Очільник міста Олександр ЛИСЕНКО з трибуни міської ради розповів про останні результати перемовин щодо врегулювання ситуації з отриманням Дирекцією «Котельня Північного промвузла» лімітів на газ.
Міський голова нагадав, ситуація з затриманням опалення у домівках споживачів КППВ виникла через борги за комерційний газ.
«Наразі машинобудівне підприємство має заборгованості майже у 200 млн доларів США. Котельня Північного промвузла належить до комплексу заводу, і тому вона в аналогічній ситуації щодо заборгованості, – зауважив очільник Сум. – 5 жовтня нами були підписані і подані разом із КППВ до НАК «Нафтогаз України» протоколи на ліміти. Заперечень не було, але ввечері стало відомо, що, через нерозрахунки, номінацій не надають. Керівництво заводу заявляло, що відповідні розрахунки буде зроблено, на що необхідно 13 днів. Газотрейдер звернувся до них із вимогою замість 19 млн грн. заборгованості виплатити 10 млн грн., після чого буде знято відповідний арешт і НАК «Нафтогаз України» надасть ліміти на газ. Ця процедура займала 13 днів. Ми щодня тримали це питання на контролі. Керівництво Котельні запевняло в тому, що вони звертаються до засновників та акціонерів, про те, щоб виділити хоча б 7 млн грн., на що газотрейдер ніби-то погоджувався. Але 18 жовтня ввечері мені особисто було повідомлено про те, що фінансування відсутнє».
Одразу, зазначив Олександр Лисенко, було розпочато активну роботу, спрямовану на вирішення ситуації.
«Далі були 13 днів уже нашої роботи – моєї особисто, нашої команди, заступника, представників обласної державної адміністрації. Нами було опрацьовано формулу щодо гарантійних розрахунків заборгованості. Чотири рази було проведено перемовини в Києві, сім нарад у місті з представниками заводу, газотрейдера, ТОВ «Сумитеплоенерго» і міської ради, – сказав керманич обласного центру. – Останні перемовини, що відбулись учора, тривали 10 годин. Опівночі було підписано перший паперовий документ, який дає можливість оперативно вирішити дане питання. Ця пропозиція належить міській раді і з нею погодились усі сторони. Наразі процедура триває. Ми сподіваємося, що питання вирішуватиметься не тиждень, а протягом двох днів».
Також міський голова вибачився перед мешканцями, домівки яких досі не опалюються.
«Я розумію, що в цьому питанні поєднались об’єктивний і суб’єктивний фактори. Я нікого не звинувачую, але хочу сказати, що згідно з Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Законом України «Про місцеві державні адміністрації», за державними адміністраціями контроль, а за нами – зобов’язання. Ми зобов’язані постачати, а не забезпечувати, що ми і зробили. Ми розпочали опалювальний сезон і в нас тільки в одному будинку був порив, а у 15 – невеличкі пошкодження запірної арматури. Минулого року 107 будинків мали проблеми, ми два тижні не могли їх запустити. Цього року ми ввійшли в опалювальний сезон майже автоматично. Про те, що відбулось із заводом, ми знаємо, бо ми з 2015 року звертаємося до влади усіх рівнів з проханням про допомогу, і далі ми будемо звертатись до державних органів за допомогою у вирішення питання, бо треба рятувати, не тільки котельню, а й завод».
Міський голова Олександр Лисенко зауважив, що свіжу інформацію щодо остаточного вирішення питання, він матиме завтра.