003.jpg

Відділ екології, енергозбереження та розрахунків за енергоносії з посиланням на обласний центр з гідрометеорології інформує щодо стану забруднення атмосферного повітря в місті у червні.

Моніторинг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря у Сумах здійснювала лабораторія обласного центру з гідрометеорології.

Спостереження за вмістом пилу, діоксиду сірки, оксиду вуглецю, діоксиду та оксиду азоту, аміаку, формальдегіду проводились щоденно на трьох стаціонарних постах.

Упродовж минулого місяця відібрано 1172 проби атмосферного повітря.

Середньомісячні концентрації по місту перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі по пилу в 1,9 рази, діоксиду азоту в 1,6 рази, формальдегіду 1,3 рази. Інші інгредієнти, що визначались, нижче санітарних норм.

Протягом звітного місяця на посту спостережень за забрудненням № 5 (вул. Металургів) середньомісячний вміст по діоксиду азоту перевищував рівень ГДК в два рази.

На межі ГДК зафіксовані максимально разові концентрації по пилу 14 червня при східному напрямку вітру зі швидкістю 4 м/с на посту спостережень за забрудненням №3 по вул. СКД; 4 червня при східному напрямку вітру зі швидкістю 3 м/с, 11 червня при північно-східному напрямку вітру зі швидкістю 3 м/с, 15 червня при піденно-західному напрямку вітру зі швидкістю 2 м/с, 29 червня при західному напрямку вітру зі швидкістю 2 м/с на ПСЗ №4 по вул. Харківській та червня при східному напрямку вітру зі швидкістю 3 м/с, 21 червня при південно-східному напрямку вітру зі швидкістю 1 м/с на посту спостережень за забрудненням № 5 по вул. Металургів.

Перевищень максимально разових ГДК з жодної домішки не зафіксовано.

На посту спостережень за забрудненням № 4 вул. Харківська, 5, 6, 14, 21, 22 червня, у різні строки спостережень, виявлені випадки значного підвищення максимально разової концентрації по діоксиду сірки, але нижчі від ГДК, переважно при східному та південно-східному напрямку вітру зі швидкістю від 2 до 5 м/с.

У порівнянні з попереднім місяцем забруднення атмосферного повітря міста по пилу, діоксиду сірки, оксиду вуглецю, аміаку, формальдегіду збільшилося, по діоксиду азоту зменшилося, а по оксиду азоту зосталося майже на попередньому рівні.

Високих та екстремально високих рівнів забруднення атмосферного повітря в червні не спостерігалось.

Спостереження за рівнем радіаційного забруднення атмосферного повітря щоденно проводила авіаметеорологічна станція Суми. Радіаційний фон у червні по м. Суми складав 12-14 мкР/год, і не перевищував допустимих значень.