005.jpg

Агентська служба при ритуальній службі КП «Спецкомбінат» створена на підстав рішення Сумської міської ради №2681 вд 03.06.2009 року, з метою підвищення якості похоронного обслуговування та звільнення родини померлої особи від турбот щодо оформлення необхідних документів, пов’язаних з організацією та проведення поховання померлого.

Агентська служба утворена як гозпрозрозрахунковий підрозділ при ритуальній службі КП «Спецкомбінат» та складається із працівників ритуальної служби (агентів), визначених Наказом по підприємству, які на телефонне замовленя громадян виїзджають за зазначеною в замовленні адресою та забезпечують замовника повною інформацією щодо можливих виконавців послуг та переліку ритуальних послуг із зазначенням їх вартості, особливостей та термінів виконання.

Агенти зобов’язані ознайомити замовника із каталогом предметів ритуальної належності, їх вартістю та параметрами. За місцем виклику агентом узгоджується із замовником місце поховання померлого.

Після того, як замовник скористався правом вибору виконавців послуг та визначився з необхідними предметами похоронної належності, має необхідні для оформлення поховання документи, агент ритуальної служби оформляє договір – замовлення на організацію та проведення поховання. За бажанням замовника агент надає послугу на кладовищі, оформлення під поховання в існуючу могилу тіла померлого, якщо замовник являється користувачем місця поховання раніше померлого родича та має необхідні документи.

У разі відсутності необхідних для оформлення поховання документів агент, за бажанням замовника, може надати послугу з отримання передбачених статтею 11 Закону України «Про поховання та похоронну справу» документів, а саме:

  • лікарського свідоцтва про смерть в закладах охорони здоров’я;
  • свідоцтва про смерть та довідки про смерть у відділах реєстрації актів громадянського стану.

За бажанням замовника, через агента ритуальної служби може бути укладено договір-замовлення на виконання послуг з благоустрою місця поховання забезпечено видачу свідоцтва про поховання тощо.

Після підписання договору-замовлення агентом та замовником і отримання від замовника вартість замовлених послуг та предметів похоронної належності, агент один екземпляр договору залишає замовнику, а на підставі другого екземпляру договору - замовлення організовує проведення поховання на відповідному рівні, забезпечує надання послуг з благоустрою тощо.