003.jpg

Вулиця Герасима Кондратьєва, яка раніше називалася Лебединською, веде до культурного центру міста: на Театральну площу та на вулицю комбрига Євгена Коростельова (колишня Гагаріна) – до стадіону "Ювілейний", збудованого в 2001 році до 10-річчя Незалежності України. Його криті трибуни вміщають 26 тис. глядачів. Призначений у першу чергу для футбольних матчів, стадіон також використовується для проведення масових шоу. Його оточує красива огорожа, виготовлена на сумському чавуноливарному заводі "Центролит".

Гордістю сумчан є також першокласно обладнані легкоатлетичний манеж Банківської академії в Харківському житловому масиві та кінноспортивний комплекс у с. Патріотівка.

Із Сумщиною пов’язані спортивні досягнення наших земляків, олімпійських чемпіонів: важкоатлета Леоніда Жаботинського, легкоатлетів Володимира Куца та Володимира Голубничого, весляра Олександра Шапаренка та інших.

З оглядової площадки перед стадіоном видно один з навчальних корпусів Вищого училища мистецтв і культури імені Дмитра Степановича Бортнянського, відомого композитора ХVІІІ – першої чверті ХІХ ст., уродженця Сумщини. У будинку з мезоніном, на розі нинішніх Академічного провулка і вулиці Гагаріна, за спогадами старожилів, містилася перша в місті приватна музична школа, заснована й очолювана композитором і педагогом Аркадієм Максимовичем Абазою. Уродженець Курської губернії, він жив і працював у Сумах у 1877-1881 роках.

70-і роки ХІХ століття пам’ятні приїздами на Сумщину великого російського композитора Петра Ілліча Чайковського. Майже кожне літо він відпочивав у Низах, у 20 км від Сум, у свого приятеля М. Д. Кондратьєва. Петро Ілліч створював тут підручник з гармонії, оперу "Коваль Вакула", Другу симфонію, що стала згодом називатися Українською.