002.jpg

Інформація про ІІІ міський пленер «Сумська палітра»

 

13-22 травня 2010 року відкритий міський пленер „Сумська палітра” відбувся в нашому місті вже в третій раз.

Цього разу географія учасників даного мистецького проекту, порівняно з минулими роками, ще більше розширилась. Для творчої праці, обміну досвідом та змалювання Сум приїхали 9 майстрів пензля з різних міст України, Росії та Молдови.

Доповнили склад учасників пленеру, як і в минулі роки, їх сумські колеги.

Протягом 10-ти днів 12 майстрів пензля з міст: Харкова, Ізмаїла, Могилів-Подільського та Сум (Україна), Курська, Бєлгорода, Брянська (Росія) та Тирасполя (Молдова) працювали в історичній частині міста (вул. Соборна, Троїцька, Псільська, сквер „Дружба”, садиби Лінтварьових, Старичевих тощо) та змальовували мальовничі околиці міста (Баси, Баранівка, Лука).

Враховуючи той факт, що Сумщина є батьківщиною відомого українського скульптора М. Г. Лисенка, учасники пленеру працювали і у с. Шпилівка.

ПОЛОЖЕННЯ про міський пленер „Сумська палітра” 

 

Загальні положення 

Засновником пленеру є Сумська міська рада.

Організатори пленеру: відділ культури та туризму Сумської міської ради і Сумська обласна організація Національної спілки художників України.

 

Мета та основні завдання 

Головною метою відкритого міського пленеру „Сумська палітра” є розвиток образотворчого мистецтва в місті, підтримка та відзначення майстрів зазначеного жанру, які у своїх художніх роботах увіковічують неповторну красу та велич м. Суми, сприяють підвищенню його іміджу та утвердженню як європейського міста з розвиненим культурним потенціалом і багатою культурною спадщиною.