006.jpg

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон України) працюючим громадянам гарантується соціальний захист у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, охорона життя та здоров’я.

8 лютого відбулося чергове засідання комісії по розгляду заяв громадян з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо-переміщеним особам, на якому розглянуто 59 справ.

За результатами засідання комісії 5 внутрішньо-переміщеним особам вирішено призначити (відновити) пенсії та здійснити повернення сум недоотриманих пенсій за минулий період, а також призначити 51 внутрішньо-переміщеній особі щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг та інших видів державних соціальних виплат.

Громадяни, які є дітьми померлого годувальника, і не мають права отримувати пенсію можуть звернутись за призначенням державної соціальної допомоги на умовах, які передбачено Законом України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 року № 15 «Про внесення змін до пункту 3 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» внесено зміни, що стосуються розміру призначення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

Повідомляємо, що у разі смерті одного з батьків мати або батько мають право на отримання наступних виплат на дітей:

-допомога на дітей одиноким матерям (батькам) у разі смерті одного з батьків (передбачена Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми»);

Електронна послуга, яку 30 березня 2017 року разом запровадили Міністерство соціальної політики, Міністерство юстиції та Державне агентство з питань електронного урядування, поступово набуває популярності серед новоспечених батьків.
Скористалися можливістю подати документи для призначення допомоги при народженні дитини в електронній формі протягом 2017 року 81 особа.

В місті Суми на сьогоднішній день дуже актуальним залишається питання запобігання насильству в сім’ї та агресивним діям осіб з ознаками психічного розладу, тому пропонуємо мешканцям міста в разі виявлення таких ситуацій діяти у відповідності до наступних законодавчих актів.

На сьогоднішній день відмічається щорічне збільшення кількості підприємств, де колективний договір став основним дієвим нормативним актом, у якому об’єктивно збалансовані інтереси сторін з урахуванням потреб найманих працівників і реальних можливостей підприємств. Це є свідченням зростаючої ролі колективних договорів і взаємного бажання сторін вирішувати соціально-економічні проблеми на принципах соціального діалогу.

Повідомляємо, що громадянам, яким призначено допомогу на дітей одиноким матерям з 1 липня 2017 року, вже в січні 2018 року необхідно звернутись до департаменту соціального захисту населення для підтвердження права на отримання державної соціальної допомоги на наступний термін.Одночасно нагадуємо, що допомога на дітей одиноким матерям призначається з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами і виплачується протягом шести календарних місяців. Кожні шість місяців розмір допомоги підлягає перегляду згідно з доходами родини.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2011 року № 268 (із змінами та доповненнями) затверджено порядок виплати одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня» відповідно до Закону України «Про державні нагороди України» (далі - винагорода).