002.jpg

Мета: надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, за місцем проживання і в умовах денного та тимчасового перебування.

Структура:

 • два відділення соціальної допомоги вдома (вул. Інтернаціоналістів, 18, тел. 32-32-60, 63-54-14);
 • відділення денного перебування «Калина» (пр-т М. Лушпи, 23, тел. 32-83-61);
 • відділення денного перебування «Злагода» (пр-т Т. Шевченка, 11, тел. 22-32-68);
 • відділення денного перебування «Спільнота» (вул. Петропавлівська, 87/3, тел. 78-81-59);
 • Будинок нічного перебування (вул. Робітниче селище, 14, тел. 050-405-56-70);
 • відділення соціальної підтримки громадян (вул. Інтернаціоналістів, 18, тел. 60-49-95, тел. 050-40-55-670).

На надання соціальних послуг у територіальному центрі мають право:

 • громадяни похилого віку, особи з інвалідністю, хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше як 4 місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнані такими у порядку, затвердженому МОЗ;
 • громадяни, які перебувають у складних життєвих ситуаціях у зв’язку з безробіттям і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей з інвалідністю, осіб похилого віку, осіб з інвалідністю), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім'ї;
 • бездомні особи, у тому числі особи звільнені від відбування покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк;
 • особи, які самостійно не пересуваються або пересуваються за допомогою милиць, палиць, візків та інших технічних засобів реабілітації, а саме;
 • діти з інвалідністю з захворюванням на ДЦП, онкозахворюванням.

Основними завданнями територіального центру є:

 • виявлення осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах для надання їм комплексу соціальних послуг відповідно до їх потреб;
 • виявлення громадян, які перебувають у складних життєвих ситуаціях у зв’язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей з інвалідністю, осіб похилого віку, осіб з інвалідністю); особи, які самостійно не пересуваються або пересуваються за допомогою милиць, палиць, візків та інших технічних засобів реабілітації;
 • забезпечення якісного надання соціальних послуг;
 • встановлення зв’язків з підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, фізичними особами, родичами громадян, з метою сприяння в наданні соціальних послуг громадян.

Відділення соціальної допомоги вдома № 1, 2

Організовують надання соціальної послуги догляду вдома, а саме:

 • закупівля і доставка продуктів харчування, ліків та інших товарів, приготування їжі, косметичне прибирання житла, оплата комунальних платежів, прання білизни, дрібний ремонт одягу;
 • допомога в оформленні документів на отримання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг;
 • допомога в забезпеченні засобами реабілітації.

Відділення денного перебування «Калина», «Злагода», «Спільнота»

Здійснюють комплекс заходів, направлених на соціальну, побутову та частково трудову адаптацію осіб з інвалідністю та людей поважного віку, розвиток їх особистих та творчих здібностей.
Основними формами і методами соціальної адаптації є лікувальна фізкультура, культтерапія, ароматерапія, трудова терапія і спілкування.
Трудове виховання та навчання здійснюється на базі навчальних майстерень за напрямками: столярний, керамічний, текстильно-ткацький, побутово-господарчий.
Працює «Університет третього віку», основою якого є створення умов для активації особистісного потенціалу людей старшого віку спрямована на: адаптацію людей пенсійного віку до нових умов життя; стимулювання до економічної та соціальної активності; оволодіння новими сучасними знаннями; залучення до нових сфер діяльності; формування принципів здорового способу життя та підвищення рівня здоров’я та фізичної активності; передачу накопиченого досвіду молодому поколінню. Заняття проводяться за методиками адаптованими до вікової групи старшого покоління та проводиться у формі тренінгів, семінарів, конференцій, конструктивного діалогу.
В «Університеті третього віку» працюють факультети правовий, мистецький, основи медицини та здорового способу життя, сучасні технології, садівництва та городництва, народознавства та фольклору, група здоров’я, креативного рукоділля, геронтопсихології, іноземна мова, історія України. Навчання та освітні заходи в рамках «Університету третього віку» здійснюються на безоплатній основі.

Будинок нічного перебування

Здійснює надання соціальних послуг соціальна інтеграція та реінтеграція надання притулку та соціальний супровід при працевлаштуванні та на робочому місті бездомним особам, у тому числі особам, звільненим з від відбування покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк.
Допомагає в аналізі життєвої ситуації, визначенні основних проблем, шляхів їх розв'язання. Надає допомогу у відновленні документів, сприяє у працевлаштуванні, отриманні житла, наданні допомоги в отриманні первинної правової допомоги, оформленні до інтернатних установ, встановленні групи інвалідності, одержанні соціальної допомоги, пенсії за віком тощо.

Відділення соціальної підтримки громадян

Надає соціально-економічні послуги, послугу прокату технічних та інших засобів реабілітації і транспортної послуги «Соціальне таксі». Виходячи з можливостей, наявної фінансової та матеріально-технічної бази безоплатно забезпечує громадян одягом, взуттям, іншими предметами першої необхідності, предметами медичного призначення, побутової гігієни, продовольчими та промисловими товарами, гарячими обідами, технічними та іншими засобами реабілітації.

Про діяльність територіального центру

galichenko

Адреса: вул. Збройних Сил України (Інтернаціоналістів), 18

Телефон: 326-703, 327-774, (050) 40-55-670

Е-mail: ter23@dszn.sm.gov.ua 

Директор: Галіченко Інна Федорівна

Код ЄДРПОУ: 24023394

Графік роботи: Понеділок-четвер - з 8:00 до 16:45, п’ятниця - з 8:00 до 15:30, обідня перерва з 12:00 до 12:30, субота та неділя – вихідні дні.