001.jpg

До уваги пасажирів громадського транспорту!

У автобусах, що працюють на постійних міських маршрутах в режимі маршрутного таксі, перевозиться один (два) пасажир (пасажири) пільгової категорії (за наявності вільних місць для сидіння) відповідно до переліку, який обов’язково має бути оприлюднений у салоні автобуса:

інваліди І групи;
учасники та інваліди бойових дій;
учасники Великої Вітчизняної війни;
члени сімей загиблих (померлих) учасників бойових дій;
громадяни, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи І категорії;
інваліди по зору;
діти - сироти;
інваліди з дитинства;
діти до 7 років у супроводі дорослих.
У тролейбусах і автобусах комунальної форми власності пасажири пільгових категорій перевозяться без обмежень.

Пасажири при використанні права пільгового проїзду в усіх видах міського пасажирського транспорту зобов’язані пред’являти водієві або кондукторові посвідчення, що дає право на такі пільги згідно із чинним законодавством.

Збільшена кількість пільгових місць (переглянути перелік маршртуів)
Перелік пільгових категорій для проїзду у маршрутних таксі:

ПП «СОГОР» (маршрути №№ 4, 12, 20, 22, 60) вартість проїзду дітей до 10 років - 1 грн., в разі пред’явлення учінівського квитка;
ФОП ОВСЯНКО Н.Є.(маршрут № 11) безкоштивний проїзд дітей до 10 років;
ПП «КОМПОЛ» (маршрут № 7) вартість проїзду дітей до 10 років протягом навчального року - 1 грн., в разі пред’явлення учінівського квитка;
ФОП ОЛІЙНИК А.Г.(маршрути №№ 9, 21) безкоштивний проїзд дітей до 10 років в разі пред’явлення учінівського квитка;
ФОП ОЛІЙНИК А.Г.(маршрут № 17А) проїзд учнів початкових класів за 50% вартості в разі пред’явлення учінівського квитка;
ПП «ЗАПОРОЖЕЦЬ О.В.» (маршрут № 3, 19) вартість проїзду дітей до 10 років протягом навчального року - 1 грн., в разі пред’явлення учінівського квитка;
ТОВ «Сумипастранс» (маршрути №№ 1, 14, 15, 16, 18, 23, 52, 56, 61) вартість проїзду дітей до 10 років протягом навчального року - 1 грн., в разі пред’явлення учінівського квитка.

Український інститут національної пам’яті зібрав запитання, які найчастіше ставлять у зв’язку із ухваленням декомунізаційних законів, і підготував стислі відповіді на них.

1. Навіщо потрібно перейменовувати вулиці?

Цього вимагає Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їх символіки». Обидва ці режими знищили в Україні від 14 до 16 мільйонів людей. Цей закон стверджує: будь-які тоталітарні практики неприйнятні для Української держави. Убивати людей не можна ані з класових, ані з расових, ані з будь-яких інших причин.

Україна ніколи не збудує заможного та спокійного майбутнього без подолання спадщини тоталітарного минулого. Бо тоталітаризм і добробут – несумісні. Тож перейменування назв вулиць, пов’язаних із комуністичним режимом, – обов’язкова умова того, щоб у нашій державі відбулися позитивні суспільні перетворення. Подібний шлях декомунізації пройшла більшість посткомуністичних країн Центральної і Східної Європи.

«Залишити усе як є» з комуністичними назвами було б непослідовно: бо з одного боку засуджуємо нелюдські режими, а з другого – уславлюємо його символи чи імена його провідних діячів у назвах населених пунктів, вулиць, парків, досі зберігаємо їм пам’ятні знаки та пам’ятники. Ці символи тоталітарних режимів, а також такі елементи їх пропаганди мають бути усунені з громадського простору. І це тільки незначна частина роботи із подолання тоталітарного минулого. Україна потребує потужної модернізації. А модернізацію неможливо здійснити на тоталітарних цінностях.

2. Чи правда, що декомунізаційні закони забороняють комуністичну та нацистську ідеологію та символи?

Ні, неправда.

Ані ідеологію, ані символи неможливо заборонити, як неможливо заборонити минуле. Воно було таким, яким було. Закон ЗАСУДЖУЄ тоталітарні режими, які виросли на фундаменті цих ідеологій, як нелюдські, та забороняє ПРОПАГАНДУ їх символів. Пропаганда ідеології та символів комуністичного та нацистського тоталітарних режимів визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв комунізму і нацизму та забороняється.

3. Чи можна НЕ перейменовувати вулицю, село або місто?

Ні, не можна.

Якщо назва підпадає під дію Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їх символіки», вона має бути обов’язково змінена. Закон тут не передбачає жодних винятків. Ані збори громадськості, ані орган місцевого самоврядування не може своїм рішенням таку назву залишити. Це буде порушенням закону. А відтак – відповідальність згідно з чинним законодавством аж до кримінальної (ст. 4361 Кримінального кодексу України).

Натомість місцева громада має цілковиту свободу у виборі будь-якої нової назви замість комуністичної або ж може повернути історичну. Це абсолютне право жителів села або міста. Однак, у новій назві також не може бути пропаганди тоталітарних режимів або їх діячів.

Отже, не може бути предметом обговорення «перейменовувати, чи не перейменовувати» назву, що пов’язана із пропагандою тоталітарного режиму. Предметом громадського обговорення може бути ТІЛЬКИ питання вибору НОВОЇ НАЗВИ.

4. Чи можна перейменувати Дніпропетровськ на Дніпропетровськ на честь Дніпра і Святого Петра, Іллічівськ – на Іллічівськ на честь Святого Іллі, а Котовськ – на Котовськ на честь котиків?

Ні. Треба вести чесний діалог щодо минулого. Такі ігри та хитрощі навколо кривавої спадщини тоталітаризму є блюзнірством і наругою над пам’яттю мільйонів його жертв.

Відмова від старої назви передбачає повернення історичної або знайдення нової, а не винайдення нового обґрунтування старої. Нова назва не має бути співзвучна зі старою, що пов’язана із тоталітарним режимом. Приміром, не можна залишити не перейменованою вулицю Жовтневу, бо вона, мовляв, тепер буде названа на честь «теплого місяця осені». Ця назва насправді уславлює більшовицький переворот - «Великий Жовтень»/Жовтневу революцію.

Також перейменування мають відбуватися згідно з чинним правописом. Наприклад, місто на честь Cвятого Іллі мало б називатися Іллівськ, а Іллічівськ – похідне від Ілліча – більшовицького вождя Леніна.

5. А якщо місцева влада відмовиться перейменовувати населенні пункти або вулиці, що підпадають під дію закону?

Нічого з цієї затії не вийде: у законі передбачені запобіжники такому саботажу на місцевому рівні (про це докладніше – у питаннях 6 та 7).

Якщо місцеві ради не виконають вимоги закону – вулиці в населених пунктах перейменують облдержадміністрації, а комуністичні назви міст і сіл – змінить Верховна Рада України.

6. Як має відбуватися перейменування вулиць, провулків, проспектів, парків в містах і селах?

Перший крок – проведення громадських обговорень нових назв, що мають замінити тоталітарні.

До 21 листопада 2015 року місцевим радам слід ухвалити рішення щодо перейменування конкретних вулиць, провулків, площ, які потрапляють під дію декомунізаційного законодавства. Якщо ж місцева влада такого перейменування не здійснить до 21 листопада 2015 року – це зобов’язаний зробити своїм рішенням сільський, селищний чи міський голова протягом наступних трьох місяців. Тобто - до 21 лютого 2016 року.

Якщо й до цієї дати й сільські, селищні чи міські голови не впораються із цим завданням – право перейменовувати переходить до облдержадміністрацій. Голова ОДА зробить це своїм розпорядженням.

До літа 2016 року будуть змінені всі назви, пов’язані із тоталітаризмом. Але процедури прописані саме так, щоб дати якомога ширші права громадам самим визначитися, як саме будуть перейменовані їхні населені пункти, їх вулиці і площі.

Центральна влада не нав’язує директивно, на які саме мають бути змінені тоталітарні назви, тільки встановлює обмеження, яких точно не може бути.

Список таких назв разом із біографічними довідками діячів тоталітарного комуністичного режиму розміщений і постійно оновлюється на офіційному сайті Українського інституту національної пам’яті - www.memory.gov.ua.

7. Як відбуватиметься зміна назв міст і сіл, які названі на честь подій або людей, пов’язаних із комуністичним тоталітарним режимом?

Від 21 травня до 21 листопада 2015 року мають тривати громадські слухання щодо зміни назви такого населеного пункту. Ці слухання організовує місцева рада, а за їх результатами – ухвалює рішення щодо повернення населеному пунктові історичної, докомуністичної, назви або ж про надання нової.

Свої пропозиції щодо зміни назв населених пунктів місцеві ради до 21 листопада 2015 року подають до Верховної Ради України. Якщо ж котрась місцева рада не подасть таких пропозицій – рішення про перейменування ухвалить Верховна Рада України, на підставі рекомендацій Українського інституту національної пам’яті.

Нові назви міст і сіл парламент затверджує протягом трьох місяців.

До 21 лютого 2016 року всі комуністичні назви міст та сіл будуть змінені. Це стосується також окупованих територій на Сході та в Криму.

8. Чи всі назви, що з’явилися у радянські часи, мають бути змінені?

Ні, більшість назв залишаються без змін.

Наприклад, у Слов’янську з 680 вулиць під дію закону підпадають майже 130, тобто близько 19%. У Вінниці з 840 вулиць треба змінити назви близько 140, тобто 16%. У Харкові з 2700 назв вулиць, провулків, проспектів і майданів під дію декомунізаційного законодавства підпадають приблизно 285 назв, тобто трохи більше як 10%.

Перейменуванню підлягають тільки ті назви, що:

безпосередньо пов’язані із комуністичним тоталітарним режимом;
містять назви його органів влади й імена діячів;
уславлюють події і пам’ятні дати, пов’язані із тоталітарним культом.
Наприклад, треба перейменувати такі назви, як: Жовтнева, Жовтневої революції, Червонопрапорна, Леніна, Войкова, Дзержинського і т.п.

Виняток становлять назви, пов’язані із особами, діяльність яких за радянських часів була пов’язана з розвитком української науки та культури, як-от Олесь Гончар, Павло Тичина, Сергій Корольов та інші. Їх не перейменовуватимуть.

Не підпадають під дію декомунізаційного закону й такі назви, як Фабрична, Дизельна, Тепловозна, Шарикопідшипникова, Тракторобудівників і т.ін. Їх зміна або повернення історичних назв може відбуватися у звичайному порядку: місцева влада має можливість перейменувати будь-яку назву в будь-який момент. Але це пов’язане не із декомунізаційним законодавством, а з правами місцевого самоврядування визначати назви будь-яких вулиць на підпорядкованих йому територіях.

9. Чи правда, що ветеранам не можна носити їх радянські військові нагороди?

Ні, це брехня та інсинуації!

Носіння нагород не є пропагандою. Про це прямо сказано в частині 3 статті 4 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону пропаганди їх символіки».

10. Що буде з радянськими символами на могилах солдат?

Нічого. Та ж частина 3 статті 4 цього закону забороняє тривожити могили.

11. Кажуть, що в нашому місті нічого декомунізовувати не будуть, бо керівництво міста домовилося про це в Києві. Чи це правда?

Ні, неправда.

У Харкові, Котовську, Іллічівську й інших містах дійсно поширювалися такі чутки. Проте ніхто не може зупинити дію декомунізаційного закону: ані місцева влада, ані високопосадовці у столиці, на яких пліткарі посилаються.

Жодних винятків не буде. Закон один для всіх. Порушення ж передбаченого ним порядку органами місцевого самоврядування є підставою для звернення у прокуратуру.

12. Через перейменування населеного пункту/вулиці моя адреса змінюється. Чи треба буде терміново ставити нову відмітку про місце реєстрації у паспорті?

Хіба що в тому вразі, коли тоталітарна назва у вашому документі вас геть дратує. Згідно з чинним законодавством, після перейменування ніхто не мусить бігти до паспортного столу, щоб зробити відмітку про нову адресу.

Такі зміни можна зробити, коли буде зручно – наприклад, по досягненні віку, коли до паспорта треба вклеїти нове фото, або під час зміни місця проживання. Штамп із новою адресою у паспортному столі обійдеться у 85 копійок – таким є розмір державного мита.

13. Чи правда, що у зв’язку із перейменуваннями треба буде змінити документи про власність на нерухомість? Скільки це буде коштувати сил і грошей?

Ні, не правда.

Законодавство України не передбачає кінцевих термінів зміни документів у цьому випадку. Зміна назви вулиці не є зміною місця проживання. Тому всі необхідні зміни в документи можуть бути внесені тоді, коли це буде зручно їх власникові. Наприклад, коли людина захоче змінити місце проживання - переїхати на іншу вулицю або в інше село чи місто.

Документи власності на квартири, будинки, земельні ділянки, будь-яке інше майно, у яких вказані старі назви, залишаються дійсними. Зміни до них треба буде вносити, тільки якщо власник захоче продати, подарувати або передати у спадок свою квартиру, будинок чи інше майно. У такому випадку в документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва.

Проте на вартості послуг нотаріуса це не позначатиметься: покупець і продавець платитимуть нотаріусові таку ж суму, як і в тих випадках, коли назва вулиці, села або міста не змінюється.

Єдине, кому треба буде внести зміни в статутні документи – це юридичні особи. Проте, відповідно до чинного законодавства, ця процедура для них є безкоштовною. Їм не треба буде сплачувати ані адміністративний збір, ані послуги нотаріуса, оскільки нотаріальне засвідчення підписів на статуті скасовано. Фізична особа-підприємець (ФОП) вноситиме зміни про свою адресу в Єдиному державному реєстрі, але це також безкоштовно.

14. Чи треба буде міняти техталони на автомобілі та номерні знаки?

Ні.

Власникам автомобілів нема чого хвилюватися. Перейменування вулиці не є зміною фактичного місця проживання, а тому й не є підставою для обов’язкової перереєстрації транспортного засобу і внесення змін до техпаспорта автомобіля.

Його власник зможе зробити це, коли буде продавати або дарувати авто. На вартості процедури перереєстрації це не позначиться, жодних додаткових платежів не передбачено.

У деяких містах Луганської та Полтавської областей чиновники справді робили заяви, що через зміну назв, пов’язаних із тоталітарним режимом, необхідно буде заміни техталони й номерні знаки. Пояснити це можна хіба що незнанням або нерозумінням цими чиновниками чинного законодавства. Або ж – політичними чи корупційними мотивами. Кожен такий випадок має бути предметом розгляду компетентних органів.

15. Мою вулицю перейменували, але в паспорті залишилася стара адреса реєстрації. Чи призначать мені субсидію? Чи зможу я проголосувати на виборах?

Так - і проголосуєте, і субсидію отримаєте.

Про зміни назв вулиць будуть повідомлені всі державні органи, а тому вони мають приймати документи як із новими назвами у адресах, так і зі старими.

Усі реєстри громадян мають бути приведені у відповідність до змін, певний час там паралельно «співіснуватимуть» старі й нові назви. Тому зміна назви в адресі не є підставою для відмови в отриманні субсидії.

Так само стара адреса у паспорті не може бути підставою не видавати виборцеві бюлетень. Дільничні виборчі комісії отримають списки вулиць, які були перейменовані, і зобов’язані видати бюлетені усім виборцям, які є у списках на цій дільниці.

Центральна виборча комісія вже поширила заяву: розбіжності в адресі виборця у списку виборців та паспорті громадянина України в разі, якщо вони стосуються тієї самої вулиці чи того самого будинку та пов’язані з перейменуванням вулиці, не можуть бути перешкодою для голосування на виборах.

Окрім того, ЦВК готує спеціальне роз’яснення щодо цієї ситуації для окружних і дільничних комісій, що виборець, у якого в паспорті в адресі вказана стара назва, не може бути обмежений у праві голосу.

16. Я чув, що перейменування буде коштувати дуже дорого. Чи це правда?

Ні, неправда.

По-перше, під перейменування потрапляють в середньому від 3% до 5% назв вулиць міст, а на Сході – близько 10%, як-от у Харкові.

По-друге, основною статтею витрат при перейменуванні є виготовлення нових табличок, а вони й так є далеко не на кожному будинку. Заміна табличок відбувається регулярно у плановому порядку. Це фінансується місцевими бюджетами постійно як витрати на благоустрій. Зрештою, тимчасові написи можна зробити за допомогою трафарету і фарби.

Так, ЗМІ розповсюджували заяви одного зі столичних чиновників, який стверджував, що одна табличка обійдеться у майже тисячу гривень. Називаючи таку ціну, він, мабуть, мав на увазі, що ці таблички будуть виготовляти з коштовної емалі й оздоблювати камінням Сваровскі. Таблички по тисячі гривень за штуку – це корупція і відмивання коштів. Тому тут слід контролювати місцеве самоврядування та його чиновників.

Щоправда, певних додаткових витрат можуть зазнати ті підприємства й установи, які мають бланки і штампи зі старими назвами. Проте, далеко не всі юридичні особи мають печатки і штампи – вони не є обов’язковими для багатьох категорій юридичних осіб.

Окрім того, більшість юридичних осіб друкують свої бланки на звичайному робочому принтері, і для заміни назви в адресі достатньо щонайбільше кількох хвилин. Якщо ж хтось замовляє бланки у друкарні, варто просто не замовляти надмір бланків, а використовувати ті, що є. За пару місяців запас старих бланків вичерпається, а нові можна додрукувати за лічені години вже після офіційного перейменування населеного пункту чи вулиці, де розташована ця чи інша юридична особа.

17. Хто визначає, які саме назви отримають наші вулиці?

Ви – жителі свого села або міста. Але є певні процедури.

Для цього свої пропозиції можна відправити листом на адресу місцевої ради або взяти участь у громадських обговореннях, які відбуватимуться у ваших містах і селах. Також у багатьох місцевих рад на офіційних сайтах уже з’явився розділ «декомунізація», який передбачає різні форми зворотного зв’язку.

У великих населених пунктах, де обсяг роботи більший, місцеві ради можуть створювати спеціальні комісії з декомунізації. До роботи в них мають бути долучені краєзнавці, історики, правники, журналісти, громадські активісти, представники громадських об’єднань та відповідальні працівники виконкомів місцевих рад.

18. Радянські назви - це теж наша історія! Навіщо її знову переписувати?

Комуністична влада приховувала ганебні сторінки свого минулого та злочини своїх діячів. Настав час ці приховані сторінки історії відкривати.

Наприклад, Петро Войков ушанований у назвах вулиць у містах Сміла, Житомир, Харків, Полтава, Бердичів, Чернігів, Фастів, Умань, Новоград-Волинський і багатьох інших. Донедавна у Херсоні його ім’я носила кондитерська фабрика. За радянських часів його вшановували як видатного діяча революційного руху із партійною кличкою «Інтелігент» та радянського дипломата, вбитого у Варшаві «білогвардійцем». Натомість про участь Петра Войкова у вбивстві родини останнього російського царя за комуністичних часів навіть згадувати було заборонено. А саме Войков особисто добивав багнетом царських доньок, яким на той момент виповнилося від 17 до 22 років, керував і власноруч брав участь у розчленуванні тіл убитих. Зокрема, 12-річного царевича Олексія. Відомо, що Войков зняв з пальця вбитої імператриці Олександри коштовний перстень та вкрав його.

Дуже складно пояснити дітям, що таке добре, а що – погано, коли вони ідуть до школи вулицею, що названа ім’ям дітовбивці та крадія.

Це лиш один приклад. Серед назв вулиць є імена таких комуністичних діячів, які винні у смерті не кількох осіб, а тисяч або й мільйонів жертв тоталітарного режиму.

Декомунізація – це відкриття забороненої комуністичним режимом правди, а не «переписування історії».

Щоб бути успішними, реформи мають охопити усі сфери суспільного життя, призвести до зміни і переусвідомлення цінностей усього суспільства.

Додаткову інформацію, зокрема — посилання на закони, інфографіку, карту перейменувань тощо — ви можете скачати за посиланнями:

 

Протягом попередніх 24 років незалежна Україна відзначала 9 травня День Перемоги за усталеним радянським/російським зразком. Святкування за цим (пост)радянським зразком не відповідали історичній пам’яті українського народу і загальноєвропейським традиціям, призводили до ігнорування трагічних сторінок ІІ світової війни, закріплювали в свідомості культ війни. Результатом цього стало домінування історичних міфів, перманентне протистояння в суспільстві та посилення впливу Російської Федерації на громадське та політичне життя в Україні.

Завдяки Указу Президента «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» та Закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» Україна розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.

22 листопада 2004 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Резолюцію №A/RES/59/26, в якій проголосила 8 і 9 травня Днями пам’яті та примирення. Нею державам-членам ООН, неурядовим організаціям, приватним особам, крім святкування своїх Днів Перемоги чи Визволення, рекомендовано також щороку відзначати один або два дні як данину пам’яті всім жертвам Другої світової війни. У Великій Британії та країнах Співдружності відзначається «День Перемоги в Європі»; у Вірменії – «День Миру»; у Норвегії – «День визволення»; у Словаччині – «День перемоги над нацизмом»; у США – «День Пам’яті»; у Франції – «День Перемоги»; у Чехії – «Національний День».

Новий зміст відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги включає в себе:

переосмислення подій ІІ світової війни, руйнування радянських історичних міфів, чесний діалог навколо складних сторінок минулого;
рівне вшанування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом, підкреслення солідарності та бойового братерства усіх Об’єднаних Націй, як держав, так і бездержавних тоді народів (євреїв, українців та ін);
перенесення акценту з історії військових дій на історії конкретних людей, а відтак відмову від святкування на користь вшанування.
Символ відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги — червоний мак.

Гасло “1939—1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”

ПослугиДокумент, яким встановлено тарифНаселенняБюджетІнші споживачіКП „Міськводоканал” 
Тариф водопостачання (за 1 м³)Постанова НКРЕКП
від 18.12.2014 № 827 (діє з 01.01.2015)3,953,953,95Тариф водовідведення (за 1 м³)3,613,613,61Тариф на 1 чол. без лічильника69,0  Дирекція “Котельня Північного промвузла ПАТ “НВО ім. М.В. Фрунзе” з централізованого опалення:

 • для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії за 1 Гкал, з ПДВ
 • для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії, за 1 кв. м. за місяць протягом опалювального періоду, з ПДВ

з централізованого постачання гарячої води:

 • за умови підключення рушникосушок до систем гаряч. водопостачання, за 1 куб.м, з ПДВ
 • за відсутності рушникосушок,за 1 куб.м, з ПДВ

Постанова НКРЕКП від 31.03.2015 № 1171
(діє з 01.05.2015)

 • 635,20
 • 17,40
 • 39,20
 • 36,27

тариф на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання, за 1 Гкал
Пост. НКРЕКП від 30.06.15 № 1975, діє з 01.07.2015 1504,6 1504,6 тариф на 1 людину  в місяць без лічильника, за умови підключення рушникосушильників 143,17 ТОВ „Сумитеплоенерго” з централізованого опалення:

 • для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії, за 1 Гкал, з ПДВ
 • для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії, за 1 кв. м. за місяць протягом опалювального періоду, з ПДВ

з централізованого постачання гарячої води:

 • за умови підключення рушникосушок до систем гаряч. водопостачання, за 1 куб. м, з ПДВ
 • за відсутності рушникосушок, за 1 куб.м, з ПДВ

Постанова НКРЕКП від 31.03.2015 № 1171 
(діє з 01.05.2015)

 • 772,80
 • 21,39
 • 46,21
 • 42,69

тариф на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання, за 1 Гкал Пост. НКРЕКП 
від 30.06.15 № 1974, діє з 01.07.20151077,951077,95тариф на 1 людину  в місяць без лічильника,
за умови підключення рушникосушок168,8 ТОВ „А-МУССОН”, 
за 1 м. куб.: вивезення ТПВ/вивезення великогабаритних відходів/вивезення ремонтних відходів
ТОВ «Сервісресурс»
за 1 м. куб.: вивезення ТПВ/вивезення великогабаритних відходів/вивезення ремонтних відходівріш ВК № 241 
від 20.05.15 
(діє з 22.05.15)37,62/25,40/74,31 – для населення багатоквартирних житлових будинків
34,59 - для населення приватного сектору38,9152,11ріш ВК № 331 від 16.06.15 
(діє з 01.06.15)37,69/44,04/
101,39 – для населення багатоквартирних житлових будинків
34,52 - для населення приватного сектору41,4654,65КП „Сумижилкомсервіс”
Знешкодження та захоронення ТПВ:

 • багатоквартирних будинків;
 • для населення приватного сектору

ріш ВК № 242 від 20.05.2015
(діє з 05.06.2015)13,00 за 1 м3 
(2,46 з 1 люд.)
13,00 за 1 м3 (2,08 з 1люд.) 13,85 грн. за 1 м316,10 грн. за 1 м3Тарифи на послуги з утрим. буд.і споруд та прибуд.терит. по категоріям будинків комунальної власності,  за 1 м2 загальної площі:ріш. ВК № 300 від 26.06.2014 (зі змінами) (діє з 01.07.2014) одно-, двохповерхові без зручностей1-2 х поверхові впорядкованідо 5 поверхів6-9 поверхівпонад 9 поверхів0,2771,4351,428; 1,491,49 з ліфтами1,49 з ліфтами

 

ПОЛОЖЕННЯ
про міський конкурс "Мови чиста криниця"

I. Загальні положення

1.1. Міський конкурс "Мови чиста криниця" (далі - Конкурс) проводиттиметься з 10 лютого до 30 березня 2012року.
1.2. У Конкурсі можуть брати участь учні 3-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів (далі - учасники Конкурсу). Участь у конкурсі може бути як індивідуальною, так і командною.


II. Мета Конкурсу

Метою Конкурсу є сприяння утвердженню статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання в молодого покоління українців поваги до мови, прагнення свідомого дотримання чистоти української мови в побуті та повсякденному житті.


III. Організація та проведення Конкурсу

3.1. Для проведення Конкурсу створюється організаційний комітет (далі - оргкомітет) та журі. До складу журі входять учителі української мови та літератури, письменники, представники медіа, міської ради, громадські діячі.
3.2. Конкурс проходить у чотири етапи:

1-й етап – з 10 лютого до 10 березня – прийом заявок і творчих робіт від учасників Конкурсу;
2-й етап – з 10 березня до 20 березня – розгляд Журі творчих робіт і визначення лауреатів Конкурсу;
3-й етап – з 20 березня до 29 березня – підготовка лауреатами усних презентацій-виступів;
4-й етап (підсумковий) – 30 березня – презентація робіт лауреатами, визначення й нагородження переможців.

3.3. Завданням першого етапу Конкурсу є збір, аналіз, обґрунтування граматичних, орфографічних, пунктуаційних, стилістичних, лексичних помилок у медіапросторі (зовнішній рекламі, оголошеннях, періодичній пресі, книгах, підручниках тощо) й подальша творча інтерпретація зібраного матеріалу, який надсилається на розгляд Журі. Робота подається у паперовому та (або) електронному вигляді разом із заявкою, де вказані ПІБ учасників, повна назва навчального закладу, повна назва роботи, ПІБ і посада керівника.

На підсумковому етапі лауреати конкурсу повинні презентувати матеріали, виявивши оригінальність.

Журі Конкурсу за результатами першого етапу визначає 10 лауреатів, за результатами підсумкового етапу - 3 переможців.

Найкращі роботи розміщуються на офіційному сайті Сумської міської ради.


ІV. Вимоги до конкурсних робіт:

аргументовані пояснення;
наявність наочного матеріалу;
оригінальне подання зібраного матеріалу;
пропозиції щодо зменшення кількості помилок у медіапросторі.


V. Вимоги до усних презентацій робіт:

для презентації робіт учасники можуть обирати будь-яку форму виступу (презентація із використанням наочності, демонстраційного екрану, театралізована презентація, доповідь, рольова гра, інтерактивна лекція тощо);
тривалість презентації - до 10 хвилин;
учасники повинні продемонструвати культуру мовлення, уміння чітко, логічно й аргументовано подати суть мовної проблеми;
враховується оригінальність подання матеріалу, артистизм, винахідливість учасників, авторська позиція, новизна ідей.


IV. Нагородження переможців Конкурсу

4.1. Переможці підсумкового етапу Конкурсу нагороджуються дипломами "Переможець міського конкурсу "Мови чиста криниця" та подарунками.
4.2. Керівники, які підготували переможців підсумкового етапу Конкурсу, нагороджуються подяками управління освіти і науки Сумської міської ради.

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ МІСЦЕВОЇ ДЕМОКРАТІЇ

«Європейський тиждень місцевої демократії» є щорічною загальноєвропейською кампанією, започаткованою Радою Європи 15 жовтня 2007 року. Тиждень передбачає одночасне проведення національних і місцевих заходів в усіх країнах-членах Ради Європи з метою активізації процесів розповсюдження інформації щодо принципів та досягнення місцевої і регіональної демократії у Європі, сприяння обізнаності громадян щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та їх залучення до прийняття управлінських рішень.

АКТУАЛЬНІСТЬ ТИЖНЯ

9 листопада 1995 р. Україна набула членство у Раді Європи (РЄ), основній міжнародній політичній організації Європи, метою діяльності якої є захист прав і головних свобод людини та зміцнення плюралістичної демократії, в тому числі на місцевому і регіональному рівні.
Стратегічним курсом політики України є інтеграція до європейського співтовариства, що передбачає здійснення суттєвих інституційних змін, вдосконалення системи місцевого самоврядування, гармонізацію національного законодавства відповідно до сучасних європейських стандартів.
При вступі до Ради Європи Україна взяла на себе зобов’язання щодо реалізації основних європейських принципів місцевого і регіонального розвитку. Україною ратифіковано та здійснюється імплементація усіх міжнародно-правових договорів Ради Європи в сфері місцевої і регіональної демократії, головним з яких є Європейська хартія місцевого самоврядування.Євроінтеграція – це процес, який не тільки потребує політичної волі та значних зусиль на центральному рівні, але й належного рівня сприйняття та розуміння, а також безпосередньої роботи на рівні громад та регіонів.

МІСІЯ ТИЖНЯ

Рада Європи вважає, що вільне отримання інформації щодо національних та європейських стандартів і принципів функціонування системи місцевого самоврядування та забезпечення можливості громадян активно брати участь у вирішенні питань своїх міст та регіонів є головною передумовою здійснення ефективного та демократичного управління на місцях.
Місія Європейського тижня місцевої демократії - проведення в містах та регіонах всієї Європи інформаційно-роз’яснювальних кампаній стосовноа) принципів функціонування національних органів самоврядування та залучення до цього процесу громадян;б) європейських стандартів та кращих практик місцевого і регіонального розвитку;в) ролі та інструментів інституцій спільної Європи в процесі зміцнення демократії на місцях.

ПРАВОВА БАЗА ТИЖНЯ

Рішення щодо започаткування Європейського тижня місцевої демократії міститься у Рекомендації 238 (2007) Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, яку ухвалено 1 червня 2007 року.
Офіційний старт Європейського тижня місцевої демократії відбувся 15 жовтня 2007 року на 15-й сесії Конференції європейських міністрів, відповідальних за місцеве і регіональне управління (м. Валенсія, Іспанія).
Щорічне проведення в Україні заходів Європейського тижня місцевої демократії введено Указом Президента України "Про Європейський тиждень місцевої демократії" №922/2007 від 27 вересня 2007 року в Україні.


МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Методичні рекомендації щодо проведення Європейського тижня місцевої демократії розроблено Фондом сприяння місцевому самоврядуванню України як державною центральною науково-методичною, консультативною та координуючою установою, створеною при Президентові України для підтримки розвитку місцевого самоврядування відповідно до пункту 2 Указу Президента України N 922/2007.

Рекомендації розроблено відповідно до Указу Президента України № 922/2007 "Про Європейський тиждень місцевої демократії", а також керуючись документами:Рішенням Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, прийнятим на 14-ій пленарній сесії 15 травня 2007 року та резолюцією Конгресу 238 (2007) "Пропозиції щодо проведення Європейського тижня місцевої демократії";Декларацією та Планом дій щодо забезпечення доброго місцевого і регіонального управління (Ухвалена 14-ю Конференцією європейських міністрів, відповідальних за питання місцевого і регіонального розвитку 25 лютого 2005 року у Будапешті);Рекомендацією (2001) 19 Комітету міністрів країнам-членам Ради Європи "Про участь громадян у місцевому публічному житті" (Ухвалено на 776-му засіданні заступників міністрів 6 грудня 2001 року у Страсбурзі).

Основні засади проведення Європейського тижня місцевої демократі

Відзначаючи 50-у річницю діяльності Ради Європи у сфері місцевої і регіональної демократії та 10-у річницю ратифікації Україною Європейської хартії місцевого самоврядування, виходячи з пріоритетності курсу України на європейську інтеграцію та визнаючи розвиток місцевого самоврядування в Україні однією з невід’ємних складових цього курсу Президентом України, з 2007 року встановлено щорічне проведення Європейського тижня місцевої демократії (тиждень включає 15 жовтня - дату відкриття для підписання Європейської хартії місцевого самоврядування у 1985 році).

Тематика заходів Європейського тижня місцевої демократії

Місія Європейського тижня місцевої демократії - проведення в містах та регіонах всієї Європи інформаційно-роз’яснювальних кампаній стосовно

а) принципів функціонування національних органів самоврядування та залучення до цього процесу громадян;

б) європейських стандартів та кращих практик місцевого і регіонального розвитку;

в) ролі та інструментів інституцій спільної Європи в процесі зміцнення демократії на місцях.

Інституційне забезпечення проведення Європейського тижня місцевої демократії

Відповідно до Указу Президента України "Про Європейський тиждень місцевої демократії" реалізацію заходів тижня рекомендовано покласти на органи місцевого самоврядування України - сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, районні та обласні ради, посадових осіб та асоціації органів місцевого самоврядування, а також громадські організації, що діють у цій сфері.

У 2013 році Європейський тиждень місцевої демократії проходить під гаслом: «Активна громадянська позиція: голосування, залучення, досвід»

Головною метою Тижня є активізація процесів розповсюдження інформації щодо принципів, надбань та досягнень функціонування місцевої демократії в Україні та Європі, сприяння обізнаності населення щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та залученню громадян до прийняття управлінських рішень, надання можливостей для ознайомлення з роллю Ради Європи та інших інституцій спільної Європи в області розвитку місцевої демократії.

Відповідно до принципів демократичного розвитку забезпечення вільне отримання інформації стосовно можливостей участі громадян у суспільно-політичному житті їх міст та регіонів є головною передумовою здійснення ефективного та дієвого управління на місцях. Розповсюдження інформації про діяльність місцевих органів влади, ознайомлення громадян з основними принципами їх роботи, привернення уваги населення селищ, міст та регіонів до того, що їхня участь у місцевих справах є найважливішим чинником життєздатності демократії, поширення інформації про різні форми та можливості участі в прийнятті рішень на місцевому рівні активно сприяє розширенню участі населення у соціальному, культурному, економічному та політичному житті.

На національному та місцевому рівні ЄТМД є часом, коли презентуються напрацювання та результати річної діяльності в сфері місцевого і регіонального розвитку та плани на майбутнє.

Заходи Тижня проводяться у країнах-членах Ради Європи переважно у тиждень, який містить дату 15 жовтня, або, з метою якомога більшого розповсюдження ідей та пріоритетів Тижня, у будь-який інший час протягом жовтня або року.

Детальна інформація з питань пропонованої Радою Європи тематики Тижня на 2013 рік розташована на сайті Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи за адресою: www.coe.int/demoweek

 

№ з/п Найменування 
Майдан
1 майдан Незалежності
Площі
1 пл. Горького
2 пл. Михайла Кощія
3 пл. Покровська
4 пл. Привокзальна
5 пл. Пришибська
6 пл. Театральна
7 пл. Троїцька 
Проспекти
1 проспект Козацький
2 проспект Курський
3 проспект Михайла Лушпи
4 проспект Тараса Шевченка
Вулиці
1 вул. Агрономічна
2 вул. Аеродромна
3 вул. Аерофлотська
4 вул. Айвазовського
5 вул. Академічна 
6 вул. Аксакова
7 вул. Андрія Реути
8 вул. Андрея Шептицького
9 вул. Архітектурна
10 вул. Баранівська
11 вул. Басівська
12 вул. Батуринська
13 вул. Бельгійська
14 вул. Берегова
15 вул. Березова
16 вул. Березовий гай
17 вул. Берестова
18 вул. Бєлгородська
19 вул. Бєлінського
20 вул. Битицька
21 вул. Білопільська
22 вул. Білопільський шлях 
23 вул. Богдана Хмельницького
24 вул. Богацького
25 вул. Богуна
26 вул. Бориса Гмирі
27 вул. Борова
28 вул. Бородіна
29 вул. Ботанічна
30 вул. Братська
31 вул. Брянська
32 вул. Будівельників
33 вул. Бузкова
34 вул. Вавілова
35 вул. Василівська
36 вул. Василя Капніста
37 вул. Василя Стуса
38 вул. Василя Чаговця
39 вул. Ватутіна
40 вул. Вербна
41 вул. Веретенівська
42 вул. Верещагіна
43 вул. Весняна
44 вул. Вигонопоселенська
45 вул. Виноградна
46 вул. Вишнева
47 вул. Вільний Лужок
48 вул. Вільшанська
49 вул. Водна
50 вул. Володимира Івасюка
51 вул. Володимира Куца
52 вул. Володимирська
53 вул. Волошкова
54 вул. Воскресенська
55 вул. В’ячеслава Чорновола
56 вул. Гагаріна
57 вул. Гайова
58 вул. Гамалія
59 вул. Ганнівська
60 вул. Гастелло
61 вул. Генерала Чеснова
62 вул. Генерала Чибісова
63 вул. Генерала Чупринки
64 вул. Георгія Нарбута
65 вул. Герасима Кондратьєва
66 вул. Героїв Крут
67 вул. Героїв Небесної Сотні
68 вул. Героїв Прикордонників
69 вул. Героїв Сумщини
70 вул. Героїв Чорнобиля
71 вул. Героїчна
72 вул. Герцена
73 вул. Гетьмана Мазепи
74 вул. Глінки
75 вул. Гоголя
76 вул. Гончарна
77 вул. Горобинова
78 вул. Горова
79 вул. Горького
80 вул. Гостинна
81 вул. Грабовського
82 вул. Григорія Ващенка
83 вул. Гризодубової
84 вул. Грушевського
85 вул. Гулака-Артемовського
86 вул. Давида Бурлюка
87 вул. Данила Галицького
88 вул. Даргомижського
89 вул. Дарвіна
90 вул. Декабристів
91 вул. Депутатська
92 вул. Джамбула
93 вул. Джерельна
94 вул. Дмитра Багалія
95 вул. Дмитра Косаренка
96 вул. Добровільна
97 вул. Добролюбова
98 вул. Доватора
99 вул. Довженка
100 вул. Докучаєва
101 вул. Донська
102 вул. Достоєвського
103 вул. Дружби
104 вул. Дубровського
105 вул. Дунайська
106 вул. Економічна
107 вул. Європейська
108 вул. Єрмака
109 вул. Єсеніна
110 вул. Жуковського
111 вул. Журавлина
112 вул. Заводська
113 вул. Задунайська
114 вул. Заливна
115 вул. Заплавна
116 вул. Заозерна
117 вул. Запорізька
118 вул. Зарічна
119 вул. Заслонова
120 вул. Засумська
121 вул. Затишна
122 вул. Західна
123 вул. Зв’язківців
124 вул. Зелена
125 вул. Зої  Космодем’янської
126 вул. Зоотехнічна
127 вул. Зоряна
128 вул. Івана Асмолова
129 вул. Івана Багряного
130 вул. Івана Виговського
131 вул. Івана Кавалерідзе
132 вул. Івана Сірка
133 вул. Івана Піддубного
134 вул. Івана Франка
135 вул. Івана Харитоненка
136 вул. Іллінська
137 вул. Інститутська
138 вул. Інтернаціоналістів
139 вул. Іоанна Павла ІІ
140 вул. Іподромна
141 вул. Калинова
142 вул. Калнишевського
143 вул. Карбишева
144 вул. Кармелюка
145 вул. Катерини Зеленко
146 вул. Козацький Вал
147 вул. Каховська
148 вул. Каштанова
149 вул. Квіткова
150 вул. Київська
151 вул. Кленова
152 вул. Ключова
153 вул. Ковпака
154 вул. Кожедуба
155 вул. Колесниківська
156 вул. Комарова
157 вул. Компресорна
158 вул. Конотопська
159 вул. Конотопської битви
160 вул. Кооперативна
161 вул. Короленка
162 вул. Косівщинська
163 вул. Космічна
164 вул. Котляревського
165 вул. Коцюбинського
166 вул. Крайня
167 вул. Краснопільська
168 вул. Крилова
169 вул. Кримська
170 вул. Кринична
171 вул. Кругова
172 вул. Кузнечна
173 вул. Кулібіна
174 вул. Куликівська
175 вул. Купріна
176 вул. Курортна
177 вул. Кутузова
178 вул. Лебединська
179 вул. Леваневського
180 вул. Левітана
181 вул. Леоніда Бикова
182 вул. Лепехівська
183 вул. Лермонтова
184 вул. Лесі Українки
185 вул. Лєскова
186 вул. Липнянська
187 вул. Лисенка
188 вул. Лінійна
189 вул. Лісна
190 вул. Лобачевського
191 вул. Ломоносова
192 вул. Лохвицька
193 вул. Луганська
194 вул. Лугова
195 вул. Лучанська
196 вул. Люблінська
197 вул. Любові Шевцової
198 вул. Льва Толстого
199 вул. Льотна
200 вул. Макаренка
201 вул. Максима Рильського
202 вул. Малинова
203 вул. Малиновського
204 вул. Марата
205 вул. Марії Приймаченко
206 вул. Марко Вовчок
207 вул. Матросова
208 вул. Матюшенка
209 вул. Машинобудівників
210 вул. Маяковського
211 вул. Менделєєва
212 вул. Металургів
213 вул. Микитинська
214 вул. Миколи Василенка
215 вул. Миколи Данька
216 вул. Миколи Лукаша
217 вул. Миколи Міхновського
218 вул. Миколи Хвильового
219 вул. Миргородська
220 вул. Миропільська
221 вул. Миру
222 вул. Муси Джаліля
223 вул. Михайла Кощія
224 вул. Михайлівська
225 вул. Мірошниченка
226 вул. Місячна
227 вул. Мічуріна
228 вул. Можайського
229 вул. Молодіжна
230 вул. Мусоргського
231 вул. Мухіної
232 вул. Набережна р. Псел
233 вул. Набережна р. Сумка
234 вул. Нагірна
235 вул. Надії
236 вул. Над’ярна
237 вул. Народна
238 вул. Наукова
239 вул. Нахімова
240 вул. Некрасова
241 вул. Нестерова
242 вул. Нижньолепехівська
243 вул. Нижньосироватська
244 вул. Нижньособорна
245 вул. Нижньохолодногірська
246 вул. Низівська
247 вул. Нова
248 вул. Новолепехівська
249 вул. Новомістенська
250 вул. Новорічна
251 вул. Новоселівська
252 вул. Оболонська
253 вул. Одеська
254 вул. Озерна
255 вул. Окружна
256 вул. Оксамитова
257 вул. Олега Балацького
258 вул. Олега Кошового
259 вул. Олега Ольжича
260 вул. Олександра Аніщенка
261 вул. Олександра Невського
262 вул. Олександра Олеся
263 вул. Олександра Шапаренка
264 вул. Олексіївська
265 вул. Олексія Береста
266 вул. Олексія Братушки
267 вул. Олени Теліги
268 вул. Осипенко
269 вул. Осіння
270 вул. Остапа Вишні
271 вул. Охтирська
272 вул. Очеретна
273 вул. Павла Тичини
274 вул. Павлова
275 вул. Панаса Мирного
276 вул. Пантелеймона Куліша
277 вул. Пантелеймонівська
278 вул. Панфілова
279 вул. Паркова
280 вул. Партизанська
281 вул. Патона
282 вул. Патріотів України
283 вул. Передова
284 вул. Перекопська
285 вул. Перемоги
286 вул. Переможців
287 вул. Перова
288 вул. Першотравнева
289 вул. Петропавлівська
290 вул. Пилипа Орлика
291 вул. Пирогова
292 вул. Писарівська
293 вул. Південна
294 вул. Підгірна
295 вул. Піщанська
296 вул. Плодова
297 вул. Покришкіна
298 вул. Покровська
299 вул. Ползунова
300 вул. Поліська
301 вул. Полковника Болбочана
302 вул. Полтавська
303 вул. Полуботка
304 вул. Полярна
305 вул. Польова
306 вул. Попова
307 вул. Праці
308 вул. Прибережна
309 вул. Привокзальна
310 вул. Прикордонна
311 вул. Прокоф’єва
312 вул. Промислова
313 вул. Псільська
314 вул. Пугачова
315 вул. Путивльська
316 вул. Пушкарівська
317 вул. Пушкіна
318 вул. Радищева
319 вул. Райдужна
320 вул. Реміснича
321 вул. Рєпіна
322 вул. Рибалка
323 вул. Рибальська Набережна
324 вул. Рилєєва
325 вул. Римського-Корсакова
326 вул. Робітнича
327 вул. Робітниче Селище
328 вул. Родини Линтварьових
329 вул. Романа Атаманюка
330 вул. Роменська
331 вул. Рубіжна
332 вул. Руднєва
333 вул. Сагайдачного
334 вул. Садова
335 вул. Салтикова-Щедріна
336 вул. Санаторна
337 вул. Сербська
338 вул. Сергія Єфремова
339 вул. Сергія Табали (Сєвєра)
340 вул. Серпнева
341 вул. Сєдова
342 вул. Сєченова
343 вул. Січова
344 вул. Скрябіна
345 вул. Слобідська
346 вул. Слов’янська
347 вул. Смирнова
348 вул. Соборна
349 вул. Соколина
350 вул. Сонячна
351 вул. Соснова
352 вул. Спартака
353 вул. Спортивна
354 вул. Станіславського
355 вул. Степана Бандери
356 вул. Степана Разіна
357 вул. Степаненківська
358 вул. Степова
359 вул. Суворова
360 вул. Сумсько-Київських дивізій
361 вул. Супруна
362 вул. Східна
363 вул. Твардовського
364 вул. Тимірязєва
365 вул. Тиха
366 вул. Тихорецька
367 вул. Токарівська
368 вул. Тополянська
369 вул. Травнева
370 вул. Троїцька
371 вул. Тургенєва
372 вул. Ударників
373 вул. Університетська
374 вул. Урожайна
375 вул. Успенського
376 вул. Ушакова
377 вул. Фабрична
378 вул. Фізкультурна
379 вул. Філатова
380 вул. Фучика
381 вул. Харківська
382 вул. Харківське шосе
383 вул. Хвойна
384 вул. Холодногірська
385 вул. Хотінська
386 вул. Цимлянська
387 вул. Ціолковського
388 вул. Чайковського
389 вул. Чекаліна
390 вул. Черкаська
391 вул. Чернишевського
392 вул. Чернігівська
393 вул. Черняхівського
394 вул. Чехова
395 вул. Шахтарська
396 вул. Шевченка
397 вул. Широка
398 вул. Шишкарівська
399 вул. Шишкіна
400 вул. Шкільна
401 вул. Шота Руставелі
402 вул. Штепівська
403 вул. Щаслива
404 вул. Щепкіна
405 вул. Ювілейна
406 вул. Юнаківська
407 вул. Юрія Вєтрова
408 вул. Юрія Липи
409 вул. Янки Купала
410 вул. Ярова
411 вул. Ярослава Мудрого
412 вул. 1-а Оболонська
413 вул. 1-а Заводська
414 вул. 1-а Залізнична
415 вул. 1-ша Замостянська
416 вул. 1-ша Набережна р. Стрілка
417 вул. 1-а Новопоселенська
418 вул. 1-а Північна
419 вул. 1-а Поперечна
420 вул. 1-а Продольна
421 вул. 1-а Прорізна
422 вул. 1-а Севастопольська
423 вул. 1-ша Червоносільська
424 вул. 2-а Заводська
425 вул. 2-а Залізнична
426 вул. 2-а Замостянська
427 вул. 2-а Лебединська
428 вул. 2-га Набережна р. Стрілка
429 вул. 2-а Північна
430 вул. 2-а Поперечна
431 вул. 2-а Продольна
432 вул. 2-а Севастопольська
433 вул. 2-га Староріченська
434 вул. 2-а Харківська
435 вул. 2-га Червоносільська
436 вул. 20 років Перемоги
437 вул. 3-а Заводська
438 вул. 3-а Продольна
439 вул. 4-а Заводська
440 вул. 4-а Продольна
441 вул. 5-а Продольна
442 вул. 5-а Новопоселенська
443 вул. 6-а Продольна
444 вул. 7-а Продольна
445 вул. 8-го Березня
Провулки
1 пров. Абрикосовий
2 пров. Авіаційний
3 пров. Аерофлотський
4 пров. Айвазовського
5 пров. Архітекторів Шольців
6 пров. Багацького
7 пров. Баранівський
8 пров. Барвінковий
9 пров. Березовий
10 пров. Березовий гай
11 пров. Бєлгородський
12 пров. Битицький
13 пров. Білоусівський
14 пров. Богуна
15 пров. Бориса Грінченка
16 пров. Будівельників
17 пров. Бузковий
18 пров. Вавілова
19 пров. Василівський
20 пров. Василя Філоновича
21 пров. Ватутіна
22 пров. Веретенівський
23 пров. Весінній
24 пров. Виноградний
25 пров. Високий
26 пров. Вільний
27 пров. Вітряний
28 пров. Володимира Куца 
29 пров. Генерала Грекова
30 пров. Геннадія Петрова
31 пров. Героїчний
32 пров. Гетьманський
33 пров. Горобиновий
34 пров. Грибоєдова
35 пров. Григорія Сковороди
36 пров. Громадянський
37 пров. Гудимівський
38 пров. Дачний
39 пров. Даргомижського
40 пров. Декабристів
41 пров. Дмитра Дорошенка
42 пров. Доватора
43 пров. Дунайський
44 пров. Електронний
45 пров. Заозерний
46 пров. Запрудний
47 пров. Івана Литвиненка
48 пров. Івана Франка
49 пров. Іллінський
50 пров. Інститутський
51 пров. Іподромний
52 пров. Іоанна Хрестителя
53 пров. Калиновий
54 пров. Карбишева
55 пров. Квітковий
56 пров. Кленовий
57 пров. Книшівський
58 пров. Ковалевський
59 пров. Косівщинський
60 пров. Костюківський
61 пров. Коцюбинського
62 пров. Куликівський
63 пров. Лазарцівський
64 пров. Лебедєва-Кумача
65 пров. Лесі Українки
66 пров. Лєскова
67 пров. Линтварьових
68 пров. Липовий
69 пров. Лізи Чайкіної
70 пров. Лікаря Зіновія Красовицького
71 пров. Лікаря Івана Дерев’янка
72 пров. Льва Толстого
73 пров. Льотний
74 пров. Майданівський
75 пров. Макаренка
76 пров. Маковського
77 пров. Марії Башкірцевої
78 пров. Марусі Чурай
79 пров. Менделєєва
80 пров. Микола Василенка
81 пров. Миколи Міхновського
82 пров. Монастирський
83 пров. Над’ярний
84 пров. Народний
85 пров. Некрасова
86 пров. Низовий
87 пров. Новоселицький
88 пров. Оборонний
89 пров. Огарьова
90 пров. Одеський
91 пров. Осінній
92 пров. Остапа Вишні
93 пров. Павлова
94 пров. Піщанський
95 пров. Піщаний
96 пров. Плещеєва
97 пров. Пляжний
98 пров. Повстанський
99 пров. Подольний
100 пров. Привольний
101 пров. Пришибський
102 пров. Прорізний
103 пров. Профспілковий
104 пров. Псільський
105 пров. Ранковий
106 пров. Ромашковий
107 пров. Роменський
108 пров. Руднєва
109 пров. Садовий
110 пров. Саксаганського
111 пров. Самсонівський
112 пров. Санаторний
113 пров. Севастопольський
114 пров. Семашка
115 пров. Семінарівський
116 пров. Сєрова
117 пров. Слюсарівський
118 пров. Соломії Крушельницької
119 пров. Софії Русової
120 пров. Спартака
121 пров. Спортивний
122 пров. Стадіонний
123 пров. Степана Тимошенка
124 пров. Стрільчанський
125 пров. Суворова
126 пров. Суджанський
127 пров. Сумський
128 пров. Сурікова
129 пров. Суханівський
130 пров. Східний
131 пров. Терезова
132 пров. Тихий
133 пров. Тихоріцький
134 пров. Токарівський
135 пров. Фіалковий
136 пров. Хвойний
137 пров. Чайковського
138 пров. Чехова
139 пров. Чкалова
140 пров. Чугуївський
141 пров. Ювілейний
142 пров. 1-й Заводський
143 пров. 1-й Осінній
144 пров. 1-й Перекопський
145 пров. 1-й Продольний
146 пров. 2-й Весінній
147 пров. 2-й Воробйовський
148 пров. 2-й Заводський
149 пров. 2-й Кленовий
150 пров. 2-й Осінній
151 пров. 2-й Перекопський
152 пров. 2-й Продольний
153 пров. 2-й Східний 
154 пров. 3-й Заводський
155 пров. 8-го Березня
156 пров. 9 Травня
Проїзди
1 проїзд Академічний
2 проїзд Андріївський
3 проїзд Білоусівський
4 проїзд Богдана Хмельницького
5 проїзд Гайовий
6 проїзд Горовий
7 проїзд Дарвіна
8 проїзд Даргомижського
9 проїзд Дачний
10 проїзд Добролюбова
11 проїзд Доватора
12 проїзд Довженка
13 проїзд Євгена Маланюка
14 проїзд Затишний
15 проїзд Замостянський
16 проїзд Кільцевий 
17 проїзд Короленка
18 проїзд Кузнечний
19 проїзд Михайла Осадчого
20 проїзд Молодої  Гвардії
21 проїзд Ніни Братусь
22 проїзд Новий
23 проїзд Павлова
24 проїзд Перова
25 проїзд Прокоф’єва
26 проїзд Спортивний
27 проїзд Тополянський
28 проїзд Щасливий
29 проїзд 1-й Лановий 
30 проїзд 1-й Парковий
31 проїзд 2-й Довженка
32 проїзд 2-й Лановий 
33 проїзд 2-й Парковий
34 проїзд 3-й Парковий
35 проїзд 4-й Парковий
Тупики
1 тупик 1-й Вербний
2 тупик 1-й Журавлиний
3 тупик 1-й Прибережний
4 тупик 2-й Вербний
5 тупик 2-й Журавлиний
6 тупик 2-й Прибережний 
7 тупик Лісопильний

Всі комунальні підприємства, які відповідають за життєзабезпечення міста підготовлені до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років. Виконано значний обсяг робіт, майже все, що планували.

Зокрема:

КП «Міськводоканал» Сумської міської ради за рахунок власних коштів – 662,3 тис. грн. проведені роботи по ремонту водозаборів міста, заміні водопровідних та каналізаційних мереж, підготовці КНС та очисних споруд, промивці резервуарів.
КП «Міськсвітло» Сумської міської ради за рахунок міського бюджету – 353,4 тис. грн. та власних коштів – 11,0 тис.грн. проведені роботи по підготовці мереж зовнішнього освітлення, технічного обладнання та спецтехніки.
КП «Шляхрембуд» Сумської міської ради за рахунок власних коштів 141 тис. грн. та міського бюджету – 1050,0 тис. грн. проведені роботи по підготовці техніки, заготівлі протиожеледних матеріалів, придбанню запасних частин для снігозбиральної техніки, очищенню зливоприймальних колодязів
КП «Зелене будівництво» Сумської міської ради за рахунок власних коштів – 29,0 тис. грн. та міського бюджету – 438,0 тис. грн. проведені роботи по підготовці опалювальних систем приміщень, підготовці спецтехніки, підготовці теплиць.
по КП «Спецкомбінат» Сумської міської ради за рахунок власних коштів – 1,7 тис.грн. та міського бюджету – 13,0 тис.грн., проведені роботи по утепленню та ремонту дверей в адміністративному приміщенні, виробничих приміщеннях та гаражах, закупівлі необхідних матеріалів та спецодягу.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Сумитеплоенерго» та комунальне підприємство «Міськводоканал» Сумської міської ради зобов’язані виконавчим комітетом завершити роботи по благоустрою територій, де проводилися роботи по ремонту теплових, водопровідних мереж та мереж каналізації в термін до 01 листопада 2014 року.

Питання підготовки міського господарства до осінньо-зимового періоду 2014-2015 років та його проходження знаходиться під особистим контролем керівників комунальних підприємств.

________________________________

З метою своєчасної підготовки міського господарства і забезпечення життєдіяльності міста в осінньо-зимовий період 2014-2015 років, керуючись підпунктом 1 пункту «а» статті 30, частиною першою статті 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Сумської міської ради рішенням від 15.04.14 № 159 «Про заходи щодо підготовки міського господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років» створив міжвідомчу комісію по організації і контролю за підготовкою міського господарства до роботи у вказаний період. Також даним рішенням зобов’язано підприємства, установи і організації міста, незалежно від форм власності, розробити та затвердити заходи щодо підготовки міського господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років.

Житловими та комунальними підприємствами надаються звіти за належністю про хід виконання розроблених заходів у терміни, визначені нормативними актами органів виконавчої влади з питань управління об’єктами житлового господарства міста.

Станом на 29.08.14р. заходи по підготовці житла до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років в середньому виконані на 75 % від запланованих. В тому числі по ремонту покрівлі на 83,8%, внутрішньобудинкових мереж опалення на 114,6%, системи гарячого водопостачання на 227,5%, системи холодного водопостачання на 97,9%, по ремонту енергозабезпечення будинків (електрощитових) на 60%.

КП «Сумижитло» проведено профілактичний огляд в 736 будинках, підготовлено 320 теплових пунктів (що складає 37%), відновлено 100 м/п теплоізоляції, відновлено освітлення в 19 теплопунктах, проведено ревізію 32 елеваторних вузлів та виконано інші роботи.

Ремонтні роботи по підготовці об’єктів лікувально-профілактичних та шкільних і дошкільних закладів міста виконані на 66,3%.

Станом на 29.08.14р. проведено гідравлічних випробувань на 80% теплових мереж міста. Проведена заміна аварійних ділянок теплових мереж після проведення випробувань майже 1,17 км. Ремонт технологічного обладнання ПНС, ЦТП та котелень виконаний на 85%. В цілому по підприємствам теплоенергетики заходи по підготовці до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років виконані на 85%.

На балансі та обслуговуванні КП «Міськводоканал» Сумської міської ради знаходиться 528, 1 км водопровідних та 330,6 км каналізаційних мереж. Із них застарілих та аварійних водопровідних мереж 207,8 км, каналізаційних – 168,6 км. З кожним роком кількість останніх по місту Суми збільшується. За три останні роки підприємство за власні кошти виконало заміну та капітальний ремонт водопровідних мереж 1,8 км, каналізаційних мереж – 0,4 км.

Заплановані заходи по підготовці підприємства до роботи в осінньо-зимовий станом на 29.08.2014 року виконані на 80%. З них, проведена заміна 281 п. м. водопровідних мереж та 248 п.м. мереж водовідведення. Крім того, проведені роботи по промивці резервуарів чистої води на водозаборах міста, частковий ремонт покрівель насосних станцій та очисних споруд, ремонту та ревізії обладнання насосних станцій, очисних споруд та котельні.

Для реального зменшення питомої ваги застарілих та аварійних водопровідних та каналізаційних мереж, необхідно виконувати за рік заміну або капітальний ремонт мереж не менше 5% від загальної довжини. Це не менше 26, 41 км водопровідних мереж і 16,5 км каналізаційних мереж.

На жаль, у зв’язку зі збитковістю тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, КП «Міськводоканал» не має змоги власними силами виконати зазначені роботи. Фінансування з міського та державного бюджетів на проведення робіт по заміні водопровідних та каналізаційних мереж за останні роки також відсутнє.

Ритуальна служба КП «Спецкомбінат»

Порядок надання ритуальної послуги суб’єктами господарювання в м. Суми регулюється Законом України «Про поховання та похоронну справу» (надалі Закон), Наказом №193 Держжитлокомунгосп України від 19.11.2003 року (надалі Наказ), «Порядок утримання кладовищ та функціонування місць поховань на території м. Суми» від 28.11.2007 року №973-МР та внесеними до нього змінами і доповненнями від 25.02.2009 року №2368 – МР (надалі Порядок).

Відповідно до положень ст..9 «Закону» в порядку, визначеному Законодавством України в м. Суми рішенням Сумської міської ради від 25.05.2009 року (№818-МР) створено госпрозрозрахункове комунальне підприємство «Спеціалізований комбінат», яке з 26.01.2005 року (№1068-МР) визнано ритуальною службою в м. Суми та їй підпорядковано спеціальна служба по підбору та транспортуванню померлих в морг.

Ритуальна служба КП «Спецкомбінат» в м. Суми ніяких філіалів і дочірніх підприємств не має, згідно покладених на неї завдань здійснює в м. Суми організацію поховання померлих і надання передбачених та непередбачених необхідними мінімальним переліком окремих видів ритуальних послуг та реалізацію предметів ритуальної належності, виконують роботи з благоустрою місць поховань відповідно до кошторису, забезпечує функціонування місць поховань відповідно до порядку, визначеного Сумською міською радою, згідно ст.29 «Закону».

В приміщенні ритуальної служби КП «Спецкомбінат» за адресою м. Суми, вул.. Лебединська,5, згідно з «Законом» та «Наказом» створено всі необхідні умови для родини померлого, оформлення в короткі терміни всіх необхідних документів, організацією та проведення поховань. Робота ритуальної служби КП «Спецкомбінат» відповідно до режиму роботи, затвердженого рішенням Сумської міської ради №973-МР від 28.11.2007 року організовано щоденно (понеділок – п’ятниця з 7.30 до 19.00, а в суботу – неділю з 7.30 до 17.00, перерва на обід з 12.00 до 12.30).

В ритуальній службі КП «Спецкомбінат» за місцем оформлення договору – замовлення в доступному для огляду місці для замовника надана повна інформація щодо можливих виконавців послуг, які уклали договір про надання ритуальних послуг, їх адрес, телефонів та режиму роботи, необхідний мінімальний перелік окремих видів ритуальних послуг із зазначенням вартості, особливостей та термінів виконання, перелік ритуальних послуг із зазначенням вартості, особливостей та термінів виконання, щодо кожного виконавця, витяги із необхідного мінімального переліку вимог щодо порядку організації поховання та ритуального обслуговування населення, порядку утримання кладовищ, а також інших місць поховання, вимог щодо утримання та охорони місць поховань, реєстрації поховань померлих та перепоховань, організації поховання за рахунок державного та місцевого бюджетів, пільгового обслуговування населення, витягів з положення, Закону України «Про поховання та похоронну справу», режиму роботи організації, що виплачують допомогу на поховання, книги заяв, пропозиції і скарг, режиму роботи та номерів телефонів місцевих органів виконавчої влади та територіального органу у справах захисту прав споживачів.

На території м. Суми розташовано 13 діючих кладовищ, на яких вже відповідно до діючого законодавства ритуальною службою КП «Спецкомбінат» отримані державні акти на право постійного користування земельною ділянкою. Із всіх діючих кладовищ 2 функціонують у відкритому, а 11 в частково – закритому режимі.

  Відкриті кладовища:

 1. Кладовище в районі 40-ї підстанції
 2. Ново-Центральне Баранівське – вул. Червонопрапорна;

Частково закриті кладовища:

 1. Міське - вул. 20р. Перемоги
 2. Засумське - вул. Баумана
 3. Лучанське - вул. 2-га Залізнична
 4. Пришибське - вул. Р.Корсакова
 5. Василівське – вул. Кощея
 6. Парфирівське (с. Василівка) – вул.. Вишнева
 7. Ганнівське – вул.. Сонячна
 8. Тимірязівське (аеропорт) – вул..Аерофлотська
 9. Тополянське - вул. Скрябіна
 10. Старе Баранівське – вул.. 3-я Червонопрапорна.
 11. Аварійне по вул. Прикордонній.

Кладовища відкриті для відвідувань щодня з квітня по вересень з 8.00 до 16.00 годин, з жовтня по квітень – з 8.00 до 15.00 годин.                                        

Поховання померлих на кладовищах проводяться щодня в літню пору з 10 годин до 16 годин, у зимовий час – з 11.00 до 15.00 годин.

Всі міські кладовища є комунальною власністю територіальної громади і перебувають у господарському віданні КП «Спецкомбінат». На всіх кладовищах м. Суми організовано і здійснюється реєстрація поховань, перепоховань померлих громадян та намогильних споруд.

Порядок виділення земельної ділянки та надання послуг на кладовищах м. Суми

На кладовищах м. Суми додаткові платні послуги не представляються, всі ритуальні послуги, на підставі договору – замовлення оформлюються та оплачуються тільки в Сумській ритуальній службі КП «Спецкомбінат».

В м. Суми функціонують 2 діючих та 11 частково – закритих кладовищ.

 В діючих кладовищах поховання померлих здійснюються на загальних підставах.

В частково-закритих кладовищах  поховання померлих здійснюються при наявності вільного місця в родинній огорожі. Для поховання померлого в родинній огорожі особа, яка взяла на себе зобов’язання поховати померлого (виконавець волевиявлення) повинна з’явитися до доглядача кладовища, написати заяву на поховання, надати свідоцтво по смерть померлого (оригінал), свідоцтво про смерть першого похованого (оригінал) або, якщо в огорожі поховані інші члени родини, то свідоцтво про смерть на всіх раніше похованих (оригінали), вказати родинну огорожу та при наявності вільного місця отримати схему розташування всіх поховань з відображенням вільного місця, після чого з’явитися в ритуальну службу КП «Спецкомбінат» для подальшого оформлення договору-заказу та отримання дозволу на поховання. Розташовані в огорожі могили, повинні мати таблички або пам’ятник (пам’ятники) з надписом, що затверджує поховання цього померлого.

Підпоховання в родинній огорожі здійснюється відповідно до Закону через 20 років після першого поховання, при наявності тих же документів. На бажання виконавця волевиявлення чи особи, яка взяла на себе зобов’язання поховати померлого, для поховання двох померлих в діючих кладовищах безоплатно виділяється місце для подвійного поховання.

Кожне поховання померлого здійснюється в окремій могилі. Під кожну могилу надається земельна ділянка таких розмірів:

Назва поховання

Розмір

Земельної ділянки

Могили

площа, м2

довжина, м

ширина, м

довжина, м

ширина, м

Подвійне

4,8

2,2

2,2

2,0

1,0

Одинарне

3,3

2,2

1,5

2,0

1,0

Урна з прахом

0,64

0,8

0,8

0,8

0,8

Примітка: У разі поховання померлого в нестандартній труні викопується могила залежно від довжини труни.

Копка могил власними силами замовників та іншими особами на кладовищах міста забороняється.

Після здійснення поховання виконавцю волевиявлення померлого, особі, яка взяла на себе зобов’язання поховати померлого, як користувачу місця поховання,  КП «Спецкомбінат» надає свідоцтво про поховання. Цей документ надає право його пред’явнику на встановлення намогильного спорудження (пам’ятника) в межах могили (родинного поховання), вирішення питання про проведення підпоховання, здійснення інших дій, пов’язаних з облаштуванням місця поховання, який вважається його власником. Це робиться для того, щоб в подальшому не виникало ніяких проблем при облаштуванні намогильних споруд (пам’ятників).

Порядок встановлення намогильних споруд

На могилах (місцях родинного поховання), в межах виділеної земельної ділянки дозволено встановлювати намогильні споруди (пам’ятники) та елементи облаштування могил, які повинні відповідати встановленим стандартам і технологіям.

Всі роботи, пов’язані з монтажем, демонтажем намогильних споруд, їх реєстрації, надання свідоцтва про власність намогильних споруд, виконуються у весняно – осінній період, беручи до уваги погодні умови не раніше ніж одного року після проведення поховання з метою ущільнення ґрунту після засипання (можливе й більш раннє проведення робіт, але з обов’язковим попередженням Замовника про можливі наслідки, в т.ч. і втрату гарантії на проведені роботи), з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 16.00 години, в суботу з 8.00 до 12.00 години. В вихідні та святкові дні відповідно до КЗпП України, роботи пов’язані з облаштуванням могил, монтажем та демонтажем намогильних споруд забороняються. Поховання на кладовищах не проводяться в дні великих релігійних свят.

Згідно діючого законодавства, намогильні споруди (пам’ятники) приватними підприємствами встановлюються у разі наявності у них договору з ритуальною службою   КП «Спецкомбінат» на проведення цих робіт.

У випадку, якщо власник могили (поховання) вирішив самостійно облаштувати або встановити намогильне спорудження (пам’ятник) власними силами, він повинен з письмовою заявою та паспортом звернутися до доглядача кладовища Сумської міської ритуальної служби КП «Спецкомбінат» та при цьому надати наступні документи:

 • оригінал свідоцтва про смерть похованого;
 • документи на придбання намогильного спорудження (пам’ятника), його ціни та дати придбання;
 • реквізити виконавця пам’ятника;
 • свідоцтво про поховання.

(оригінали документів після пред’явлення повертаються їх пред’явнику)

Після пред’явлення вказаних документів доглядачу кладовища, власник могили (поховання) повинен вказати родинну огорожу або місце поховання, отримати у доглядача кладовища схему розташування всіх поховань всередині огорожі (на земельній ділянці), отримати інструктаж про правила установлення намогильного спорудження (пам’ятника), після чого приступити до виконання робіт.

Після завершення робіт, на підставі наданих документів, встановлене намогильне спорудження (пам’ятник) доглядачем кладовища реєструються в книзі реєстрацій встановлених намогильних споруд (пам’ятників) і відповідальність за встановлення покладається на користувача місця поховання (власника могили).

Якщо користувач місця поховання (власник могили) не дотримує вище перелічені вимоги, встановленого їм намогильне спорудження (пам’ятник) не реєструється в книзі реєстрацій та Сумська міська ритуальна служба КП «Спецкомбінат» за їх збереження відповідальності не несе.

Намогильні спорудження (пам’ятники), огорожі, встановлені за межами відведеної земельної ділянки, у відповідності з діючим законодавством, підлягає демонтажу без попередження власника могили (поховання).

Послуги, які надає ритуальна служба КП «Спецкомбінат»

 • оформлення договору – замовлення на організацію та проведення поховання;
 • ознайомлення з виконавцями ритуальних послуг (суб’єктами господарювання), з якими КП «Спецкомбінат» укладено договір;
 • доставка померлого із дому в морг, звертатись по тел. 62-88-55 (цілодобово);
 • реєстрація, облік померлих та їх поховань на кладовищах м. Суми;
 • надання послуг спеціалізованими автокатафалками, із моргу додому та до місця поховання;
 • доставка ритуальних належностей;
 • безкоштовне виділення місць для поховання;
 • видача свідоцтва про поховання;
 • копка та засипання могил на 13-ти кладовищах міста;
 • надання всіх видів ритуальних послуг;
 • благоустрій місць поховання;
 • консультаційні послуги;
 • послуги організатора по проведенню ритуалу;
 • реалізація предметів ритуальної належності (труни, вінки, корзини, дерев’яні хрести та таблички);
 • безкоштовні поховання громадян окремих категорій;
 • надання послуг пільговим категоріям громадян;
 • виготовлення та встановлення намогильних споруд (пам’ятників);
 • видача дозволу на монтаж та демонтаж намогильних споруд;
 • реєстрація встановлених намогильних споруджень.

ВІДОМОСТІ ПРО КЛАДОВИЩА МІСТА СУМИ

№ п/п

Адреса (де розташоване)

 та найменування кладовища

Період, з якого здійснюється поховання (рішення уповноваженого органу)

Розмір кладовища

Статус кладовища(закрите, діюче)

Відповідальний за утримання кладовища(установа (підприємство, організація) повна адреса, контактна особа, телефон)

1.

Вул. Менжинського    – кладовище в районі 40-ї підстанції (І пусковий комплекс І черги)

2013 рік

2,54  га

Відкрите  кладовище

Комунальне підприємство «Спеціалізований комбінат»

м. Суми, 
вул. Лебединська, 5

Заступник директора з ритуальних послуг Опара Г.Г.

Тел. (0542) 
62-88-54

2.

Вул. Вишнева (село Василівка)  – Порфирівське  кладовище

1912 рік

0,4899 га

Частково-закрите кладовище

3.

Район аеропорту -  кладовище Тимірязівське

1945 рік

0,6676 га

Частково-закрите кладовище

4.

Вул. 20років Перемоги   – Міське кладовище

1876 рік

11,0787  га

Частково-закрите кладовище

5.

Вул. Баумана – Засумське кладовище

1880 рік

10,8901 га

Частково-закрите кладовище

6.

Вул. Соняча (квартал №4)  – Ганнівське кладовище

1937 рік

2,0435 га

Частково-закрите кладовище

7.

Вул. Скрябіна – Тополянське кладовище

1952 рік

0,7910 га

Частково-закрите кладовище

8.

Вул. Залізнична – Лучанське кладовище

1862 рік

5,7448  га

Частково-закрите кладовище

9.

Вул. 3-я Червонопрапорна  – Кладовище Баранівське  (Старе)

1893 рік

1,3555  га

Частково-закрите кладовище

10.

Великочернеччинська сільська рада (вул. Червонопрапорна) Сумського району Сумської області – Ново-Центральне Баранівське кладовище

1983 рік

44,0864 га

Відкрите кладовище

11.

Вул. М. Кощія –  Кладовище Василівське

1912 рік

0,2724 га

Частково-закрите кладовище

12.

Кладовище по вул. Прикордонній

1901 рік

5,9652га

Частково-закрите кладовище

13.

Вул. Римського-Корсакова – Пришибське кладовище

1904 рік

2,7302  га

Частково-закрите кладовище

 

Відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (далі – Закон), постанови Кабінету Міністрів України від 27 травня 2015 року № 354 «Про порядок прийняття рішень щодо невідповідності діяльності, найменування та/або символіки юридичної особи, політичної партії, її обласної, міської, районної організації або іншого об'єднання громадян вимогам Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року № 228, наказом Міністерства юстиції України від 09 червня 2015 року № 895/5 затверджено Положення про Комісію з питань дотримання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (далі – Положення).

Основними завданнями Комісії з питань дотримання Закону (далі – Комісія) є проведення правової експертизи матеріалів, поданих до неї, щодо невідповідності діяльності, найменування та/або символіки юридичної особи, політичної партії, її обласної, міської, районної організації або іншого структурного утворення, передбаченого статутом політичної партії, іншого об'єднання громадян вимогам Закону.

Відповідно до пункту 3 Порядку Мін`юст безпосередньо або через територіальні органи забезпечує постійний моніторинг відповідності найменування та/або символіки, матеріалів реєстраційної справи юридичної особи, політичної партії, її обласної, міської, районної організації або іншого структурного утворення, передбаченого статутом політичної партії, іншого об'єднання громадян вимогам Закону.

Згідно з пунктом 8 розділу ІІ Положення Комісія відповідно до покладених на неї завдань, зокрема, забезпечує функції методологічного забезпечення моніторингу відповідності найменування та/або символіки, матеріалів реєстраційної справи юридичної особи, політичної партії, її обласної, міської, районної організації або іншого структурного утворення, передбаченого статутом політичної партії, іншого об'єднання громадян вимогам Закону.

Відповідно до пункту 9 розділу ІV Положення організаційне забезпечення діяльності Комісії здійснює Департамент державної реєстрації Мін`юсту.

Пропаганда комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їхньої символіки юридичною особою, політичною партією, іншим об’єднанням громадян, друкованим засобом масової інформації та/або використання у назві символіки комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів є підставою для відмови в реєстрації та/або припинення діяльності юридичної особи, політичної партії, іншого об’єднання громадян, підставою для відмови в реєстрації та/або припинення випуску друкованого засобу масової інформації.

Юридичні особи, політичні партії, інші об’єднання громадян, зареєстровані на день набрання чинності цим Законом (21.05.2015), у разі порушення його вимог зобов’язані протягом одного місяця з дня набрання чинності цим Законом привести свої установчі документи, найменування та/або символіку у відповідність із вимогами цього Закону. При цьому такі юридичні особи звільняються від сплати адміністративного збору під час державної реєстрації змін до установчих документів, пов’язаних з приведенням їх у відповідність із цим Законом.

У разі недотримання вимог цього Закону юридичними особами, політичними партіями, іншими об’єднаннями громадян, зазначеними у пункті 3 статті 3 Закону, їхня діяльність підлягає припиненню в судовому порядку за позовом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державної реєстрації юридичних осіб, реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, громадських спілок, інших громадських формувань, або іншого уповноваженого органу державної влади, крім випадків, коли юридичними особами, політичними партіями, іншими об’єднаннями громадян вжито заходів щодо дотримання вимог цього Закону, а неможливість державної реєстрації змін до установчих документів, пов’язаних з приведенням їх у відповідність із цим Законом, зумовлена об’єктивними причинами.

Звертаємо увагу керівників громадських формувань: громадських організацій, структурних утворень політичних партії, творчих спілок, організацій профспілок, організацій роботодавців, територіальних громад, що у разі реєстрації/легалізації, а також зміни відомостей до установчих документів та до керівних органів, зміни місцезнаходження керівного органу, з питань легалізації/реєстрації та припинення діяльності необхідно надавати заяви, відомості про керівні органи, відповідні документи до Сумського міського управління юстиції, до відділу Державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, легалізації об’єднань громадян /Центр надання адміністративних послуг за адресою: 40000, м. Суми, вул. Горького,21, тел.: 661-918.