

Головне управління ДПС у Сумській області нагадує суб’єктам господарювання та громадянам про ефективність функціонування електронної черги для запису до Центрів обслуговування платників, яка запроваджена з метою забезпечення комфорту та зручності у спілкуванні з податковою службою.

З 1 січня 2024 року збільшився максимальний розмір компенсації за облаштування робочого місця для працевлаштованої особи з інвалідністю І групи - до 106,5 тис.грн; з інвалідністю ІІ групи – до 71 тис.грн.

Підприємці Сумської міської ТГ, майно яких постраждало внаслідок бойових дій, мають можливість взяти участь на отримання компенсації збитків з обласного бюджету.