003.jpg
Сайт працює в тестовому режимі

Інформуємо про те, що 13.05.2014 року Верховною Радою України прийнято та 04.06.2014 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв'язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України" (далі - Закон), яким внесені окремі зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, Цивільно-процесуального кодексу України, Кримінально-процесуального кодексу України, Закону України "Про звернення громадян", Закону України "Про Військову службу правопорядку у Збройних Силах України", Закону України "Про банки і банківську діяльність" та Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції".

I. Поняття конфлікту інтересів

 

Конфлікт інтересів – суперечність між особистими інтересами особи та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.

Під «особистими інтересами» - слід розуміти ”будь-які інтереси публічного службовця, обумовлені особистими, родинними, дружніми чи будь-якими іншими позаслужбовими стосунками з іншими фізичними чи юридичними особами, в тому числі особисті майнові та немайнові інтереси, а також ті, що виникають у зв’язку з його членством або діяльністю в громадських, політичних та релігійних організаціях.

Саме по собі приховування особою наявного приватного інтересу вже розцінюється, як порушення службової дисципліни і потребує вжиття відповідних заходів щодо запобігання корупції.

У прокуратурі м. Суми відкрито «гарячу» телефонну лінію 60-74-33.

«Гарячу» лінію відкрито з метою недопущення фактів порушення прав фізичних осіб-підприємців та господарюючих суб’єктів, незаконного втручання в їх господарську діяльність, тиску з боку органів державного контролю, а також органів прокуратури при здійсненні правозахисної діяльності.

Зателефонувати на номер 60-76-43 та повідомити про факти тиску підприємці можуть з 9 до 18 години в будні дні.

Нагадаємо, що подібна «гаряча» телефонна лінія створена і у прокуратурі Сумської області за номером 22-11-83.

За 9 місяців 2012 року згідно статистичних даних спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції в Сумській області складено та направлено до суду 73 адміністративні протоколи за порушення Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», з яких судами по 70 адміністративних справах вже прийнято рішення, з них: на 62 порушників антикорупційного законодавства накладено штраф, 8 справ про адміністративне правопорушення закрито.

Збитки, завдані корупційними правопорушеннями протягом 9 місяців 2012 року склали 32990 гривень, з них вже відшкодовано - 20697 гривень, сума накладеного штрафу склала 62125 гривень.

Аналіз кількісного складу осіб, яких протягом 9 місяців 2012 року притягнуто до адміністративної відповідальності, дає змогу виявити сфери, де вчинюється найбільша кількість корупційних правопорушень. Так, у числі притягнутих до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень 18 (29%) посадових осіб органів місцевого самоврядування, 8 (12,9%) посадових осіб юридичних та фізичних осіб, по 6 (по 9,7%) державних службовців, службових осіб і працівників державної кримінально-виконавчої служби та посадових і службових осіб інших органів державної влади, 5 (8%) посадових осіб юридичних осіб публічного права тощо.

  • Управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України у Сумській області - 67-63-74, з 8-00 до 18-00;
  • Прокуратура м. Суми - 60-74-30;
  • Управління Служби Безпеки України в Сумській області - 22-25-71;
  • Постійнодіюча цілодобова "гаряча" телефонна лінія при облдержадміністрації "Стоп корупції" - 60-01-66.