001.jpg

Сумська міська ритуальна служба КП «Спецкомбінат» запустила свій портал.

Ритуальна служба КП «Спецкомбінат»

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про поховання та похоронну справу», рішення Сумської міської ради від 25.05.2009 (№ 818-МР) у м. Суми в порядку, визначеному законодавством України, створено госпрозрозрахункове комунальне підприємство «Спеціалізований комбінат», яке з 26.01.2005 (рішення Сумської міської ради № 1068-МР) визнано ритуальною службою в місті, якій підпорядковано спеціальну службу по підбору та транспортуванню померлих в морг.

Агентська служба при ритуальній службі КП «Спецкомбінат» створена на підстав рішення Сумської міської ради №2681 вд 03.06.2009 року, з метою підвищення якості похоронного обслуговування та звільнення родини померлої особи від турбот щодо оформлення необхідних документів, пов’язаних з організацією та проведення поховання померлого.

Агентська служба утворена як гозпрозрозрахунковий підрозділ при ритуальній службі КП «Спецкомбінат» та складається із працівників ритуальної служби (агентів), визначених Наказом по підприємству, які на телефонне замовленя громадян виїзджають за зазначеною в замовленні адресою та забезпечують замовника повною інформацією щодо можливих виконавців послуг та переліку ритуальних послуг із зазначенням їх вартості, особливостей та термінів виконання.

Порядок виділення земельної ділянки та надання послуг на кладовищах м. Суми

На кладовищах м. Суми додаткові платні послуги не представляються, всі ритуальні послуги, на підставі договору – замовлення оформлюються та оплачуються тільки в Сумській ритуальній службі КП «Спецкомбінат».

В м. Суми функціонують 2 діючих та 10 частково – закритих кладовищ. В діючих кладовищах поховання померлих здійснюються на загальних підставах, а частково – закритих кладовищах при наявності місця в родинній огорожі. Для поховання померлого в родинній огорожі особа, яка взяла на себе зобов’язання поховати померлого (виконавець воєвиявлення) повинна з’явитися до доглядача кладовища, написати заяву на поховання, надати свідоцтво по смерть померлого (оригінал), свідоцтво про смерть першого похованого (оригінал) або, якщо в огорожі поховані інші члени родини, то свідоцтво про смерть на всіх раніше похованих (оригінали), вказати родинну огорожу та при наявності вільного місця отримати схему розташування всіх поховань з відображенням вільного місця, після чого з’явитися в ритуальну службу КП «Спецкомбінат» для подальшого оформлення договору-заказу та отримання дозволу на поховання. Розташовані в огорожі могили, повинні мати таблички або пам’ятник (пам’ятники) з надписом, що затверджує поховання цього померлого.

Підпоховання в родинній огорожі здійснюється відповідно до Закону через 20 років після першого поховання, при наявності тих же документів. На бажання виконавця волевиявлення чи особи, яка взяла на себе зобов’язання поховати померлого, для поховання двох чи більше померлих в діючих кладовищах безоплатно виділяється місце для родинного поховання.

На могилах (місцях родинного поховання), в межах виділеної земельної ділянки дозволено встановлювати намогильні споруди (пам’ятники) та елементи облаштування могил, які повинні відповідати встановленим стандартам і технологіям.

Всі роботи, пов’язані з монтажем, демонтажем намогильних споруд, їх реєстрації, надання свідоцтва про власність намогильних споруд, виконуються у весняно – осінній період, беручи до уваги погодні умови не раніше ніж одного року після проведення поховання з метою ущільнення ґрунту після засипання (можливе й більш раннє проведення робіт, але з обов’язковим попередженням Замовника про можливі наслідки, в т.ч. і втрату гарантії на проведені роботи), з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 16.00 години, в суботу з 8.00 до 12.00 години. В вихідні та святкові дні відповідно до КЗпП України, роботи пов’язані з облаштуванням могил, монтажем та демонтажем намогильних споруд забороняються. Поховання на кладовищах не проводяться в дні великих релігійних свят.

  • оформлення договору – замовлення на організацію та проведення поховання;
  • ознайомлення з виконавцями ритуальних послуг (суб’єктами господарювання), з якими КП «Спецкомбінат» укладено договір;
  • доставка померлого із дому в морг, звертатись по тел. 62-88-55 (цілодобово);
  • реєстрація, облік померлих та їх поховань на кладовищах м. Суми;
  • надання послуг спеціалізованими автокатафалками, із моргу додому та до місця поховання;
  • доставка ритуальних належностей;

Рішення Сумської міської ради від 28 листопада 2007р. № 973-МР "Про Порядок утримання кладовищ та функціонування місць поховань в місті Суми"

Рішення Виконавчого комітету Сумської міської ради від 6 жовтня 2009р. № 511 "Про організацію проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, і учасників бойових дій"

Відповідно до Порядку надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалась поховати померлого, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 99 (із змінами), визначено механізм надання допомоги на поховання померлого:

  • аспіранта, докторанта, клінічного ординатора, студента вищого навчального закладу I-IV рівня акредитації, що навчається за денною формою, учня професійно - технічного навчального закладу, якщо померлий не утримувався особою, застрахованою в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування; особи, яка перебувала на утриманні зазначених осіб;