0012.jpg

Народився у 1939 році в м. Суми. Трудову діяльність розпочав у 1959 році після закінчення Сумського будівельного технікуму. В подальшому його життя пов’язане з будовами міста, області, України. Пройшов всі сходинки професійного зростання. Працював бетонярем, майстром, виконробом; потім начальником виробничого відділу управління нульових робіт №453 тресту №90 в місті Суми. Згодом був призначений начальником управління виробничо-технічної комплектації тресту «Сумхімбуд», в 1970 році – начальником будівельно-монтажного управління «Хімбуд» цього ж тресту.

З 1976 по 1982 рр. – керуючий трестом «Сумхімбуд», з 1982 р. – головний інженер «Сумпромбуд». З 1984 року – начальник комбінату «Супромбуд». На базі цього підрозділу у 1994 році створюється відкрите акціонерне товариство «Сумбуд», головою правління якого був обраний Сумбатов Рубен Ашотович. На цій посаді він працював 12 років. З 2006 року по 2012 рік – голова наглядової ради, а з 2011 року і по теперішній час Почесний президент ПАТ «Сумбуд».

Брав безпосередню участь у ліквідації наслідків землетрусу та відбудові зруйнованих стихією міст у Вірменії, житла для переселенців із забрудненої зони під час аварії на ЧАЕС.

На його особистому рахунку спорудження об’єктів хімічної, легкої промисловості, машинобудування; розвиток інфраструктури об’єктів соціальної сфери та соціального захисту, закладів і установ освіти, охорони здоров’я: обласна наукова бібліотека, готель «Суми», молодіжний центр «Романтика», Театральна площа, майдан Незалежності, комплекс «Манеж» Української академії банківської справи.

Проводить значну роботу з професійними закладами освіти. Підтримує молодь на підприємстві. Ініціатор створення молодіжних бригад.

Ініціював створення в місті філії ЦНДУ Держкоммістобуду України і лабораторно-експериментальної бази для нього.

Доктор технічних наук, академік Академії будівництв.

У 1966 році нагороджений медаллю «За трудову доблесть», у 1974 р. – орденом «Трудового Червоного Прапору», у 1979 році Рубену Ашотовичу присвоєно почесне звання «Заслужений будівельник України», двічі лауреат Державної премії СРСР (1981 р. та 1990 р.), у 1999 році отримав Почесну грамоту Кабінету Міністрів України, у 1998 р. нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, у 2005 р. – ІІ ступеня, у 2009 р. – І ступеня.

За плідну діяльність у сфері будівництва, високий професіоналізм, широку меценатську та спонсорську допомогу у листопаді 2014 року Сумська міська рада присвоїла Сумбатову Рубену Ашотовичу звання «Почесний громадянин міста Суми».