003.jpg

Віта Олександрівна народилась 18 січня 1986 року в смт. Краснопілля Сумської області.

Біатлоністка, майстер спорту, член національної збірної команди України, чемпіонка та бронзова призерка Олімпійських ігор у Сочі, п’ятиразова призерка чемпіонатів Світу, переможниця й призерка етапів Кубку світу, п’ятиразова чемпіонка Європи з біатлону. Учасниця Олімпійських ігор 2010 р. у Ванкувері та 2014 р. у Сочі.

Студентка Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка. Тренери – Байда С.І., Шамрай Г.І.

У квітні 2011 року Віта здобула перемогу в традиційних змаганнях з біатлону «Приз пам’яті Фатьянова», що відбувались на Камчатці. Вона перемогла у спринті та у гонці переслідування, отримавши головний приз турніру – автомобіль «Мерседес».

На чемпіонаті світу 2012 р. Віта здобула бронзову медаль у спринті.

У березні 2009, 2010,2011 і 2012 рр. рішенням експертної комісії Національного Олімпійського Комітету визнавалася найкращою спортсменкою місяця в Україні.

На чемпіонаті світу 2013 р. здобула бронзову медаль у спринті і срібну в естафеті.

На Олімпіаді в Сочі здобула «бронзу» в спринті і «золото» в естафетній гонці 4X6 км. (збірна України виступала у складі Юлії Джими, Віти та Валі Семеренко та Олени Підгрушної).

Нагороджена орденом княгині Ольги І ступеня.

Рішенням Сумської міської ради від 13 серпня 2015 року №4670-МР Віті Олександрівні присвоєно звання «Почесний громадянин міста Суми».