У Інклюзивній філії Сумської публічної бібліотеки поліпшили умови роботи у студії звукозапису.
Створена вона громадською активісткою, а ось вже кілька років як співробітницею бібліотеки Дарією НЕКОЛЮК-САССОЮ. Незряча жінка, яка разом з чоловіком Анатолієм САССОЮ знайшла свій прихисток у нашій громаді, присвятила себе озвучуванню книжок. Разом із чоловіком, який обробляє записи та додає звукові ефекти, Дарія створює атмосферні аудіоверсії творів — від класики до сучасної української літератури.
Спочатку це була ініціатива родини переселенців, яка швидко знайшла повну підтримку та однодумців у інклюзивній бібліотеці. Для її втілення у приміщенні книгозбірні виділили окрему кімнату, встановили комплект обладнання для звукозапису. З ремонтом кімнати нещодавно посприяла народний депутат України Тетяна СКРИПКА.
Цього тижня вона завітала до бібліотеки та передала необхідний сучасний ноутбук. Тепер у пані Дарії та її чоловіка є все необхідне для продовження важливої місії: зробити книжки доступними для кожного.
«Безбар’єрність — це не лише про пандуси чи спеціальні таблички. Це про створення простору, в якому кожна людина, незалежно від її фізичних можливостей, може розвиватися, вчитися, творити й надихати інших», – говорить Тетяна Скрипка.
Пані Дарія подякувала за допомогу: «Дуже добре, коли твою роботу цінують, це ще більше мотивує». А ще була вдячна колективу бібліотеки: «За весь цей час я відчувала і відчуваю до себе з боку колективу повагу, підтримку, розуміння. Працювати у дружній атмосфері і гарних умовах – одне задоволення».
Додамо, що коштом бюджету громади тут нещодавно оновили санвузол, який став більш інклюзивним. Бібліотека також має пандус для зручного доступу, тактильні вказівники, книги, надруковані шрифтом Брайля, аудіокниги, обладнання кнопкою виклику тощо.
Нагадаємо, з 19 по 25 травня в Україні вперше триває Національний тиждень безбар’єрності. Він має сприяти формуванню культури безбар’єрності в суспільстві, посиленню мотивації до змін та поширення позитивних прикладів рівних можливостей для всіх.