005.jpg
1328609837 zaslugi1

Почесна відзнака Сумської міської ради «За заслуги перед містом» (далі – Відзнака), являє собою рівносторонній хрест, з розширеними лапами, вигнутими на кінцях заповненими синьою емаллю.

На центр хреста покладено круглий медальйон, де, на тлі білої емалі, розташовано герб м. Суми. По колу герб охоплює стрічка, синьої емалі з написом: «За заслуги перед містом»

Хрест покладено на сяйво, сріблястого металу.

Медальйон, по краю охоплено лавровим вінком – що є символом слави.

Розміри хреста 49 х 49 мм.

Розмір медальйону 26 х 26 мм.

За допомогою кільця з вушком хрест з’єднується з колодкою. Колодка прямокутної форми, золотистого металу, обтягнута жовто – блакитною муаровою стрічкою - 16 мм шириною.

Низ колодки прикрашено, лавровим вінком.

На зворотному боці колодки розташовано застібку кріплення.

Відзнака має три ступеня:

Відзнака першого ступеня виготовляється з позолоченої латуні, та має напис на медальйоні: «За заслуги перед містом. I (ступеня)». Разом із відзнакою І ступеня вручається фрачний знак, який являє собою зменшену копію відзнаки. (Рис. 1)

Відзнака першого ступеня виготовляється з нікельованої латуні, та має напис на медальйоні: «За заслуги перед містом. II (ступеня)» (Рис. 2)

Відзнака третього ступеня виготовляється з патинованої латуні, та має напис на медальйоні: «За заслуги перед містом. III (ступеня)» (Рис. 3).

Кольори та емалі відзнаки:

Золотий – велич, багатство;

Синій (лазур) – честь, бездоганність, щирість, досконалість;

Білий – чистота, мир, правда.