001.jpg
Сайт працює в тестовому режимі

Департаментом соціального захисту населення Сумської міської ради проведено виплату щорічної разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» 9 067 ветеранам війни на суму 9,9 млн. грн.

1 січня 2017 року вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», якою затверджено порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі - Порядок).

Департаментом соціального захисту населення Сумської міської ради (надалі - департамент) у територіальних межах м. Суми забезпечується реалізація державної політики у сфері соціального захисту внутрішньо переміщених осіб відповідно до умов, які обумовлені вимогами чинного законодавства.

Так, на обліку в департаменті перебуває 6188 осіб, зареєстрованих в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб, в той же час отримувачами щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (надалі – щомісячна адресна допомога) є 1266 сімей. Вже з початку 2017 року проведено 5 засідань комісії по розгляду заяв громадян з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

Одним із основних пріоритетів соціального захисту населення в місті Суми є формування та забезпечення подальшого виконання завдань міської програми «Місто Суми – територія добра та милосердя», відповідно до якої надаються додаткові соціальні гарантії окремим категоріям мешканців міста Суми. На 2017 рік до програми включено видатки на загальну суму 31 748,2 тис. грн.

Так, в 2017 році як і в попередніх роках планується надання пільг при оплаті за житлово-комунальні послуги 1 054 сімям на загальну суму 1 748,5 тис. грн., або 5,5% від загальної суми (Почесний громадянин міста Суми, 649 Почесних донорів, 123 сім’ї інвалідів по зору, 33 сім’ї онкохворих дітей, 232 сім’ї інвалідів ДЦП, 15 сімей загиблих в Афганістані та сім’я загиблого під час Революції Гідності).

Відповідно до Обласної програми соціального захисту населення на 2017 - 2021 роки (далі – Програма) за рахунок коштів обласного бюджету твердим паливом (дровами, торфобрикетами) забезпечуються особи, які виконують (виконували) службові обов'язки у зоні антитерористичної операції, а під час виконання ними зазначених обов'язків – їх сім'ї та члени сімей осіб, які загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, одержаних під час участі в антитерористичній операції, за умови що їх житлове приміщення не забезпечене електро-, тепло- або газопостачанням.
Забезпечення пільгової категорії сімей твердим паливом (дровами, торфобрикетами) здійснюється один раз на рік в обсягах 5 кубічних метрів твердолистяних, або 6 кубічних метрів шпилькових та м'яколистяних порід, або 1,2 тони торфобрикетів на домогосподарство (у межах 2500 гривень вартості твердого палива з урахуванням доставки).
Починаючи з січня 2017 року Програмою передбачено, що зазначені сім’ї мають можливість отримати компенсацію на придбання твердого палива у розмірі 2500 гривень.
Виплата компенсації готівкою здійснюється за місцем реєстрації один раз на рік на домогосподарство.

Соціальний захист працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими та несприятливими умовами праці, являється важливою складовою соціальної політики держави.
Відповідно до чинного законодавства України атестація робочих місць за умовами праці це сукупність заходів, які мають за мету комплексну оцінку кожного робочого місця на відповідність Системі стандартів безпеки праці, технічному і організаційному рівням. Це забезпечує поліпшення стану безпеки виробництва, якості продукції і головне, передбачає урегулювання відносин між роботодавцем та працюючим населенням в галузі безпечних і здорових умов праці.

Атестація робочих місць за умовами працi проводиться на підприємствах i в організаціях незалежно від форми власності і господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, устаткування, прилади, сировина та матеріали є потенційними шкідливими та небезпечними виробничими факторами, що можуть несприятливо впливати на стан здоров'я працюючих, а також їх нащадків як зараз, так i в майбутньому.

Колективний договір – це нормативно – правовий договір, що укладається між трудовим колективом підприємства та роботодавцем з метою регулювання виробничих, трудових і соціально – економічних відносин і узгодження інтересів обох сторін підприємства, організації, установи.

23 серпня 2016 року постановою Кабінету Міністрів України затверджений Порядок виплати грошової компенсації вартості проїзду учасників антитерористичної операції до реабілітаційниї установ для проходження психологічної реабілітації та назад.

Травень 2017
Пн В Ср Ч Пт Сб Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31