002.jpg

 

Всі комунальні підприємства, які відповідають за життєзабезпечення міста підготовлені до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років. Виконано значний обсяг робіт, майже все, що планували.

Зокрема:

  • КП «Міськводоканал» Сумської міської ради за рахунок власних коштів – 662,3 тис. грн. проведені роботи по ремонту водозаборів міста, заміні водопровідних та каналізаційних мереж, підготовці КНС та очисних споруд, промивці резервуарів.
  • КП «Міськсвітло» Сумської міської ради за рахунок міського бюджету – 353,4 тис. грн. та власних коштів – 11,0 тис.грн. проведені роботи по підготовці мереж зовнішнього освітлення, технічного обладнання та спецтехніки.
  • КП «Шляхрембуд» Сумської міської ради за рахунок власних коштів 141 тис. грн. та міського бюджету – 1050,0 тис. грн. проведені роботи по підготовці техніки, заготівлі протиожеледних матеріалів, придбанню запасних частин для снігозбиральної техніки, очищенню зливоприймальних колодязів
  • КП «Зелене будівництво» Сумської міської ради за рахунок власних коштів – 29,0 тис. грн. та міського бюджету – 438,0 тис. грн. проведені роботи по підготовці опалювальних систем приміщень, підготовці спецтехніки, підготовці теплиць.
  • по КП «Спецкомбінат» Сумської міської ради за рахунок власних коштів – 1,7 тис.грн. та міського бюджету – 13,0 тис.грн., проведені роботи по утепленню та ремонту дверей в адміністративному приміщенні, виробничих приміщеннях та гаражах, закупівлі необхідних матеріалів та спецодягу.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Сумитеплоенерго» та комунальне підприємство «Міськводоканал» Сумської міської ради зобов’язані виконавчим комітетом завершити роботи по благоустрою територій, де проводилися роботи по ремонту теплових, водопровідних мереж та мереж каналізації в термін до 01 листопада 2014 року.

Питання підготовки міського господарства до осінньо-зимового періоду 2014-2015 років та його проходження знаходиться під особистим контролем керівників комунальних підприємств.

*****

З метою своєчасної підготовки міського господарства і забезпечення життєдіяльності міста в осінньо-зимовий період 2014-2015 років, керуючись підпунктом 1 пункту «а» статті 30, частиною першою статті 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Сумської міської ради рішенням від 15.04.14 № 159 «Про заходи щодо підготовки міського господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років» створив міжвідомчу комісію по організації і контролю за підготовкою міського господарства до роботи у вказаний період. Також даним рішенням зобов’язано підприємства, установи і організації міста, незалежно від форм власності, розробити та затвердити заходи щодо підготовки міського господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років.

Житловими та комунальними підприємствами надаються звіти за належністю про хід виконання розроблених заходів у терміни, визначені нормативними актами органів виконавчої влади з питань управління об’єктами житлового господарства міста.

Станом на 29.08.14р. заходи по підготовці житла до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років в середньому виконані на 75 % від запланованих. В тому числі по ремонту покрівлі на 83,8%, внутрішньобудинкових мереж опалення на 114,6%, системи гарячого водопостачання на 227,5%, системи холодного водопостачання на 97,9%, по ремонту енергозабезпечення будинків (електрощитових) на 60%.

КП «Сумижитло» проведено профілактичний огляд в 736 будинках, підготовлено 320 теплових пунктів (що складає 37%), відновлено 100 м/п теплоізоляції, відновлено освітлення в 19 теплопунктах, проведено ревізію 32 елеваторних вузлів та виконано інші роботи.

Ремонтні роботи по підготовці об’єктів лікувально-профілактичних та шкільних і дошкільних закладів міста виконані на 66,3%.

Станом на 29.08.14р. проведено гідравлічних випробувань на 80% теплових мереж міста. Проведена заміна аварійних ділянок теплових мереж після проведення випробувань майже 1,17 км. Ремонт технологічного обладнання ПНС, ЦТП та котелень виконаний на 85%. В цілому по підприємствам теплоенергетики заходи по підготовці до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років виконані на 85%.

На балансі та обслуговуванні КП «Міськводоканал» Сумської міської ради знаходиться 528, 1 км водопровідних та 330,6 км каналізаційних мереж. Із них застарілих та аварійних водопровідних мереж 207,8 км, каналізаційних – 168,6 км. З кожним роком кількість останніх по місту Суми збільшується. За три останні роки підприємство за власні кошти виконало заміну та капітальний ремонт водопровідних мереж 1,8 км, каналізаційних мереж – 0,4 км.

Заплановані заходи по підготовці підприємства до роботи в осінньо-зимовий станом на 29.08.2014 року виконані на 80%. З них, проведена заміна 281 п. м. водопровідних мереж та 248 п.м. мереж водовідведення. Крім того, проведені роботи по промивці резервуарів чистої води на водозаборах міста, частковий ремонт покрівель насосних станцій та очисних споруд, ремонту та ревізії обладнання насосних станцій, очисних споруд та котельні.

Для реального зменшення питомої ваги застарілих та аварійних водопровідних та каналізаційних мереж, необхідно виконувати за рік заміну або капітальний ремонт мереж не менше 5% від загальної довжини. Це не менше 26, 41 км водопровідних мереж і 16,5 км каналізаційних мереж.

На жаль, у зв’язку зі збитковістю тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, КП «Міськводоканал» не має змоги власними силами виконати зазначені роботи. Фінансування з міського та державного бюджетів на проведення робіт по заміні водопровідних та каналізаційних мереж за останні роки також відсутнє.