007.jpg

Народився 2 червня 1936 р. у Сумах. Один із найкращих майстрів спортивної ходьби в історії легкої атлетики. Заслужений майстер спорту. Олімпійський чемпіон 1960 і 1968 рр., чемпіон Європи 1974 р., срібний призер Олімпійських ігор 1972 р., бронзовий – 1964 р., на чемпіонатах Європи здобув срібну (1966) та бронзову (1962) медалі.

Встановив найвищі світові результати у 1955 і 1958 рр. Прізвище Володимира Степановича занесено до Книги рекордів Гіннеса.

Нагороджений орденами Трудового Червоного Прапора і «Знак Пошани», орденом «За заслуги» III ступеня. Кавалер срібного Олімпійського ордена.

У 2012 році обраний Членом Зали Слави Міжнародної Асоціації легкоатлетичних федерацій (IAAF). Це найвища відзнака досягнень легкоатлета, вінець спортивної кар’єри, що віншує його перемоги та рекорди.

А починалося все з вболівання за свого товариша, який займався спортивною ходьбою. На міських легкоатлетичних змаганнях той умовив Володю вийти на дистанцію разом з ним. І вони фінішували з однаковим результатом. На новачка звернули увагу, але пройшли роки, перш ніж ім’я Володимира Голубничого стане відомим.

Шістнадцятирічним юнаком Володимир Степанович став учнем слюсаря, а згодом – слюсарем ремонтно-механічного цеху заводу ім. М.В. Фрунзе.

У 17 років він виграє чемпіонат України серед дорослих у ходьбі на 10 кілометрів, залишивши позаду багатьох іменитих. Далі встановлює кілька рекордів України на різних дистанціях. А через два роки на змаганнях у Києві стає світовим рекордсменом у ходьбі на 20 кілометрів. Тоді, у 1955 р., результат Володимира Голубничого – півтори години, вважався надзвичайно високим, тим більше, що показав його дев’ятнадцятирічний спортсмен. А мине двадцять один рік – і у Києві на чемпіонаті України, при відборі команди учасників Олімпійських ігор у Монреалі, Голубничий покаже феноменальний результат: 1 година 23 хвилини 55 секунд. І знов уболівальники у захопленні, адже володареві цього досягнення через місяць виповниться 40 років.

Небагато в історії спорту атлетів, хто майже чверть століття залишався у великому спорті. І не тільки брав участь у найвідповідальніших змаганнях, а й здобував гучні перемоги.

Протягом свого спортивного життя Володимир Голубничий пройшов тисячі й тисячі кілометрів. Вони становлять довжину, що вдвічі перевищує земний екватор.

Школу Голубничого пройшли сотні юнаків і дівчат, чимало з яких стали відомими. Серед них майстри спорту міжнародного класу Раїса Синявина і Тетяна Кривохижа – володарі Кубка СРСР зі спортивної ходьби, Анатолій Козлов – неодноразовий чемпіон України, багато інших його вихованців, які ставали переможцями і призерами спортивних змагань.

І на заслуженому відпочинку Володимир Степанович не полишав активно передавати молодим спортсменам свій досвід.

Володимир Степанович – президент Спілки спортсменів-ветеранів м. Суми, почесний президент обласної ради фізкультурно-спортивного товариства «Спартак», член Національного олімпійського комітету України.

У 1995 р. Володимиру Степановичу Голубничому присвоєно звання «Почесний громадянин міста Суми».

16 серпня 2021 року Володимир Степанович пішов з життя.