001.jpg

Семеренко Валентина Олександрівна народилась 18 січня 1986 року в смт. Краснопілля Сумської області.

Українська біатлоністка, заслужений майстер спорту України, член національної збірної команди України. Чемпіонка Олімпійських ігор у Сочі, чемпіонка та чотириразова призерка чемпіонатів світу з біатлону, переможниця та призерка етапів Кубку світу з біатлону, чемпіонка світу серед юніорів 2004 р., семиразова чемпіонка Європи, чемпіонка світу з літнього біатлону 2011 р. у спринті, неодноразова чемпіонка першостей та Чемпіонатів України, на XXІІІ Всесвітній зимовій універсіаді виборола 4 медалі (3 срібні та 1 бронзову). Учасниця Олімпійських ігор 2006 р. у Туріні, 2010 р. у Ванкувері та 2014 р. в Сочі.

Старший лейтенант Служби безпеки України.

Студентка Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка. Тренери – Байда С.І., Шамрай Г.І.

Свій перший особистий подіум, ІІІ місце на етапах Кубку світу, Валя здобула 4 лютого 2011 р. у спринтерській гонці у Преск-Айлі (штат Мен, США), першу особисту перемогу – 15 грудня 2013 р. у гонці переслідування на етапі Кубку світу в Аннесі, Франція.

На Олімпіаді в Сочі здобула «золото» в естафетній гонці 4X6 км (разом із Юлією Джимою, Вітою Семеренко та Оленою Підгрушною).

24 лютого 2014 року Україна піднесено зустрічала головних тріумфаторок Олімпійських ігор – нашу команду з біатлону, а саме: Олену Підгрушну, Юлію Джиму, Віту та Валю Семеренко, які прославили рідну країну на глобальному спортивному форумі та присвятили свої досягнення великому українському народу.

Спортсменок, тренерів та колектив Олімпійської команди в міжнародному аеропорту «Бориспіль» вітали члени Виконкому Національного олімпійського комітету, представники Міністерства молоді та спорту, спортивних федерацій, фізкультурно-спортивних товариств та відомств, обласних організацій, рідні та близькі наших спортсменів, численні представники ЗМІ.

Рішенням Сумської міської ради від 13 серпня 2015 року №4670-МР Валентині Олександрівні Семеренко присвоєно звання «Почесний громадянин міста Суми».