0010.jpg

Враца (Болгарія)

http://www.vratza.bg/

Місто розташоване на північному заході Болгарії, біля північних передгір’їв Стара-Планіни, адміністративний центр Врачанскої області в 116 км від міста Софії. Населення – 69 тис. осіб.

Під час візиту Сумської офіційної делегації 26 липня 1966 року відбулися перші контакти з питань встановлення і розвитку дружніх відносин, співробітництва та взаємодопомоги між Сумською обласною адміністрацією та Врачанським округом, згідно яких і визначено міста-побратими: Суми - Враца.

З 27 травня по 3 червня 1996 року з візитом у м. Враца перебувала офіційна делегація м. Суми. За підсумками якого 3 червня 2000 року було підписано Угоду про дружбу і співробітництво між дружніми містами Суми та Враца на безстроковий період.

Протягом тривалого періоду дружніх відносин неодноразово відбувався обмін делегаціями з метою вивчення різних питань: управлінської діяльності, розвитку комунального господарства міста, роботи транспорту, питань освіти, охорони здоров'я, спорту, туризму, роботи промислових підприємств.

Театральні колективи м. Суми неодноразово брали участь у традиційному міжнародному фестивалі у м. Враца.

Неодноразово відбувалися обміни спеціалістами різних галузей з метою обміну досвідом

Починаючи з 2009 року творчі та фольклорні колективи м. Суми беруть участь у Міжнародному фольклорному фестивалі «Врачанська весна», де виконують українські народні пісні, знайомлять жителів Врачанського округу з національними танцями та музичними інструментами.

Також, щороку представники м. Суми беруть участь в урочистостях з нагоди святкування річниці подвигу національного героя Болгарії Хрісто Ботева (Дня міста Враца) та зустрічаються з представниками україно-російської общини м. Враца.

У 2013 році офіційна делегація міста Враца взяла участь у святкуваннях Дня міста Суми.

У рамках співпраці з  дружнім містом у 2015 році відбулося два візити до м. Враца:

- з 28 квітня по 1 травня творчий колектив «Молодість» взяв участь у Х Міжнародному фольклорному фестивалі «Врачанська весна», де представив не лише місто Суми, а й всю Україну, та став переможцем фестивалю.

- у червні представники Сумської міської ради взяли участь у святкових заходах, присвячених Дню дружнього міста.

У період з 1 по 3 вересня 2017 року делегація міста Враца завітала до міста Суми та прийняла участь у щорічному святкуванні Дня міста Суми.

У червні 2018 року офіційна делегація міста Суми відвідала партнерське місто, де взяла участь в урочистих заходах із нагоди Дня міста Враца та 142-ої річниці з Дня подвигу Христо Ботева та його загону.

Під час офіційної зустрічі з мером міста Враца паном Каліном Каменовим було підписано Угоду про партнерство та співпрацю між містами, яка передбачає обмін досвідом і спільними проектами у сфері місцевого самоврядування, культурно-спортивне співробітництво, спільні виставки, конференції та форуми, сприяння підприємництву, зміцненню зв'язків у сфері туризму та охорони здоров'я.