004.jpg

Депутати міської ради звернулися до Верховної Ради України на підтримку проєкту Закону України № 3118 «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо забезпечення додержання державних гарантій місцевого самоврядування та захисту його економічних основ».

Дане звернення направлено на адресу Верховної Ради України та народних депутатів з ініціативи міського голови Олександра ЛИСЕНКА з тим, аби не допустити розбалансування бюджету міста Суми.

4 червня Верховна Рада України у першому читанні прийняла проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо забезпечення додержання державних гарантій місцевого самоврядування та захисту його економічних основ» за основу із запропонованими змінами, що унеможливлюють зміну місця реєстрації в одноосібному порядку комунальних підприємств, установ, організацій районними та обласними радами.

Наразі на території Сум розташовані 38 комунальних підприємств, установ та закладів обласної ради, які, не змінюючи фактичного місцезнаходження, протягом 2018-2019 років були перереєстровані у районних центрах і громадах Сумської області, де і сплачують податки.

Через це другий рік поспіль бюджет Сумської міської ОТГ втрачає надходження у вигляді ПДФО у сумі більше 70 млн гривень. У той же час, місцеве самоврядування залишається відповідальним за реалізацію прав громадян на освіту, охорону здоров’я, соціальну допомогу, забезпечення систем життєдіяльності населених пунктів та благоустрою.

Враховуючи вищевикладене, депутати міської ради звернулись до Верховної Ради України та народних депутатів з проханням законодавчо врегулювати дане питання, – в найкоротший термін розглянути законопроєкт, що передбачає забезпечення додержання державних гарантій місцевого самоврядування та захисту його економічних основ, звернути увагу на штучну зміну місцезнаходження обласних комунальних підприємств, установ та організацій поза межами Сумської міської ОТГ та відстояти інтереси місцевого самоврядування.

Рішення підтримали 33 з 38 присутніх депутатів.