004.jpg

Шановні підприємці та особи, які мають намір розпочати підприємницьку діяльність!

За інформацією Сумського обласного центру зайнятості, Урядом запроваджена Державна програма надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 № 738. Мікрогранти на створення чи розвиток власного бізнесу є найбільш популярною та дієвою державною програмою, на реалізацію якої уповноважена Державна служба зайнятості. Програма розрахована на суб’єктів мікро- чи малого підприємництва, а також на громадян України, які мають намір розпочати підприємницьку діяльність.

За підсумками 2022 року 125 осіб у Сумській області скористалося даною програмою, створивши майже 300 робочих місць, та відкрили свій бізнес з вирощування зернових культур, виробництва хліба та м’ясних продуктів, одягу, поліграфічної діяльності, торгівлі, охорони здоров'я, освіти.

Мікрогранти надаються на відкриття або розвиток власного бізнесу терміном на 36 місяців. Обов’язкова умова отримання мікрогранту – створення нових робочих місць. Розмір: від 50 до 250 тис. грн. Подати заявку через портал Дія на отримання мікрогранту мають право громадяни України: фізичні особи, фізичні особи-підприємці, юридичні особи.

Мікрогранти надаються на покриття таких напрямів витрат: придбання меблів, обладнання, необхідного для провадження господарської діяльності; закупівля ліцензійного програмного забезпечення, сировини, матеріалів, товарів та послуг, пов’язаних з виробництвом продукції (не більше 50% від суми мікрогранту); послуги маркетингу та реклами (не більше 10% від суми мікрогранту); оренду нежитлового приміщення (не більше 25% від суми мікрогранту); оренду обладнання (не більше 10% від суми мікрогранту).

Отримати мікрогранти не можна якщо є: негативна ділова репутація; поточні податкові борги; фактичне перебування та провадження господарської діяльності на території, яка віднесена до зони бойових дій, тимчасово окупованій території України.

Основні причини відмови та помилки при заповненні бізнес-плану: включення витрат з коштів гранту на заробітну плату працівників, податки, ремонт приміщення, комунальні платежі; перевищені відсотки на витрати за напрямками, на покриття яких надається мікрогрант; змінені форми подання документів та формули при заповненні бізнес-плану та не відповідають зразку, розміщеному на порталі Дія.

Більше інформації можна отримати на сайті diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu. Детальну консультацію можна отримати за телефонами: 685 506, 685 522, або звернувшись на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.