005.jpg

Мета: надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, за місцем проживання і в умовах денного перебування/

До складу входять:

 • два відділення соціальної допомоги вдома (вул. Інтернаціоналістів, 18, тел. 32-32-60, 63-54-14);
 • відділення денного перебування «Калина» (пр-т М. Лушпи, 23, тел. 32-83-61);
 • відділення денного перебування «Злагода» (пр-т Т. Шевченка, 11, тел. 22-32-68);
 • відділення денного перебування інвалідів з розумовою відсталістю «Спільнота» (вул. Петропавлівська, 87/3, тел. 78-81-59);
 • відділення соціальної підтримки громадян (вул. Інтернаціоналістів, 18, тел. 60-49-95, тел. 050-40-55-670).

На надання соціальних послуг у територіальному центрі мають право:

 • громадяни похилого віку, особи з інвалідністю, хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше як 4 місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнані такими у порядку, затвердженому МОЗ;
 • громадяни, які перебувають у складних життєвих ситуаціях у зв’язку з безробіттям і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей з інвалідністю, осіб похилого віку, осіб з інвалідністю), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім`ї;
 • особи, які самостійно не пересуваються або пересуваються за допомогою милиць, палиць, візків та інших технічних засобів реабілітації, а саме:
 1. діти з інвалідністю з захворюванням на ДЦП, онкозахворюванням;
 2. учасники війни;
 3. особи з інвалідністю І та ІІ групи;
 4. одинокі непрацездатні громадяни.

Основними завданнями територіального центру є:

 • виявлення громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, хворих, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги;
 • виявлення громадян, які перебувають у складних життєвих ситуаціях у зв’язку з безробіттям і зареєстровані  в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму  утриманні неповнолітніх дітей, дітей з інвалідністю, осіб похилого віку, осіб з інвалідністю);  особи, які самостійно не пересуваються або пересуваються за допомогою милиць, палиць, візків та інших технічних засобів реабілітації, а саме: 
 1. діти з інвалідністю з захворюванням на ДЦП, онкозахворюванням;
 2. учасники війни;
 3. особи з інвалідністю І та ІІ групи;
 4. одинокі непрацездатні громадяни, для формування електронної бази даних таких громадян, визначення (оцінювання) їх індивідуальних потреб у наданні соціальних послуг;
 • забезпечення якісного надання соціальних послуг;
 • встановлення зв’язків з підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, фізичними особами, родичами громадян, з метою сприяння в наданні соціальних послуг громадян.

Відділення соціальної допомоги вдома № 1, 2

Відділення соціальної допомоги вдома організовують надання соціальної послуги догляду вдома або сприяють подальшому вирішенню питання, з яким звертаються, а саме:

 • закупівля і доставка продуктів харчування, ліків та інших товарів, приготування їжі, косметичне прибирання житла, оплата комунальних платежів, прання білизни, дрібний ремонт одягу;
 • допомога в оформленні документів на отримання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг;
 • допомога в забезпеченні засобами реабілітації.

У випадках, коли непрацездатні громадяни мають працездатних дітей або родичів, які з поважних причин не мають можливості здійснювати за ними догляд, відділення приймають на обслуговування на платній основі.

Відділення денного перебування «Калина», «Злагода» та відділенням денного перебування інвалідів з розумовою відсталістю «Спільнота»

Відділення денного перебування «Калина», «Злагода» та відділення денного перебування інвалідів з розумовою відсталістю «Спільнота»    здійснюють комплекс заходів, направлених на соціальну, побутову та частково трудову адаптацію осіб з інвалідністю та людей поважного віку, розвиток особистих та творчих здібностей.

Основними формами і методами соціальної адаптації є лікувальна фізкультура, культтерапія, ароматерапія, трудова терапія і спілкування.

Щоденна зайнятість допомагає відвідувачам налагодити своє життя; інтегруватися у суспільство; приймати участь у змістовному дозвіллі; проведення різноманітних свят, відвідування театрів, кінотеатрів, бібліотек та виставок.

Трудове виховання та навчання здійснюється на базі навчальних майстерень за напрямками: столярний, керамічний, текстильно-ткацький, побутово-господарчий.

На базі відділень працює «Університет третього віку» основою якого є створення умов для активації особистісного потенціалу людей старшого віку спрямована на: адаптацію людей пенсійного віку до нових умов життя; стимулювання до економічної  та соціальної активності; оволодіння новими сучасними знаннями; залучення до нових сфер діяльності; формування принципів здорового способу життя та підвищення рівня здоров’я та фізичної активності; передачу накопиченого досвіду молодому поколінню. Заняття проводяться за методиками адаптованими до вікової групи старшого покоління та проводиться у формі тренінгів, семінарів, конференцій, конструктивного діалогу.

В «Університеті третього віку» працюють факультети правовий, мистецький, основи медицини та здорового способу життя, сучасні технології, садівництва та городництва, народознавства та фольклору, група здоров’я, національної та сучасної вишивки, геронтопсихології, іноземна мова, історія Україна. Навчання та освітні заходи в рамках «Університету третього віку» здійснюються на безоплатній основі.

Відділення соціальної підтримки громадян

Відділення надає соціально-економічні послуги, послугу прокату технічних та інших засобів реабілітації і транспортних послуг «Соціальне таксі». Виходячи з можливостей, наявної фінансової та матеріально-технічної бази безоплатно забезпечує громадян одягом, взуттям, іншими предметами першої потреби,  предметами медичного призначення, предметами побутової гігієни, продовольчими та промисловими товарами, гарячими обідами, технічними та іншими засобами реабілітації.

Про діяльність територіального центру

galichenko

Адреса: вул. Інтернаціоналістів, 18

Телефон: 32-67-03, 32-77-74

Е-mail: ter23@dszn.sm.gov.ua 

Директор: Галіченко Інна Федорівна

Код ЄДРПОУ: 24023394

Графік роботи: Понеділок-четвер - з 8:00 до 16:45, п’ятниця - з 8:00 до 15:30, обідня перерва з 12:00 до 12:30, субота та неділя – вихідні дні.