006.jpg

Суми відібрані серед міст, яким буде надана підтримка у впровадженні громадського (партиципаторного) бюджету від Інституту бюджету та соціального-економічних досліджень (ІБСЕД).

Такий відбір був здійснений за результатами конкурсу, що проводився у рамках проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Сумчани отримають електронну платформу «Громадський проект» для автоматизації всіх етапів бюджету участі – від подання проектів та проведення експертизи до голосування та звітності про їх реалізацію. Крім того, у рамках проекту, представники ГО «НОВА енергія» (м. Харків) надаватимуть промоційну підтримку, що передбачає, зокрема, роботу з громадськістю щодо популяризації та практичної реалізації партиципаторного бюджету.

27 березня міський голова Олександр ЛИСЕНКО зустрівся з представниками проекту, зокрема, керівником субгранту Сергієм ОМЕЛІЧКІНИМ (ГО «Нова енергія»).

Мова йшла про перспективи співпраці у рамках подальшої реалізації громадського бюджету м. Суми.

«Вважаю, що бюджет участі є одним з прикладів ефективного партнерства влади і громади», - наголосив Олександр Лисенко. Тож й надалі сумчани матимуть можливість активно долучатися до розподілу частини коштів міського бюджету, обсяг яких щороку зростатиме.

Найближчим часом очікується підписання меморандуму про співпрацю у рамках проекту між міською владою та Інститутом бюджету та соціального-економічних досліджень.

Нагадаємо, проект «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження» реалізується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Інститутом бюджету та соціального-економічних досліджень.

У 2016 році у Сумах розпочалося впровадження партиципаторного бюджету. За результатами голосування визначено 7 загальноміських та 10 локальних проектів сумчан, на реалізацію яких цьогоріч виділено 5 млн. грн. Обсяг громадського бюджету на наступний рік складатиме 6 млн. грн.

30.03.2016 р. Сумська міська рада затвердила рішення №504-МР «Про громадський (партиципаторний) бюджет м. Суми». Наразі триває підготовка змін та доповнень до документу.