Надрукувати
Перегляди: 7228

Мета: надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, за місцем проживання і в умовах денного та тимчасового перебування.

Структура:

На надання соціальних послуг у територіальному центрі мають право:

Основними завданнями територіального центру є:

Відділення соціальної допомоги вдома № 1, 2

Організовують надання соціальної послуги догляду вдома, а саме:

Відділення денного перебування «Калина», «Злагода», «Спільнота»

Здійснюють комплекс заходів, направлених на соціальну, побутову та частково трудову адаптацію осіб з інвалідністю та людей поважного віку, розвиток їх особистих та творчих здібностей.
Основними формами і методами соціальної адаптації є лікувальна фізкультура, культтерапія, ароматерапія, трудова терапія і спілкування.
Трудове виховання та навчання здійснюється на базі навчальних майстерень за напрямками: столярний, керамічний, текстильно-ткацький, побутово-господарчий.
Працює «Університет третього віку», основою якого є створення умов для активації особистісного потенціалу людей старшого віку спрямована на: адаптацію людей пенсійного віку до нових умов життя; стимулювання до економічної та соціальної активності; оволодіння новими сучасними знаннями; залучення до нових сфер діяльності; формування принципів здорового способу життя та підвищення рівня здоров’я та фізичної активності; передачу накопиченого досвіду молодому поколінню. Заняття проводяться за методиками адаптованими до вікової групи старшого покоління та проводиться у формі тренінгів, семінарів, конференцій, конструктивного діалогу.
В «Університеті третього віку» працюють факультети правовий, мистецький, основи медицини та здорового способу життя, сучасні технології, садівництва та городництва, народознавства та фольклору, група здоров’я, креативного рукоділля, геронтопсихології, іноземна мова, історія України. Навчання та освітні заходи в рамках «Університету третього віку» здійснюються на безоплатній основі.

Будинок нічного перебування

Здійснює надання соціальних послуг соціальна інтеграція та реінтеграція надання притулку та соціальний супровід при працевлаштуванні та на робочому місті бездомним особам, у тому числі особам, звільненим з від відбування покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк.
Допомагає в аналізі життєвої ситуації, визначенні основних проблем, шляхів їх розв'язання. Надає допомогу у відновленні документів, сприяє у працевлаштуванні, отриманні житла, наданні допомоги в отриманні первинної правової допомоги, оформленні до інтернатних установ, встановленні групи інвалідності, одержанні соціальної допомоги, пенсії за віком, тощо.

Відділення соціальної підтримки громадян

Надає соціально-економічні послуги, послугу прокату технічних та інших засобів реабілітації і транспортної послуги «Соціальне таксі». Виходячи з можливостей, наявної фінансової та матеріально-технічної бази безоплатно забезпечує громадян одягом, взуттям, іншими предметами першої необхідності, предметами медичного призначення, побутової гігієни, продовольчими та промисловими товарами, гарячими обідами, технічними та іншими засобами реабілітації.

Про діяльність територіального центру