Надрукувати
Перегляди: 2542

bondarenko m eДата та місце народження: 16 червня 1970 року, с. Бобрик Роменського району Сумської області

Громадянство: Громадянин України

Освіта: вища

У 1992 році закінчив Донецьке вище військово-педагогічне училище за спеціальністю «Військово-педагогічна тактична військ зв’язку», здобувши кваліфікацію «соціальний психолог-педагог».

У 1996 році закіничв Київський військовий гуманітарний інститут,  спеціальність - «Практична психологія», кваліфікація - «спеціаліст-офіцер військового управління оперативно-тактичного рівня».

У 2020 році закінчив Харківський регіональний інститут Національної академії державного управління при Президентові України, за спеціальністю «Публічне управління і адміністрування», кваліфікація - «магістр державного управління».

Трудова діяльність:

09.1987 - 08.1988 - слюсар-інструментальник Роменського заводу АТС.

08.1988 - 10.1992 - курсант Донецького вищого військово-політичного училища інженерних військ та військ зв’язку.

10.1992 - 08.1994 - методист-організатор соціально-психологічної служби 425 самохідно-артилерійського полку 254 механізованої дивізії  6 гвардійської ТА Од. ВО.

08.1994 - 07.1996 - слухач Київського військового гуманітарного інституту.

07.1996 - 12.1998 - офіцер-народознавець 742 вузла зв’язку Північного ОТК.

12.1998 - 02.1999 - знаходження в розпорядженні командира 76 окремого аварійно-рятувального батальйону МНС України.

02.1999 - 06.2000 - помічник начальника відділення виховної роботи 76 окремого аварійно-рятувального батальйону МНС України.

06.2000 - 01.2002 - помічник начальника відділення виховної роботи 21 окремого аварійно-рятувального загону МНС України.

01.2002  - 12.2005 - заступник командира загону з виховної роботи – начальник відділення виховної роботи 21 окремого аварійно-рятувального загону.

12.2005 - 10.2006 - начальник відділу по роботі з персоналом Спеціального аварійно-рятувального загону ОРС ЦЗ МНС України.

10.2006 - 08.2009 - заступник начальника загону – начальник відділу по роботі з персоналом Спеціального аварійно-рятувального загону ОРС ЦЗ МНС України.

08.2009 - 05.2013 - заступник начальника центру по роботі з персоналом – начальник відділу по роботі з персоналом 2 Спеціального регіонального центру швидкого реагування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС України.

Міністерство надзвичайних ситуацій України реорганізовано у Державну службу України з надзвичайних ситуацій згідно з Указом Президента України від 24 грудня 2012 року № 726/2012.

31.05.2013 - зарахований в кадри Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

05.2013 - 10.2014 - заступник начальника центру – начальник відділу персоналу Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України.

11.2014 - 12.2020 - начальник відділу персоналу Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України.

24.12.2020 рішенням Сумської міської ради № 56-МР «Про затвердження заступників Сумського міського голови та керуючого справами виконавчого комітету» призначений на посаду першого заступника міського голови.

19 січня 2021 р. відповідно до розпорядження міського голови приступив до виконання обов’язків першого заступника міського голови.

Має спеціальне звання - полковник служби цивільного захисту.

Учасник бойових дій (АТО).

Депутат Роменської міської ради VІ скликання.

Державні нагороди України, урядові та відомчі заохочувальні відзнаки, почесні звання:

Відзнака Президента України – медаль «Захиснику Вітчизни» у 1999 році. Почесна відзнака МНС України у 2006 р.; Почесна грамота МНС України у 2008 році; Подяка Прем’єр-Міністра України у 2014 році; Нагрудний знак «Ветеран служби цивільного захисту» у 2014 році; Нагрудний знак «Ветеран війни» 2015 році; Відзнака Президента України «За участь в антитерористичній операції» у 2016 році; Медаль «За бездоганну службу» ІІІ ступеня у 2020 році.

Телефон: 700-567

Електронна поштаЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Графік проведення особистого прийому громадян

Порядок проведення особистого прийому громадян

Забезпечує організацію здійснення власних повноважень та делегованих повноважень органів виконавчої влади у сферах соціально-економічного розвитку, інвестицій, охорони навколишнього природного середовища, енергозбереження, енергозабезпечення, з питань регуляторної політики, архітектури, будівництва, державно-будівельного контролю, регулювання земельних відносин, управління майном комунальної власності, цивільного захисту населення, ліквідації аварійних ситуацій, передбачених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», іншими законодавчими актами України.

Безпосередньо відповідає (за належністю) за організацію виконання повноважень, передбачених такими статтями Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:

Стаття 27

пункт «а», підпункти 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8;

пункт «б», підпункти 1, 2, 3;

Стаття 28

пункт «а», підпункти 3, 5;

пункт «б», підпункт 3;

Стаття 29

Стаття 30

пункт «а», підпункти 2, 3, 13;

пункт «б», підпункти 9, 10;

Стаття 31

пункт «а», підпункти 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10;

пункт «б», підпункти 1, 2, 3, 5, 6;

Стаття 32

пункт «а», підпункт 5;

Стаття 33

частина 1, пункт «а», підпункти 1, 2, 3;

пункт «б», підпункти 1, 3, 4, 5, 6, 7, 71, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15;

частина 2;

Стаття 34

частина 1, пункт «а», підпункт 2;

Стаття 35

Стаття 36

підпункт 3;

Стаття 37;

Стаття 38

частина 1, пункт «а», підпункти 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9;

пункт «б», підпункти 31, 4, 5;

Стаття 381.

Сприяє здійсненню збалансованого економічного та соціального розвитку Сумської міської ТГ, ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів.

Координує розробку та реалізацію програм соціально-економічного розвитку і цільових програм, спрямованих на розвиток виробництва і вдосконалення соціальної інфраструктури Сумської міської ТГ. Відає питаннями складання балансів трудових, матеріально-фінансових та інших ресурсів.

Забезпечує виконання антимонопольного законодавства підрозділами міської ради, створює сприятливі умови по демонополізації економіки і розвитку конкуренції, ефективного використання корпоративних прав підприємств, розташованих на території Сумської міської ТГ.

Розглядає плани розміщення на території Сумської міської ТГ, спеціалізації та розвитку підприємств, установ і організацій усіх форм власності, вносить пропозиції з цих питань.

Сприяє здійсненню інвестиційної діяльності на території Сумської міської ТГ.

Організовує у межах наданих повноважень роботу по забезпеченню розвитку інвестиційно-інноваційної та зовнішньоекономічної діяльності, формуванню напрямків інвестиційно-інноваційної діяльності.

Координує та організовує роботу департаментів, управлінь та відділів міської ради по розробці регуляторних актів, аналізу соціально-економічних наслідків їх впровадження, здійсненню в межах наданих повноважень контрольних функцій за діяльністю суб’єктів господарювання Сумської міської ТГ.

Сприяє залученню коштів іноземних донорських організацій на реалізацію спільних проєктів.

Організовує роботу з питань здійснення контролю за додержанням природоохоронного законодавства, використанням природних ресурсів загальнодержавного та місцевого значення.

Координує роботу з питань підготовки і подання на затвердження міської ради проєктів місцевих програм охорони довкілля, бере участь у підготовці загальнодержавних та регіональних програм охорони довкілля.

Організовує роботу з питань підготовки і внесення на розгляд міської ради пропозицій щодо прийняття рішень про організацію територій і об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення та інших територій, що підлягають особливій охороні; вносить пропозиції до відповідних державних органів про оголошення природних та інших об’єктів, що мають екологічну цінність, пам’ятками природи, які охороняються законом.

Розглядає і узгоджує плани діяльності підприємств, установ і організацій, що не належать до комунальної власності, здійснення яких може викликати негативні екологічні наслідки, готує до них висновки, вносить пропозиції до відповідних органів.

Попередньо розглядає плани використання природних ресурсів місцевого значення та пропозиції щодо розміщення, спеціалізації та розвитку підприємств і організацій незалежно від форм власності, вносить у разі потреби до відповідних органів виконавчої влади пропозиції з цих питань.

Бере участь у визначенні розмірів відшкодування підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності за забруднення довкілля та інші екологічні збитки.

Ініціює зупинення експлуатації об'єктів торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, готелів, які є у власності підприємств, організацій, установ усіх форм власності та окремих громадян у разі порушення ними екологічних норм.

Залучає на договірних засадах кошти підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, розташованих на території Сумської міської ТГ, та кошти населення на заходи щодо охорони навколишнього природного середовища.

Вживає заходи, спрямовані на забезпечення ефективного використання природних ресурсів на території Сумської міської ТГ, погоджує питання про надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів загальнодержавного значення.

Бере участь у визначенні територій для складування, зберігання або розміщення виробничих, побутових та інших відходів відповідно до законодавства.

Координує на території Сумської міської ТГ діяльність уповноважених державних органів управління з охорони природи.

Координує роботу по енергозбереженню в Сумській міській ТГ.

Аналізує статистичні дані з питань запровадження енергозберігаючих технологій у Сумській міській ТГ, готує на цій основі відповідні пропозиції на розгляд міської ради та виконавчого комітету.

Координує роботу з питань участі підприємств, установ, організацій у виставках, ярмарках, конференціях та семінарах з питань енерго- та ресурсозбереження.

Аналізує стан використання паливно-енергетичних ресурсів підприємствами, установами, організаціями Сумської міської ТГ, незалежно від форм власності та підпорядкування.

Здійснює контроль та загальну координацію діяльності структурних підрозділів, відповідальних за впровадження та функціонування системи енергетичного менеджменту у бюджетних установах та закладах, їх взаємодію з підприємствами-надавачами послуг із постачання води та енергетичних ресурсів.

Забезпечує представництво Сумської міської ТГ у переговорах з органами державної влади та міжнародними організаціями в питаннях енергоефективності.

Контролює загальний стан енергоефективності установ та закладів бюджетної сфери та стан реалізації проєктів з підвищення ефективності енергоспоживання.

Організовує роботу виконавчих органів міської ради по забезпеченню виконання вимог законодавства, у межах наданих повноважень, з питань регулювання земельних відносин.

Організовує підготовку і внесення на розгляд міської ради пропозицій щодо встановлення коефіцієнтів до ставки земельного податку, вилучення (викупу), а також надання під забудову та для інших потреб земель, що перебувають у власності територіальної громади.

Погоджує проєкти договорів оренди земельних ділянок.

Організовує роботу щодо проведення моніторингу, аналізу та контролю за ефективністю використання земельних ресурсів.

Забезпечує підготовку і подання на затвердження міської ради відповідних місцевих містобудівних програм, генеральних планів забудови населених пунктів, іншої містобудівної документації.

Координує діяльність суб’єктів містобудування щодо комплексної забудови населених пунктів. Контролює роботу з питань здійснення за рахунок коштів міського бюджету і на пайових засадах будівництва, реконструкції і ремонту об’єктів комунального господарства та соціально-культурного призначення, житлових будинків, шляхів місцевого значення.

Здійснює роботу з питань залучення на договірних засадах підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності до участі у розвитку потужностей будівельної індустрії, у будівництві, розвитку та реконструкції об’єктів інженерного забезпечення і транспортного обслуговування.

Контролює роботу з питань створення і ведення містобудівного кадастру.

Організовує роботу щодо найменування, перейменування, повернення історичних назв та упорядкування даних про об’єкти адміністративно-територіального устрою Сумської міської ТГ.

Організовує роботу з питань охорони, реставрації та використання пам’яток історії та культури, архітектури та містобудування, палацово-паркових, паркових і садибних комплексів, природних заповідників.

Забезпечує здійснення в установленому порядку державного контролю за дотриманням законодавства, затвердженої містобудівної документації при плануванні та забудові відповідних територій, зупинення у випадках, передбачених законом, будівництва, яке проводиться з порушенням містобудівної документації і проєктів окремих об’єктів.

Організовує роботу щодо надання (отримання, реєстрація) документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів у випадках та відповідно до вимог, встановлених Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Організовує роботу щодо обліку та руху майна комунальної власності, контролю за його збереженням та ефективністю використання.

Організовує підготовку та внесення на розгляд міської ради пропозицій щодо порядку та умов відчуження комунального майна, проєктів місцевих програм приватизації та переліку об’єктів комунальної власності, які не підлягають приватизації, організовує виконання цих програм.

Очолює комісію з питань прийняття/передачі об’єктів права державної та комунальної власності, відомчого житлового фонду та об’єктів соціальної інфраструктури.

Організовує роботу щодо проведення моніторингу, аналізу та контролю за ефективністю використання комунального майна.

Організовує роботу по ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, стихійного лиха, інформування про них населення, залучення в установленому законом порядку до цих робіт підприємств, установ та організацій, а також населення.

Вирішує питання правового забезпечення діяльності Сумської міської ради, виконавчого комітету та міського голови.

Координує питання надання безоплатної первинної правової допомоги.

Організовує роботу щодо приведення у відповідність чинному законодавству України проєктів рішень Сумської міської ради, її виконавчого комітету та розпоряджень міського голови.

Забезпечує представництво в судах інтересів Сумської міської ради, її виконавчого комітету та міського голови.

Координує роботу та сприяє виконанню покладених на них завдань, у межах, визначених чинним законодавством, таких виконавчих органів міської ради, міських підприємств, установ, організацій:

 • департаменту фінансів, економіки та інвестицій (в частині повноважень щодо соціально-економічного розвитку, регуляторної політики, екології та енергозбереження, охорони довкілля та використання природних ресурсів, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності міста);
 • департаменту забезпечення ресурсних платежів (в частині повноважень щодо регулювання земельних відносин та повноважень щодо управління майном комунальної власності);
 • управління архітектури та містобудування;
 • управління капітального будівництва та дорожнього господарства;
 • управління державного архітектурно-будівельного контролю;
 • правового управління;
 • відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення;
 • комунальної установи «Сумська міська рятувально-водолазна служба»;
 • комунального підприємства «Сумське міське бюро технічної інвентаризації»;
 • проектних організацій будівельного та містобудівного напрямків (незалежно від форм власності);
 • науково-дослідних установ архітектурно-будівельного напрямку.

Координує роботу:

 • ради з питань залучення іноземних інвестицій;
 • комісії по встановленню та розміщенню об’єктів зовнішньої реклами та інформації в місті;
 • комісії з питань переведення житлових приміщень (житлових будинків) у категорію нежитлових; нежитлових приміщень у категорію житлових; житлових будинків у будинки садибного типу;
 • міжвідомчої комісії для визначення підстав для найменування, перейменування об’єктів адміністративно-територіального устрою, повернення їм історичних назв та присвоєння імен державних та громадських діячів;
 • архітектурно-містобудівної ради при управлінні архітектури та містобудування;
 • комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій;
 • міської комісії з питань евакуації;
 • підприємств будівельного комплексу, будівельної індустрії, будівельних матеріалів, відділів капітального будівництва промислових підприємств та організацій (незалежно від форм власності).

Вирішує питання взаємодії з:

 • промисловими підприємствами Сумської міської ТГ;
 • Департаментом екології та охорони природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації;
 • Державною екологічною інспекцією в Сумській області;
 • управлінням Держпродспоживслужби в м. Сумах (у частині охорони довкілля);
 • громадськими організаціями екологічного спрямування.
 • Управлінням Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області;
 • інвестиційними структурами;
 • страховими організаціями та установами;
 • банківськими структурами;
 • міськрайонним управлінням в м. Сумах та Сумському районі Головного управління Державного кадастру у Сумській області;
 • підрозділами державної пожежної охорони;
 • Департаментом цивільного захисту населення Сумської обласної державної адміністрації;
 • міською радою товариства мисливців і рибалок, садово-городніми та іншими об’єднаннями громадян агропромислового напрямку.

Організовує роботу по благоустрою Сумської міської ТГ, залученню на договірних засадах з цією метою коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення.

Сприяє вирішенню питань енергозбереження в підвідомчих підприємствах, установах, організаціях.

Сприяє надходженню цільових (у тому числі валютних) коштів відповідно до прийнятого радою положення про ці кошти.

Бере участь у веденні колективних переговорів та укладенні територіальних тарифних угод, вирішенні колективних трудових спорів (конфліктів) у підвідомчих установах та організаціях.

У разі відсутності міського голови виконує обов’язки начальника цивільного захисту Сумської міської ТГ.

Вирішує питання взаємодії виконавчих органів міської ради за належністю з відповідними організаціями та установами обласного підпорядкування.

Здійснює організацію виконання рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень і доручень міського голови (за належністю).

За дорученням міського голови або особи, що виконує його обов’язки, організовує роботу виконавчих органів міської ради за іншими напрямками діяльності.