007.jpg

Депутати міської ради під час позачергової сесії підтримали петицію «Звільнити із займаних посад виконавчого комітету Сумської міської ради Войтенка М. Г. та Іщенко Т. Д.».

Кандидатури заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради були запропоновані депутатською фракцією політичної партії «Опозиційна платформа – За життя», діяльність якої Указом Президента України від 19 березня 2022 року призупинена.

Автор петиції Максим ГАЛИЦЬКИЙ був присутній на сесії та наголосив на тому, що представники фракції ОПЗЖ упродовж восьми років війни на Сході України декларували постулати, продиктовані з москви, мовляв, на Донбасі триває громадянський конфлікт. Досвід інших міст показує, що під час війни партійці ОПЗЖ перейшли на бік окупантів у якості гауляйтерів та здавали ворогу патріотично налаштованих українців.

Думку Максима Галицького підсилив його побратим, боєць добровольчого формування Сергій ЯНЧЕНКО: «Звільнення колаборантів-заступників - це лише перший крок. Ми зробимо ревізію у комунальних підприємствах та установах, виявимо усіх зрадників. Вчорашнє затримання Медведчука - найкраще підтвердження того, що не вдасться уникнути відповідальності всім, хто стоїть на ворожому боці».

Міський голова Олександр ЛИСЕНКО наголосив на відповідних рішенні РНБО та Указі Президента як юридичних підставах для звільнення із займаних посад двох заступників, – та думці громадськості, що виявилася під час голосування за петицію, яка набрала необхідну кількість голосів менше, ніж за дві години.

Іншими рішеннями сумські обранці вивели звільнених посадовців, а також іще двох представників названої політичної сили зі складу виконавчого комітету, в якому залишилося 17 осіб.