001.jpg

09 лютого в приміщенні прес-центру «Sumy news», по вул. Петропавлівська, 53 відбулося засідання круглого столу на тему: «Ефективні шляхи вирішення проблемних питань ВПО в контексті останніх законодавчих змін».
В зустрічі взяли учать юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, яки вже три роки безкоштовно надають повний спектр юридичної підтримки для внутрішньо переміщених осіб в Чернігівській та Сумській областях в рамках проекту «Захист прав, зниження ризиків та посилення гуманітарної допомоги ВПО та населенню, постраждалим внаслідок конфлікту в Україні». Юрист Володимир Виноградов наголосив на необхідності тісної співпраці державних установ та громадських організацій, які займаються правовим захистом та соціальною допомогою переселенцям.

Міжнародна організація з міграції (МОМ) за фінансової підтримки Уряду Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії розпочинає проект допомоги з працевлаштування та самозайнятості внутрішньо переміщених осіб та місцевих мешканців, в тому числі учасників бойових дій та осіб, які належать до уразливих категорій населення (http://www.iom.org.ua/ua).

Внутрішньо переміщені особи з інвалідністю у грудні отримають щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг у нових розмірах!
У зв’язку зі змінами від 13.09.2017 до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505, департаментом соціального захисту населення у листопаді був здійснений перерахунок розмірів грошової допомоги особам з інвалідністю І та ІІ групи та дітям з інвалідністю внутрішньо переміщеним особам з 16.09.2017.

Департаментом соціального захисту населення Сумської міської ради у територіальних межах м. Суми забезпечується реалізація державної політики у сфері соціального захисту внутрішньо переміщених осіб відповідно до умов, які обумовлені вимогами чинного законодавства.
Постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» спрощено порядок обліку внутрішньо переміщених осіб та забезпечено дієвий контроль в системі здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Такий контроль здійснюється шляхом перевірки наданих у довідці про взяття на облік відомостей про фактичне місце проживання та складання акту обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.

До уваги громадян, які отримують щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

У зв’язку із складною ситуацією, в якій опинилися постраждалі та внутрішньо переміщені особи, з метою надання їм підтримки, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 535 «Про затвердження Порядку використання коштів, що надійшли від фізичних та юридичних осіб для надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та внутрішньо переміщеним особам», відкрито рахунки для зарахування коштів від фізичних і юридичних осіб для надання одноразової допомоги особам вищезазначених категорій.

1. Для зарахування коштів у національній валюті (гривні):

Міністерство соціальної політики України

ЄДРПОУ – 37567866

рах. 31252301178737 в Державній казначейській службі України, м. Київ

МФО 820172.

2. Для зарахування коштів у євро та доларах США:

Міністерство соціальної політики України

ЄДРПОУ – 37567866

рах. 25302020054709 в АТ «Укрексімбанк» м. Києва

МФО 322313.

Зважаючи на складну соціально-економічну ситуацію, в якій опинилися громадяни зазначених категорій, надання такої допомоги є вкрай важливим для забезпечення їхньої життєдіяльності.

В Україні працює масштабний спільний проект, який спрямований на правовий захист громадян, які були вимушені залишити окуповані та небезпечні території.

Проект впроваджений Данською радою у справах біженців (Drc-Danish Refugee Council), Всеукраїнською благодійною фундацією «Право на захист» у партнерстві з НІАS, за фінансової підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в 20 областях нашої держави, в тому числі й на Сумщині. Партнером проекту в Сумській області є Чернігівський громадський комітет захисту прав людини.

В рамках проекту для вимушених переселенців з окупованих територій та зони проведення АТО, безкоштовно працюють кваліфіковані юристи, які захищають законні права таких осіб, використовуючи всі необхідні засоби та інструментарії правового захисту із гарантованою безкоштовною доступністю юридичних послуг. Правозахисники надають всебічну безоплатну юридичну та консультаційну підтримку і допомогу, в тому числі в національних й міжнародних судових інстанціях, з правових питань щодо набуття статусу внутрішньо переміщених осіб, отримання соціальних гарантій та пільг, відновлення знищених або втрачених документів, оформлення права власності, стягнення аліментів, отримання компенсацій за пошкоджене або втрачене внаслідок бойових дій майно, а також з будь-яких інших питань.

Урядом України внесено зміни до Порядку надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (надалі – грошова допомога), якими визначене публічне акціонерне товариство «Державний ощадний банк України» уповноваженим банком, який відкриває та обслуговує поточні рахунки, на які зараховується грошова допомога, а також який приймає документи, необхідні для призначення грошової допомоги у разі відкриття поточного рахунка (у тому числі у разі призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк, якщо виплата грошової допомоги раніше не здійснювалася через установи уповноваженого банку). Відповідні зміни набрали чинності з 10.07.2015.

Для отримання грошової уповноважений представник сім’ї звертається за фактичним місцем проживання (перебування) сім’ї до установи уповноваженого банку для відкриття в установленому порядку поточного рахунка, пред’являє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, та подає на адресу уповноваженого органу відповідну заяву про надання грошової допомоги (для призначення грошової допомоги вперше) або заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги (у разі призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк), а також пред’являє довідки всіх членів сім’ї про взяття на облік осіб, які переміщуються, строк дії яких продовжено на наступний період.

04 березня 2015 року Урядом ухвалено постанову № 79 «Про деякі питання оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції», якою визнано за доцільне здійснити перевірку та уточнення даних, наданих підрозділам соціального захисту переселенцями щодо їх фактичного місця проживання. Організацію такої роботи покладено на Державну міграційну службу України. З метою уникнення черг при наданні адміністративних послуг, Урядом прийнято рішення щодо залучення до здійснення перевірок працівників підрозділів МВС, представників інших органів виконавчої влади, а також органів місцевого самоврядування.

Протягом 10 денного строку з моменту видачі довідки органом соціального захисту, переселенці мають звернутися до підрозділу міграційної служби за місцем фактичного проживання та повідомити адресу. Після перевірки даних, до довідки протягом трьох днів буде проставлено відповідний штамп про реєстрацію місця проживання. У разі зміни адреси фактичного місця проживання, переселенці протягом 10 днів мають повідомити міграційну службу про такі зміни

Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи без внесення до неї підрозділом державної Міграційної служби відмітки про реєстрацію місця проживання/перебування не буде дійсною.